A dzieci skaczą...

Okładka książki A dzieci skaczą... Jadwiga Chojnacka
Okładka książki A dzieci skaczą...
Jadwiga Chojnacka Wydawnictwo: Psychoskok nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
181 str. 3 godz. 1 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2019-05-09
Data 1. wyd. pol.:
2019-05-09
Liczba stron:
181
Czas czytania
3 godz. 1 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381195324
Tagi:
poradnik psychologia dzieci współczesne choroby trendy terapii
Średnia ocen

5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
478
475

Na półkach: ,

Książka porusza trudny temat, jakim jest choroba u dzieci. Mowa tu o ADHD, nadpobudliwości, zespole Aspergera, autyzmie. Na pewno książka będzie ciekawa dla osób, które maja styczność z tymi chorobami, bądź same z siebie chcą poznać zdanie psychologa na ten temat.

Na początku książka była bardzo ciekawa, jednak im dalej czytałam tym bardziej zastanawiałam się czy to ta sama książka 🤔. Naprawdę w niektórych momentach myślałam, „Co ma piernik do wiatraka”.

Co ma homoseksualizm do wyżej wymienionych chorób? Tego nie udało mi się rozgryźć. Wiele jest powiedziane, ale nie jest nic podparte badaniami. Że niby wiele chorób u dzieci spowodowanych jest przez leki brane w ciąży, przez brak kontaktu z naturą. Czemu nie jest wspomniane jak alkohol i nikotyna szkodzi jeszcze nienarodzonemu dziecku?

Przyczyny pojawiania się u dzieci ADHD i autyzmu są moim zdaniem śmieszne: niska waga urodzeniowa, za duża waga urodzeniowa, ciężki poród, zbyt duży wysiłek dziecka przy porodzie, wywoływany poród, poród przez cesarskie cięcie, wiek matki i ojca, może jeszcze znieczulenie brane podczas porodu? W dzisiejszych czasach, mało która kobieta nie bierze znieczulenia, mało która kobieta nie ma podawanych leków na przyspieszenie akcji porodowej. Poród naturalny powoduje ogromny wysiłek dla dziecka natomiast poród przez cięcie cesarskie wywołuje szok, bo dziecko rodzi się zbyt szybko. Tak wiec z moich wniosków wychodzi na to, że to życie powoduje choroby u dzieci.

Spodziewałam się jakiś badań odnośnie ADHD, autyzmu, nadpobudliwości, a przeczytałam o przemyśleniach pani psycholog, które nawet nie są podparte badaniami.

Jedyne, co podobało mi się w tej książce to wypowiedzi innych psycholożek. Pokazuje to jak wiek i doświadczenie wpływa na rozumowanie niektórych przypadków. Wypowiedzi młodych psycholożek a tych starszych z długoletnim doświadczeniem znacznie się różniły.

Czy polecam te książkę? No niestety nie. Mimo, że ma wysokie oceny to dla mnie ta książka nie przypadła do gustu.

Książka porusza trudny temat, jakim jest choroba u dzieci. Mowa tu o ADHD, nadpobudliwości, zespole Aspergera, autyzmie. Na pewno książka będzie ciekawa dla osób, które maja styczność z tymi chorobami, bądź same z siebie chcą poznać zdanie psychologa na ten temat.

Na początku książka była bardzo ciekawa, jednak im dalej czytałam tym bardziej zastanawiałam się czy to ta...

