Duchowa misja Polski

religia
Fronda
2019-08-30
2019-08-30

Przedstawione zostały osoby i treść ich objawień. Te proroctwa dotyczyły Polski – ciekawe zestawienia. Każda z postaci miała czarno-białe zdjęcie zajmujące całą stronę; na tę podobiznę był nałożony jeden z istotnych fragmentów tekstu. Na końcu książki zostały umieszczone dwa Dodatki. Pierwszy stanowiły biogramy osób, których proroctwa były wymieniane przez autora, a drugi był zestawem modlitw za Ojczyznę. Tor myślenia Wincentego Łaszewskiego był zbieżny z moim. Niestety, w tekście nie uniknięto "literówek", błędów interpunkcyjnych – szkoda.

Czy polski mesjanizm to tylko prąd kulturowy wywodzący się z romantyzmu? Czy też jest to odczytanie przeznaczenia Polski jako kraju, narodu, przeznaczenia w rozumieniu duchowym? Książka traktuje o licznych znakach i przepowiedniach od Ameryk po Japonię, a wreszcie o proroczych słowach wypowiadanych niejednokrotnie przez polskich świętych. Zatem, jeżeli jest nam przeznaczona duchowa misja, to jak ją wypełnić? Czy robimy to dobrze? Jak robić lepiej?

Zebrane przepowiednie robią wrażenie i choćby ze względu na nie pozycja jest warta przeczytania.

Nie bez znaczenia dla starszych czytelników jest dość duża i wyraźna czcionka.

Nie spodziewałem się, że aż tyle dobrych słów o Polsce wyczytam z tej książki. Jest bardzo budująca taka myśl, że Maryja i Jezus pokładają w nas taką nadzieje i obiecują pomoc.
Jednak jest coś niepokojącego w takim myśleniu. Zakładam, że książka mówi prawdę i w czasie "cudu nad Wisłą" doszło do objawienia maryjnego i odstraszenia sowieckich oddziałów. I co się stało 20 lat później? Ponad 30% społeczeństwa polskiego zginęło na wojnie, wymordowano większość inteligencji polskiej. Jak nasz naród wygląda dziś bez tych ludzi?
Jedyne rewolucje jakie możemy robić to mentalne ostrzeganie świata przed siłami zła. A i tak mamy w tej walce nikłe szanse. Każdy myślący człowiek widzi jak zło przybiera na sile.

Największym atutem książki są historyczne przykłady co czyni ją o wiele bardziej wiarygodną.
Nie jest to zbiór tanich/kiepskich wróżb ale obiektywny opis pięknych religijnych faktów z różnych epok i różnych zakątków świata.
Czytanie sprawiło mi ogromną przyjemność i wlało wiele otuchy do serca i równocześnie w pewnym sensie zmusiło do refleksji i samodyscypliny
Bardzo gorąco polecam

Bardzo...

Ciekawe zestawienie różnych proroctw i interesujące spojrzenie na rolę Polski, polskiego narodu w świecie. Niestety dla mnie książka trochę za długa - można byłoby zwięźlej nakreślić teorie przedstawione przez autora, bez powtórzeń tych samych cytatów.

Na pewno jest to książka potrzebna, aby przypominać o zawierzeniu narodu Matce Boskiej i Jezusowi, o proroctwach wielkich mistyków oraz mniejszych braci i sióstr, o tym jak należy żyć, aby dostąpić zbawienia swojego oraz grzeszników.

Bardzo mądra, dobrze napisana i jednocześnie stosunkowo łatwa do zrozumienia książka. Wiele razy słyszałam o różnych proroctwach dotyczących Polski, ale chyba pierwszy raz spotkałam się z odpowiednim do nich podejściem.

„Jesteśmy żarłocznymi konsumentami proroctw; w końcu każdy lubi słyszeć zapewnienia, że jest wybrańcem losu. Nie jesteśmy jednak tak naiwni, by uważać, że gdy zawali się wokół nas cały świat, to my jedni ocalejemy i obronną ręką wyjdziemy z każdego nieszczęścia — bez uczestnictwa w tym bólu, trwodze i łzach.”

Nie chodzi o to, że Polska ma się wywyższać i czuć lepszą od innych narodów. Wręcz przeciwnie, na naszych barkach będzie spoczywać większa odpowiedzialność.

„Proroctwo to raczej propozycja.” - a autor bardzo dobrze opisuje dostępne dla nas drogi. Nic nie narzuca, nie podaje jednej odpowiedzi, bo zresztą sam jej nie posiada. Wszystko w rękach Boga, poprzez pośrednictwo Maryi!

Bardzo polecam przeczytać.

• Religijne