Aniołowie zbrodni #7

Okładka książki Aniołowie zbrodni #7 Nazuka Kudan, Sanada Makoto
Okładka książki Aniołowie zbrodni #7
Nazuka KudanSanada Makoto Wydawnictwo: Waneko Cykl: Aniołowie zbrodni (tom 7) komiksy
komiksy
Aniołowie zbrodni (tom 7)
Satsuriku no Tenshi 7

Okładka książki Aniołowie zbrodni #9 Nazuka Kudan, Sanada Makoto
Okładka książki Aniołowie zbrodni #8 Nazuka Kudan, Sanada Makoto
Okładka książki Aniołowie zbrodni #6 Nazuka Kudan, Sanada Makoto
Aniołowie zbro... Nazuka Kudan, Sanad...

"Twe serce jest zbrukane przez kłamstwo, jakobyś była istotą pożądaną przez Boga. Zwiodłaś moje anioły czarownico!"

Dotarłam już za połowę mangowej serii „Aniołowie zbrodni”. Bawię się naprawdę udanie i wprost nie mogę się doczekać dotrwania do jej końca. Makoto Sanada i Kudan Naduka zabierają czytelnika w dalszy, siódmy już, etap podróży – rozpoczyna się proces czarownicy!

Wyprawa na wcześniejsze piętra po lekarstwa dla Zacka się nie powiodła. Danny zabrał wszystkie ze sobą, a nikt nie wie, gdzie się podział. Z towarzyszem Rachel jest coraz gorzej, a wszyscy wokół próbują udowodnić dziewczynce, że złożona obietnica może nie być pożądaną przez Boga… lub iż tego Boga wcale nie ma. Gray zdobywa medykamenty, nim jednak Rachel je otrzyma, czeka ją ostatnie starcie z władcą tego piętra… Zostaje oskarżona o bycie wiedźmą, a w trakcie procesu wszystko staje na głowie, gdy zmarli wracają do żywych. Żaden ze świadków nie jest zadowolony z poczynań trzynastolatki.

Część ta zbiega się z większością odcinka dziewiątego oraz dziesiątego. Są jednak pewne rozbieżności – anime mimo wszystko przedstawiło o wiele więcej detali odnośnie samego procesu, jak również samego dotarcia na niego. W tym porównaniu wersja mangowa wypada niezwykle blado, choć sedno fabuły jest niezmienne. Bardzo jednak podobała mi się scena z ucieczką przed wężami oraz to, jak stopniowo pogłębiana jest postać Zacka. Jednocześnie mroczne sekrety Rachel tylko bardziej intrygują, gdy dochodzi do punktu kulminacyjnego całego procesu. Mimo tych punktów zaczepienia, historia zdecydowanie zwolniła tempa i mam nadzieję, że kolejne odsłony wypadną lepiej.

Wizualnie nie ma tu szczególnych odstępstw od poprzednich tomów, mało co przykuwa jakąkolwiek uwagę. Wyróżnia się jedynie proces czarownicy, w którym bywa chaotycznie, a niewątpliwie bardzo emocjonalnie – zarówno na ławie oskarżonych, jak również z perspektywy kolejnych świadków. Miło tak jeszcze raz zobaczyć zmarłe już postaci i obserwować mieszankę charakterów. Nieustanne docinki ciekawie prezentują relacje między mieszkańcami poszczególnych pięter. W końcowym wywiadzie z autorem pojawia się z kolei omówienie głównej symboliki trzeciego epizodu gry oraz ewolucja pomysłu procesu czarownicy.

Siódma część „Aniołów zbrodni” jest przyzwoicie wykreowana, jednak zupełnie nie zachwyca. Są emocje, pada wiele ważnych zdań, lecz nie porwało mnie to wszystko tak, jak niektóre inne tomy. Moja ocena za tę odsłonę to 6/10.

(Opinia, dotycząca całości serii)

Jeśli sami chcecie się przekonać czy warto przeczytać tą pozycje, możecie przeczytać moje streszczenie (może zaoszczędzę Wam to rozczarowania..? Albo wydanej kasy ;'D)

Recka
Angels of Death to nie jest mój ulubiony tytuł. Jest on dość popularny, jednak na pewno nie zaskarbił sobie miejsca w moim sercu, przez wiele rzeczy. Mimo wszystko oczywiście cieszę się że miałam okazję przeczytać tą serię, bo poszerzyłam w ten sposób horyzonty
Aniołowie zbrodni to seria w której nie ma za dużo wyjaśnień. Mamy jakiś morderców, w jakimś ośrodku, mających jakiś cel. Bardzo wkurza mnie w tym tytule też beznamiętność postaci, zarówno głównych jak i pobocznych.