więcej Pokaż mimo to

avatar
410
275

Na półkach: , , ,

Znacie to uczucie, kiedy książka zapowiada się świetnie, ale im dalej w treść tym coraz więcej Wam nie pasuje? Tak niestety miałam z książką "A dzieci skaczą". Lektura traktująca o przyczynach trudności współczesnych dzieci zapowiadała się bardzo obiecująco. Autorka jest psychologiem, pracowała w przedszkolu i szkole, więc tutaj też byłam pełna optymizmu, bo inaczej do kwestii podchodzi praktyk a inaczej nauczyciel akademicki. Także spis treści zachęcał poruszaniem takich zagadnień jak współczesna rodzina, nowe technologie czy dieta. Skusiło mnie też to, że o zdanie o przyczyny problemów współczesnych "skaczących dzieci" autorka spytała kilka psycholożek i pedagożek. Mogła być z tego inspirujaca lektura, co więc poszło nie tak? Zastanowił mnie już wstęp, gdzie autorka stwierdza, że jej rozmówczynie widzą problem za blisko (młodsze pokolenie) lub wspominają stare dobre czasy. Generalnie popełniają błąd perspektywy. Oho, czyli "moja racja jest najmojsza"? Niestety trochę tak. Co ciekawe to właśnie poglądy autorki są dość radykalne i słabo podparte badaniami, z kolei z jej rozmówczyniami często się zgadzałam. Autorka problemów dzieci doszukuje się w psychiatryzacji ich życia, medykalizacji (głównie związanej z ciążą),braku kontaktu z naturą, kryzysem więzi i duchowości. To, co w książce przeszkadza najbardziej to często brak naukowości (rozdział o koncepcji Dzieci Indygo z ruchu New Age...) oraz... brak szacunku. Tak, u psychologa. Nie wiem dlaczego, ale rozdział o kryzysie relacji jest poświęcony homoseksualizmowi, a o homoseksualnej postaci z filmu autorka pisze per "pedał" (!!!) 😱 Inne "smaczki" z tego rozdziału to np. pytanie "Czy z własnej woli staliśmy się społeczeństwem gejów i lesbijek"? Bo to jest niby kwestia woli...? Nie mieszajcie sobie w głowach tą lekturą. Chyba, że macie na tyle dużo wiedzy i ugruntowane poglądy, że weźmiecie dużą poprawkę na tę książkę... Jest dostępna w abonamencie Legimi, możecie sami zweryfikować. Na Lubimy Czytać ma bardzo wysokie oceny, ale ja z racji zawodu psychologa i przytoczonych przykładów nie mogę Wam jej polecić.

Znacie to uczucie, kiedy książka zapowiada się świetnie, ale im dalej w treść tym coraz więcej Wam nie pasuje? Tak niestety miałam z książką "A dzieci skaczą". Lektura traktująca o przyczynach trudności współczesnych dzieci zapowiadała się bardzo obiecująco. Autorka jest psychologiem, pracowała w przedszkolu i szkole, więc tutaj też byłam pełna optymizmu, bo inaczej do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
187
174

Na półkach:

Autorka książki stworzyła własną listę przyczyn zaburzeń współczesnych dzieci. Uporządkowała informacje z literatury psychologicznej i socjologicznej. Ukonkretniła wymieniane przyczyny zaburzeń ze spektrum autyzmu i adhd, i poprosiła swoje rozmówczynie – psycholożki i pedagożki pracujące z dziećmi o ustosunkowanie się do nich.

Często to, co oczywiste było dla jednej osoby, okazywało się z perspektywy własnych doświadczeń pracy z dziećmi absolutnie nieważne dla drugiej. W ten sposób powstała lista przyczyn problemów dzisiejszych dzieci utworzona na podstawie teorii i skonfrontowana z praktyką dziewięciu kobiet-psychologów. Znalazły się na niej takie omawiane zjawiska socjologiczne jak medykalizacja czy psychiatryzacja życia, ale także ciasnota, kryzys relacji, a nawet inna wrażliwość współczesnych dzieci.

Po prawie każdej sekwencji wypowiedzi psychologów i pedagogów autorka umieszcza wyniki badań psychologiczno-socjologicznych i dane statystyczne dotyczące omawianego zjawiska oraz swoją opinię na ten temat. Czasami jednak komentarzem jest tylko wiersz...

Autorka książki stworzyła własną listę przyczyn zaburzeń współczesnych dzieci. Uporządkowała informacje z literatury psychologicznej i socjologicznej. Ukonkretniła wymieniane przyczyny zaburzeń ze spektrum autyzmu i adhd, i poprosiła swoje rozmówczynie – psycholożki i pedagożki pracujące z dziećmi o ustosunkowanie się do nich.

Często to, co oczywiste było dla jednej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
101
34

Na półkach:

