Peggy Sue i duchy. Dzień niebieskiego psa

Okładka książki Peggy Sue i duchy. Dzień niebieskiego psa Serge Brussolo
Okładka książki Peggy Sue i duchy. Dzień niebieskiego psa
Serge Brussolo Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Peggy Sue i duchy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Peggy Sue i duchy (tom 1)
Peggy Sue et les fantomes le jour du chien bleu
Świat Książki
2004-01-01
2004-01-01
Ewa Cieplińska
fantasy duchy demony magia

Rzadko daję pałę, ale tym razem nie mam wątpliwości. Dla kogo to ma być?! To jest jakiś horror klasy C albo i D i na pewno nie powinny czytać go dzieci. To są wizje jakiegoś chorego umysłu. Na dokładkę są jeszcze kolejne części, a przynajmniej jedna. Jeśli o mnie chodzi nigdy więcej.

Książka kierowana jest do nastolatków, mimo to przeczytałam ją z niekłamaną przyjemnością, mile zaskoczona pomysłami na rozwój fabuły. Przyznam, że zaczynając czytać, brałam do rąk książkę, która miała mnie przenieść do świata dziecięcych fantazji i pozwolić odpocząć od rzeczywistości, tymczasem dostałam coś więcej - poczułam i dreszcz grozy, gdy wczułam się w skórę głównej bohaterki, a jej perypetie, mimo małych niedociągnięć w niektórych wątkach, sprawiły, że nie oderwałam się od lektury dopóki nie doczytałam jej do końca.
Polecam, nie tylko nastolatkom!

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, w miarę jednak, gdy fabuła posuwała się do przodu, miałam do niej coraz więcej zastrzeżeń. Mimo iż długie momenty nudziły mnie, a większą cześć czytanie polegało na wyczekiwaniu, kiedy to wreszcie wydarzy się coś naprawdę ciekawego, książka nie pozwalała od siebie odejść. Koniec końców, całą treść połknęłam w jeden dzień i po niedługim czasie sięgnęłam po następną część. Książka na pewno wzbudza ciekawość i oddziałuje na wyobraźnię.

Bardzo fajna książka, która opowiada o niezwykłej dziewczynce, obdarzonej nadludzkimi zdolnościami. Ogółem mówiąc widzi duchy, które są stwórcami Ziemi i ludzi. Okazuje się, że my jesteśmy zwykłymi marionetkami! Nasze życie zależy od humoru istot, których i tak nie widzimy! Czy dziewczynce uda się ocalić miasto przed zagładą szalonych zwierząt? Czy powstrzyma duchy? Tego przekonajcie się sami =D

Na półkach: , , , , , ,

Powieść Serge Brussolo naprawdę przeraża. Nie należy jej czytać ani przed snem, ani nawet przed malutką drzemką. Bo naprawdę, nie ma w tej książce nic przyjemnego poza zakończeniem.Książka jest bardzo ciekawa. Polecam ja każdemu kto lubi odrobinkę magii, tajemnicy i dawkę humoru.Nawet momentami mroczna, że miałam wątpliwości czy faktycznie jest dla dzieci.

Wciągająca książka, szczególnie polecam dziewczynom w wieku 12-15 lat.

Wciągająca książka, szczególnie polecam dziewczynom w wieku 12-15 lat.

Tą książkę mogę czytać w nieskończoność ;)

Tą książkę mogę czytać w nieskończoność ;)

Jedna z ulubionych książek dzieciństwa. Dla 8 latka naprawdę straszna!

Jedna z ulubionych książek dzieciństwa. Dla 8 latka naprawdę straszna!

Jedna z moich ulubionych książek w dzieciństwie.

Jedna z moich ulubionych książek w dzieciństwie.

Dla dzieciaka to w sumie bym poleciła

Dla dzieciaka to w sumie bym poleciła