Nie do końca rozumiem czemu główna bohaterka, Rachel, nagle zmieniła się w obojętną na wszystko ale przez całą serię podciągnęłam to pod to, że nie miała po co żyć.
O ile jej towarzysz, Zack, był już trochę bardziej barwny, to poboczne postacie są mdłe.
Mordercy mordują z kiepskim motywem i w razie wu, to można się ich w serii szybko pozbyć, żeby bohaterowie nie mieli przeszkód w dalszej podróży.
Więc z tych iluś postaci, żadna nie reprezentowała sobą czegoś ciekawego i nie dało się z nimi zżyć przez płytkość albo nielogiczność

Nie jest to ani minus, ani plus, ale muszę wspomnieć o kresce. Ten autor ma bardzo mocną styl, lubuje się w dużym cieniowaniu czernią i wszystko jestem tam ostre i kanciaste. Na pewno nie jest to typowy styl z każdej mangi. Po jakimś czasie dało się przyzwyczaić, ale nie ukrywam, przez ten styl mangaki, niektóre "mroczniejsze" kadry wychodziły naprawdę super

Sama fabuła mangi idzie identycznie z akcją w anime, więc jeśli jesteście zainteresowani zapoznaniem się z tym tytułem, możecie go znaleźć na Internecie w formie animowanej.
Czy według mnie ten tytuł jest warty uwagi? Z braku laku.. może? Ale na pewno nie zasługuje na taką popularność jaką ma, bo znam o wiele więcej lepszych tytułów niż Aniołowie Zbrodni, a cieszą się mniejszą popularnością..

Uważam że największym minusem tego tytułu jest właśnie te obojętne postacie, które szybko się pojawiają i znikają. Główni antagoniści to dno totalne, których autor może usunąć w każdej chwili i fabuła szła by dalej.
Sama główna bohaterka, ma jakieś rozdwojenie jaźni i jej postępowanie jest nielogiczne. W niektórych tomach nawet czułam się jakby ktoś miał niezły odjazd podczas pisania.. mamy jakaś tam fabułę, nagle odjazd w kosmos (szczególnie z motywem Boga i religijności) ,a potem znów wracamy do normalności.. taka dziwna sinusoida. Dlatego też nie, nie uważam żeby ten tytuł zasługiwał na popularność. Obsatwiam, że było to głównie związane z głównym bohaterem Zackiem, który był "tym złym hot mordercą"

Natomiast chyba jedną rzeczą jaką tak szczerze lubię w tym tytule jest zakończenie, bo jest ono otwarte, a interpretacja zależy od osoby. Myślałam że jak przed pandemią oglądałam anime coś mnie tam poruszyło to teraz nie.. ale się myliłam, teraz też to zakończenie mnie złamało i dalej nie wiem czemu, skoro całość była kiepska

Dlatego też taka ocenka, było ok, trochę za dużo dziwnych odjazdów ale da się przeżyć, z braku laku

4/10

(Opinia, dotycząca całości serii)

Recka

2025

Tom siódmy powraca na bardziej interesujące tory. Woal tajemniczości wokół nastolatki zaczyna być coraz bardziej przejrzysty, odkrywając przed czytelnikiem jej mroczną duszę. Czeka ją sąd ostateczny pokazany tutaj w formie średniowiecznych procesów czarownic. Dynamiczna historia, w której przesadnie głośny Zack, rozwiązujący wszelkie problemy za pomocą siły, nagle drastycznie zwalnia tępo i skupia się na psychice ludzkiej oraz jego wierze w Boga. Pomysł mocno zaskakujący, ale mający swój urok i nadający mandze pewnej dozy powagi. Niestety nie każdy będzie zachwycony mocno psychologiczno-religijną przemianą Aniołów Zbrodni, nawet jeśli jest ona odzwierciedleniem samego tytułu. Niektórzy mogą niestety stwierdzić, że komiks staje się zwyczajnie nudny. Cała recenzja na PopKulturowy Kociołek

1931

A utopić gówniarę!! Oj chyba się wkręciłam.

A utopić gówniarę!! Oj chyba się wkręciłam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poprzedni tom pozostawić otwarty wątek, który jest kontynuowany w 7 tomie mangi. Mamy tu przedstawiony proces czarownicy. Nie chcę zdradzać zbyt wiele z fabuły, dlatego napiszę tylko, że robi się coraz bardziej psychodelicznie ;)

• Manga
  • Mangi