Słyszę cię: zaskakująco prosty sposób na niezwykłe relacje

Michael S . Sorensen Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz poradniki
I hear you: one surprisingly simple skill behind extraordinary relationships
Dorota Szatkowska-Jaskuła
Wydawnictwo Levyz
Komunikacja relacje związki psychologia miłość rodzicielstwo emocje przyjaźń biznes
I hear you: one surprisingly simple skill behind extraordinary relationships
poradniki
Dorota Szatkowska-Jaskuła

Książka w niemałym stopniu dostarcza wiedzę na temat walidacji, ba ! Mamy tutaj wiele cennych informacji, oraz część praktyczną - przykłady walidacji oparte na rozmowach, czy to z przyjaciółką, czy to z partnerem czy też kolegą z pracy itd. Polecam przeczytać, ponieważ większość z nas w relacjach popełnia błędy opisane wewnątrz tej książki, i warto to sobie uświadomić.

Walidacja, czyli jak słuchać i słyszeć innych. Dla mnie książka idealna. Zazwyczaj popełniałam podczas rozmów właśnie te błędy, które zostały omówione w tej książce. Udzielałam rad, niby słuchałam, ale się nie wczuwałam zbytnio. Słuchanie zdecydowanie było moją słabą stroną. Pracę nad sobą rozpoczęłam od tego poradnika i już widzę efekty.
Książka krótka i konkretna.

Główny temat to walidacja i jego 4 etapy. Ogólnie bardzo przydatne informacje i mimo,że często w ten sposób prowadzimy rozmowy to nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. a nice tego świadomość np żeby ale zamienić na I... napisane w prosty przystępny sposób aż za prosty. Dla osób, które interesują się w jakimś stopniu psychologia ,relacjami ,coachiingiem może wydawać się...

Obowiązkowa dla ludzi, których interesuje temat relacji interpersonalnych.

Relacje międzyludzkie to odwieczna tajemnica. Trudna do zgłębienia. Jak to się dzieje, że czasami z kimś się polubimy, a czasami nie. Co więcej każdy z nas pragnie zrozumienia, każdy z nas pragnie być usłyszany. Sorensen w swojej książce „Słyszę cię” opowiada o walidacji, którą w skrócie można nazwać „identyfikowaniem się ze stanem emocjonalnym” innych osób. Brzmi może...

• Rozwój osobisty
  • Zdrowie psychologia
  • Filozofia
  • Zachód
  • * Poradnik
  • Z polecenia
  • Nie ma w bibliotece
więcej mniej

Michael S . Sorensen Słyszę cię: zaskakująco prosty sposób na niezwykłe relacje Zobacz więcej