Niewierna

Okładka książki Niewierna Anna Fiałkowska-Niewiadomska
Okładka książki Niewierna
Anna Fiałkowska-Niewiadomska Wydawnictwo: Replika Cykl: Siostrzane dusze (tom 1) literatura piękna
Siostrzane dusze (tom 1)
Replika
2019-07-23
2019-07-23

Jestem w szoku, że z pozoru zwykły romans pt. "Niewierna" okazał się tak złożony i zaskakujący. Czytając pierwszą połowę tej historii, myślałam, że jest ona przewidywalna. W mojej głowie był to zwykły słodki romans, którego zakończenie – wydawało mi się – że znam już na starcie. I rzeczywiście kilka sytuacji przewidziałam, ale o dziwo w większości zostałam totalnie zaskoczona kierunkiem, w jakim poszła fabuła. Luźna historia w połowie nagle stała się siecią zagadek, dziwnych zbiegów okoliczności i  tragicznych wydarzeń. Naprawdę się tego nie spodziewałam.

Bardzo polubiłam głównych bohaterów – Amelię i Piotra, aczkolwiek ich bliscy – Marlena i Sławek także byli ciekawymi postaciami. Nie brakowało oczywiście czarnych charakterów, którzy dodawali emocji. Opisy i dialogi również przypadły mi do gustu. Wartka akcja i brak podziału na rozdziały, sprawiała, że gdybym tylko miałam czas, bez problemu przeczytałabym ją w jeden dzień.

Fabuła została przedstawiona w mistrzowski sposób, a zakończenie otwiera furtkę do kolejnej części, którą z chęcią w przyszłości przeczytam. Intryguje mnie szczególnie jedna sprawa, która nie została rozstrzygnięta, więc gdybym tylko miała przy sobie kontynuację – zaczęłabym czytać ją od razu!

To pozycja, po którą musicie sięgnąć, jeśli lubicie lekkie książki z nutką intrygi, dreszczyku emocji i pięknej miłości w tle, która jest kwintesencją tej historii ❤

Coś się ciągle dzieje, więc książka wciąga. Język nawet niezły, poza kilkoma momentami, gdzie było coś pisane jakby "na siłę", żeby nadać może naturalności, prawdziwości relacji bohaterów - nie do końca się to udało
No i nie podobały mi się opisy seksu. Za dużo dosłowności. Ja wolę po prostu inny styl jeśli o to chodzi.

Historia życiowa,poruszająca zachwyca książka,pióro autorki lekkie,napisana powieść bardzo ciekawie,czytało się mi dobrze.
Bohaterowie ciekawi,sympatyczni i wspaniali każdego z bohaterów polubiłam.
Wspaniała fabuła ładnie przedstawiona przez Anne Fiałkowską-Niewiadomską pisarkę,dynamiczna tu akcja była z każdą stroną czytanej książki rosła nie zwalniała tempa,trzymała w napięciu.
Pozytywnie odebrałam lekturę,dałam się porwać tej wciągającej,dobrej opowieści,pod zachwytem,urokiem i piękna jestem.
Tutaj również jest dramat w tle powieści,masa emocji,opowiedziana historia z punktu damskiego i męskiego widzenia.
Naprawdę warta była przeczytania książka przyniosła mi dużo satysfakcji,radości gdy czytałam książkę.
Zauroczyła mnie i wzruszyła.
Cudna,mądra i przyjemna lektura.

Bohaterowie ciekawi,sympatyczni i wspaniali każdego z bohaterów polubiłam.

Zupełnie nie wiem jakim sposobem tak książka nawinęła mi się w Legimi…
To pierwsza część cyklu „Siostrzane dusze”, który ma opowiadać historię pięciu sióstr pochodzących z dysfunkcyjnej rodziny. Jest to powieść obyczajowa, a chyba bardziej romans z elementami kryminału. Powiem szczerze, że bardzo mi się podobało. Wątek kryminalny nie jest jakoś bardzo skomplikowany i wyszukany ale ciekawie wpleciony w fabułę. Wątkiem wiodącym jest relacja początkującej pisarki, Amelii Widomskiej i wziętego aktora, Piotra Kownackiego. Przypadkowe, zakończone małą kraksą spotkanie w centrum handlowym, staje się przyczynkiem do wielkiej miłości. Po drodze oczywiście przeżywamy mnóstwo perypetii Amelii i Piotra, jako że każde z nich pozostaje w związku małżeńskim. Do tego mamy jeszcze tajemniczą Sabinę, która z jakiegoś powodu chce uprzykrzyć życie Piotrowi oraz drugą tajemniczą kobietę, która z sobie tylko znanych powodów śledzi Amelię. Całość jest naprawdę bardzo zgrabną historią, mimo że opowiada o dobrze znanych, wręcz zgranych jak stara płyta, wątkach. Ale cóż. Takie jest życie.
Pod koniec książki akcja trochę pędzi i niektóre rzeczy dzieją się błyskawicznie co w realnym życiu raczej nie byłoby możliwe do zaistnienia.
Czuję się trochę rozczarowana Marlenką… Miałam nadzieję, że na końcu okaże się, że nie jest wcale taka fajna i zaangażowana w sprawy Amelii ;(
Prosty, nieprzekombinowany język, momentami dowcipna, momentami smutna i dramatyczna ale w całości życiowa.
Z przyjemnością sięgnę po tom drugi „Grzeszna”.

