The Beast's Heart

literatura młodzieżowa
Ace
2019-02-12
2019-02-12
literatura młodzieżowa retelling piękna i bestia

Chociaż powstało już mnóstwo retellingów Pięknej i Bestii, po każdy kolejny sięgam z dużym zainteresowaniem, ciekawa, jak kolejni autorzy przekształcili tę historię. "The Beast's Heart" na pewno nie wygrałoby w konkursie na najbardziej oryginalną wersję tej baśni, bo poza przekazaniem głosu Bestii, reszta toczy się dość oklepanym trybem, ale w kategorii "Najpiękniej napisana" miałoby duże szanse.

"The beast's heart" Leife Shallcross jest nowym spojrzeniem na baśń o "Pięknej i Bestii", ale od strony przeklętego księcia.
Zaczynając od pozytywnych spraw przyznam, że styl autorki jest bardzo ciekawy, angielski jest dość prosty i nie sprawia trudności w czytaniu, a do tego postacie drugoplanowe są nawet ciekawe.
Jednakże cała reszta jakoś mnie odrzuciła. Przede wszystkim fakt, że cała historia jest naprawdę nużąca. Ciągle występują opisy świata, bohater rozmyśla nad swą miłością, spogląda przez lustra na innych... Nie było momentu, gdzie mogłabym czuć się naprawdę wciągnięta w fabułę.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie odrzucała... Ciągłe narzucanie związku. Główny bohater pyta chyba z kilkanaście razy o rękę naszej Pięknej i za każdym razem słyszy odmowę, ale i tak brnie w to dalej. Mam świadomość, że jest to na podstawie baśni, ale ten fragmenty dość bardzo mnie odrzucały i czułam takie nieprzyjemne uczucie w środku.
Podsumowując całą książkę przyznam, że jestem zawiedziona. Ma ona naprawdę piękną okładkę, ale zawartość jest dość nużąca i nie zachwyca niczym nowym lub ciekawym.

Jednakże cała reszta jakoś mnie odrzuciła. Przede wszystkim...

• Monika's Magic World - Posiadam :)
  • Po angielsku

Dodaj cytat z książki The Beast's Heart