The Healer’s Apprentice

Okładka książki The Healer’s Apprentice Melanie Dickerson
Okładka książki The Healer’s Apprentice
Melanie Dickerson Wydawnictwo: Zondervan Cykl: Hagenheim (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Hagenheim (tom 1)
The Healer’s Apprentice
Zondervan
2010-09-10
2010-09-10
fikcja historyczna ya fikcja chrześcijańska retelling

✨“The pain in his chest grew so intense it took his breath away. So this is what a broken heart feels like.” ~ Melanie Dickerson "The Healer's Apprentice"✨
_____________
Książka Melanie Dickerson, którą miałam okazję przeczytać, jest retellingiem baśni o Śpiącej Królewnie. Od razu powiem, że nie jest to jedna z moich ulubionych historii, ale i tak byłam ciekawa jak zostanie opowiedziana na nowo.
Historia Rose jest prosta, mało zaskakująca i dość szybko się ją czyta. Bohaterów da się polubić, ale nie sądzę, żeby dało się z nimi aż tak mocno zżyć. Przyznam, że niektórzy byli mi naprawdę obojętni i niekiedy nie pamiętałam kto jest kim 🙈 Mimo to dwójka głównych bohaterów czasami była nawet ciekawa.
Fabuła opiera się na baśni Śpiącej Królewny, ale przyznam, że autorka miała nawet dobry pomysł, aby przełożyć ją na nową historię... Ale czuję, że nie wykorzystała całego potencjału i ciągle mam wrażenie, że czegoś mi w niej brakowało. Muszę tu też zaznaczyć, że wszystko da się przewidzieć i w sumie nie ma na zbyt dużego zaskoczenia czytając końcówkę. Czytelnik raczej szybko połączy niektóre fakty i będzie tylko czekał na koniec książki. Ja niestety tak miałam i przy niektórych rozdziałach nieco się nudziłam, a za to inne były nieco przydługie i wnosiły ze sobą mało potrzebne fakty.
Wątek romantyczny jakoś nie przypadł mi gustu. Był to był, ale nie zawrócił mi w głowie, a ja sama jakoś nie kibicowałam zakochanym zbyt gorliwie.
"The Healer's Apprentice" nie jest złą książką, ale muszę przyznać, że niekiedy przynudza i jest dość przewidywalna. Jeżeli ktoś lubi retellingi oraz baśń o Śpiącej królewnie to sadzę, że może znajdą w tej historii coś dla siebie 📚

_____________

• Chcę mieć