„Skaczące dzieci” to pierwsza na moim profilu recenzja niezwiązana z tematyką romantyczną. Dziś dzięki wydawnictwu PSYCHOSKOK, miałam szansę zapoznać się z twórczością pani Jadwigi Chojnackiej pod tytułem "Skaczące dzieci". Tematyka dość poważna, miejscami nawet dość kontrowersyjna. Po przeczytaniu niespełna dziesięciu stron miałam ochotę bić brawo Autorce za podjęcie się napisania prawdy o niewygodnych sytuacjach, które bardzo szybko znajdują swoje medyczne nazwy. Jestem szczerze zbulwersowana lekceważeniem przez nasze społeczeństwo tak poważnych spraw. Autorka wprowadza nas w realia, gdzie ukazuje nam sposób podejścia do dzieci, które wyrażają większą nadpobudliwość, wycofanie lub po prostu ich zachowanie różni się nieznacznie od przyjętych „standardów". Jestem przerażona i szczerze zniesmaczona, że być może większość tych małych, bezbronnych istot została błędnie zdiagnozowana, a co gorsza, nawet jeśli diagnoza została postawiona słusznie, nie doszukiwano się jej przyczyn. Obecnie każdy, kto nie zachowuje się według pewnego schematu, nagle zostaje uznany za chorego psychicznie. Osoba faktycznie chora i potrzebująca tej pomocy jest uznawana za zmęczoną. Nikt nie doszukuje się przyczyn tego stanu, a wręcz natychmiast faszerują takiego człowieka lekami. I powinniśmy się cieszyć, ponieważ dziecko cudownie ozdrowiało?!
Przepraszam, nie jestem rodzicem, ale sama byłam podobna do "skaczących dzieci". Im bardziej zagłębiałam się w lekturę ,tym większa złość we mnie narastała. Autorka stara się wyjaśnić, na czym polegają takie choroby jak Autyzm, ADHD czy zespół Aspergera. Dowiadujemy się, że postawienie diagnozy w przypadku tych chorób wcale nie jest proste i składa się to z wielu czynników. Chciało mi się płakać... Z każdą stroną utwierdzam się, że jeżeli nie zaczniemy reagować, przyglądać się i próbować zrozumieć zachowania naszych pociech, to za kilka lat każde dziecko zostanie uznane za chore psychicznie. Bez uzyskania odpowiedniej pomocy przyjdzie czas, że mali bohaterowie zaczną postrzegać się za gorszych od swoich rówieśników, tracąc jeszcze bardziej poczucie własnej wartości. W tej chwili jestem jednym wielkim bałaganem. Osobiście zachęcam was, abyście sięgnęli po tę pozycję. Może niektórzy rodzice znajdą w niej odpowiedzi na pytania, które dręczą ich w związku z zachowaniem ich dziecka. Polecam tę książkę również osobom, które nie posiadają własnych dzieci, aby choć trochę zrozumiały ten problem i poszerzyły swoją świadomość na otaczające ich sprawy.

Pani Jadwigo, z mojej strony ogromny szacunek.

„Skaczące dzieci” to pierwsza na moim profilu recenzja niezwiązana z tematyką romantyczną. Dziś dzięki wydawnictwu PSYCHOSKOK, miałam szansę zapoznać się z twórczością pani Jadwigi Chojnackiej pod tytułem "Skaczące dzieci". Tematyka dość poważna, miejscami nawet dość kontrowersyjna. Po przeczytaniu niespełna dziesięciu stron miałam ochotę bić brawo Autorce za podjęcie się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
900
698

Na półkach: , , , , ,

Popularno-naukowa a zarazem osobista książka o zaburzonym świecie współczesnych dzieci. Autorka krótko i w sposób prowokujący i niekonwencjonalny omawia genezę i historię badań nad adhd i autyzmem, a także przygląda się zmienionemu obrazowi funkcjonowania zmysłów u współczesnych dzieci.

W ten sposób wprowadza czytelnika do pogłębionej o rozważania teoretyczne dyskusji, którą prowadzi na stronach książki z pedagożkami i psycholożkami dziecięcymi, pracującymi w szkołach i przedszkolach. Przytacza duże fragmenty ich wypowiedzi, wychodząc z założenia, że przemyślenia i doświadczenia praktyków mogą wnieść wiele do dyskusji w kręgu profesjonalistów, którzy bezpośrednio stykają się z problemami dzieci. O świecie zaburzonych dzieci rozmawiają kobiety.

Rozmowa o dzieciach w kraju, gdzie Bóg, honor, ojczyzna, ale przede wszystkim Matka Boska Niepokalanie Poczęta ciągle królują w kulturze nie jest łatwa. I o tym także jest ta książka, a także o psychiatryzacji, medykalizacji i trudnych relacjach miłosnych.

Przemyślenia autorki pozwalają zobaczyć w większym zbliżeniu wycinek rzeczywistości naszych dzieci, która zmieniła się tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy zdać sobie sprawy z jej postępującego „zdziczenia”.

Popularno-naukowa a zarazem osobista książka o zaburzonym świecie współczesnych dzieci. Autorka krótko i w sposób prowokujący i niekonwencjonalny omawia genezę i historię badań nad adhd i autyzmem, a także przygląda się zmienionemu obrazowi funkcjonowania zmysłów u współczesnych dzieci.

W ten sposób wprowadza czytelnika do pogłębionej o rozważania teoretyczne dyskusji,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    6
  • Posiadam
    2
  • 2020
    1
  • Lipiec 2020
    1
  • Świetne poradniki
    1
  • Recenzenckie
    1
  • Książki psychologiczne, które moim zdaniem warto przeczytać
    1
  • Psychologia
    1
  • Psychologiczne
    1
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki A dzieci skaczą...


Podobne książki

Przeczytaj także