Duchowa misja Polski

Wincenty Łaszewski Wydawnictwo: Fronda religia
Fronda
religia
2019-08-30

Nie spodziewałem się, że aż tyle dobrych słów o Polsce wyczytam z tej książki. Jest bardzo budująca taka myśl, że Maryja i Jezus pokładają w nas taką nadzieje i obiecują pomoc.
Jednak jest coś niepokojącego w takim myśleniu. Zakładam, że książka mówi prawdę i w czasie "cudu nad Wisłą" doszło do objawienia maryjnego i odstraszenia sowieckich oddziałów. I co się stało 20 lat...

Największym atutem książki są historyczne przykłady co czyni ją o wiele bardziej wiarygodną.
Nie jest to zbiór tanich/kiepskich wróżb ale obiektywny opis pięknych religijnych faktów z różnych epok i różnych zakątków świata.
Czytanie sprawiło mi ogromną przyjemność i wlało wiele otuchy do serca i równocześnie w pewnym sensie zmusiło do refleksji i samodyscypliny
Bardzo...

Ciekawe zestawienie różnych proroctw i interesujące spojrzenie na rolę Polski, polskiego narodu w świecie. Niestety dla mnie książka trochę za długa - można byłoby zwięźlej nakreślić teorie przedstawione przez autora, bez powtórzeń tych samych cytatów.

Na pewno jest to książka potrzebna, aby przypominać o zawierzeniu narodu Matce Boskiej i Jezusowi, o proroctwach...

Bardzo mądra, dobrze napisana i jednocześnie stosunkowo łatwa do zrozumienia książka. Wiele razy słyszałam o różnych proroctwach dotyczących Polski, ale chyba pierwszy raz spotkałam się z odpowiednim do nich podejściem.

„Jesteśmy żarłocznymi konsumentami proroctw; w końcu każdy lubi słyszeć zapewnienia, że jest wybrańcem losu. Nie jesteśmy jednak tak naiwni, by uważać, że...

• Religijne
  • 2020