Mierząc ku gwiazdom. Apollo 11 i kosmiczny wyścig

Apollo
Shoot for the Moon: The Space Race and the Extraordinary Voyage of Apollo 11
historia
Apollo

Książka bardzo dobra z jednym zastrzeżeniem do tłumacza - dlaczego ZSRS? Według mnie powinno być ZSRR = Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, tak mnie uczono. Co ma oznaczać ZSRS - Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich/Socjalistycznych?

Bardzo przystępnie podana historia amerykańskiego programu kosmicznego (ograniczone szczegóły techniczne). Sporo informacji o astronautach i najważniejszych postaciach programów Merkury, Gemini oraz oczywiście Apollo.
Ostatnie dwa rozdziały porywające, czyta się bez zatrzymania i chce się więcej i więcej a zarazem są wzruszające.
Mierząc ku gwiazdom to idealna pozycja aby...

Nie trzeba grzebać w zakamarkach pamięci, by bezbłędnie wyrecytować nazwisko pierwszego człowieka na Księżycu. Pies Łajka, Gagarin, Tierieszkowa czy Neil Amstrong- te nazwiska zna każdy. Obecnie pojawia się mnóstwo teorii spiskowych, o tym,że Amerykanie nigdy na srebrnym globie nigdy nie stanęli. Internetowi eksperci głoszą, donoszą, podważają....itp itd...Pokolenie, które...

Książka opowiada historię eksploracji kosmosu od samego początku. Powstanie NASA, misje Mercury, Gemini i oczywiście Apollo są przybliżone czytelnikowi w ciekawy i rzetelny sposób. Polecam.

• Kosmos
  • 2019