Zupełnie nie wiem jakim sposobem tak książka nawinęła mi się w Legimi…

Popełniając małą gafę i zaczynając serię "Siostrzane dusze" od drugiego tomu, postanowiłam szybko naprawić swój błąd.
Autorka ma niesamowicie lekkie i przyjemne w odbiorze pióro. Obie powieści czytało się na prawdę szybko.
Mamy tu fajną obyczajówkę z subtelnym romansem i intrygą w tle.
Wychodzi na to, że autorka chce przedstawić w każdym tomie historię każdej z sióstr. Okey, fajnie.... Ale też w obu tomach mamy sytuację, gdzie Pani Ania na prawdę bardzo brzydko postępuje z czytelnikiem i zostawia otware zakończenie, dając nadzieję na kontynuację wątku. Teraz już wiem, po przeczytaniu zarówno pierwszego jak i drugiego tomu, że tak się nie dzieje. W "Grzesznej" nie spotykamy wątku Amelii.... Spotykamy zato w obu częściach tajemniczą postać, która skrzętnie ukryta między intrygami, próbuje nieźle mieszać w życiu sióstr. Czy jest to osoba z przeszłości? Hmmm.
Czy, gdy poznamy historie wszystkich sióstr, pozostawione otwarte wątki nagle ułożą się w całość?
Jestem zaintrygowana tym cyklem. Pomysłem autorki na tą serię. Jestem ciekawa historii kolejnej z sióstr Podolskich.
Czy Ciebie też wciągnie ta siostrzana przeszłość? Przekonaj się sam.
Myślę, że warto.

Mamy tu fajną obyczajówkę z subtelnym romansem i intrygą w tle.

Debiuty literackie bywają różne. Sięgając po książkę debiutanta mam nadzieję, że to będzie miło spędzony czas, który pozwoli na chwilę zapomnieć o trudach codzienności.

„Niewierna” to było udane spotkanie z nową autorką.

Główni bohaterowie, to nomen omen, debiutująca pisarka Amelia i znany aktor Piotr. Oboje są po trzydziestce i tkwią w nieudanych małżeństwach. Wpadli na siebie w centrum handlowym, dosłownie, i to przypadkowe spotkanie zmieniło całkowicie ich życie.

Autorka pisze bardzo sprawnie, ma lekkie pióro, duże poczucie humoru i dystans do siebie. Poza parą głównych bohaterów stworzyła inne ciekawe postacie, jak agentkę Amelii - Marlenę, czy przyjaciela Piotra – Sławka.

Na końcu powieści umiejętnie wprowadziła nową postać, która będzie bohaterką drugiej części serii „Siostrzane dusze”. Widać zatem, że autorka dobrze przygotowała się do debiutu i ma przemyślaną całą serię. Z lektury tej powieści wnioskuję, że to będzie pięć książek.

„Niewierna” to dobra powieść dla osób lubiących czytać literaturę obyczajową, poprawia nastrój, wywołuje uśmiech na twarzy i pozwala miło spędzić czas. Polecam.

„Niewierna” to było udane spotkanie z nową autorką.

To historie pochodzących z dysfunkcyjnej rodziny sióstr, rozdzielonych w dzieciństwie. Bohaterką pierwszego tomu jest Amelia, atrakcyjna młoda kobieta, która wraz z mężem prowadząca dobrze prosperującą firmę. Właśnie wydała swoją pierwszą powieść, która znalazła się na liście bestsellerów. Pewnego dnia Amelia spotyka Piotra, znanego aktora. Parę połączy wzajemna fascynacja. Zwłaszcza, że w ich związkach nie układa się dobrze, współmałżonkowie są zazdrośni o sukcesy swoich połówek, ale żadne z nich planowało rozwodu. Dostajemy frapującą historię o samotności w związkach, o namiętności, miłości, nienawiści, zemście. Wyraziści bohaterowie, dynamiczna akcja, wątek kryminalny, zapewniają przyjemną lekturę.

Ja nie wiem, co to w ogóle było, nie polecam...

Ja nie wiem, co to w ogóle było, nie polecam...

Nie polecam.

Nie polecam.

romans z wątkiem kryminalnym, do przeczytania w leniwe letnie popołudnie.

romans z wątkiem kryminalnym, do przeczytania w leniwe letnie popołudnie.

• Prawdziwe Historie
  • Romans