Dzień za dniem

Okładka książki Dzień za dniem David Levithan Patronat LC
Okładka książki Dzień za dniem
David Levithan Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Każdego dnia (tom 3) Seria: #GOYOUNG literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2018-10-02
Donata Olejnik

Okładka książki Take Me With You When You Go David Levithan, Jennifer Niven
Ocena 0,0
Take Me With Y... David Levithan, Jen...
Okładka książki Mind the gap Dash & Lily Rachel Cohn, David Levithan
Ocena 7,0
Mind the gap D... Rachel Cohn, David ...

Kontynuacja historii o niesamowitej ludzkiej istocie, książka mądra, zaskakująca, przede wszystkim mocno łapiąca za serce, a jednocześnie utrzymana w lekkiej młodzieżowej narracji. Ciekawie wykreowane postaci dodają lekturze charakteru i skłaniają czytelnika do głębokich refleksji w różnych sferach życia.

Nie lubię niezrozumiałych zakończeń, a niestety tu się z takim spotkałam... Aczkolwiek daję 8, ponieważ ta seria ma potencjał, mimo tych pewnych, niezrozumiałych rzeczy.

Masakra.
Trzeba się zastanowić o czym dokładnie chce się pisać. Jakie dokładnie tematy chce się poruszyć.
Końcówka też beznadziejna. Rhiannon chce robić na dwa fronty i to jest niby w porządku... A nie dowiedział się niczego nowego, i my także nie dowiadujemy się niczego nowego. Nie wiem po co ta część była pisana. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Masakra.

Ani trochę się nie zawiodłam. Książka trzyma poziom, ba, jest nawet lepsza od poprzedniczek. Historia jest napisana z perspektywy wielu bohaterów, co wyróżnia ją na tle dwóch poprzednich części. Świetnie wyjaśnia dalsze losy naszych głównych bohaterów, wywołując przy tym więcej uczuć, niż było to w serii do tej pory. W niektórych momentach mogłam poczuć autentyczny lęk, zatapiając się przy tym w lekturze coraz bardziej i bardziej. Nie była to kolejna prostolinijna historyjka. Zdecydowanie polecam.

bardzo ciekawy pomysł na fabułę

bardzo ciekawy pomysł na fabułę

Bardzo płytka historia :/ szkoda, bo miała spory potencjał w 1 tomie.

Bardzo płytka historia :/ szkoda, bo miała spory potencjał w 1 tomie.

Historia baaardzo młodzieżowa .BARDZO.
Ta opowieść śmiało mogła zamknąć się w jednej części. Druga opowiada już znaną nam historię, zmiana perspektyw w tym przypadku nic historii nie ujmuje ani nie dodaje. Trzecia część natomiast nie odpowiada na zadane pytania. Takie tam gdybania to każdy sobie może urządzać. Skok na kasę? Jeśli tak to bardzo nieudany.
Nie często tak się czuję ale tu.. realnie czułam się za stara na tę historię.

Dodatkowo "fanatyzm LGBT" bo jakże by inaczej. Czy są książki , które tego nie zawierają?

Od razu zaznaczę, że nie mam nic do LGBT , dlatego również pisze FANATYZM bo to są sytuację, gdy bez powodu robią z siebie ofiary, nie które słowa i zdania są rozdmuchane do niesamowitej wielkości, potrafią poniżać heteroseksualizm co jest hipokryzją. Pragnąc akceptacji i szacunku równocześnie samemu pluć jadem - bardzo modne ostatnio zjawisko.

Historia baaardzo młodzieżowa .BARDZO.
Nie często tak się...

Jakoś nie mogłam się w nią wciągnąć ;) A jak już się wciągnęłam na całego, to okazało się, że ta część jest najbardziej dramatyczna ze wszystkich z tej serii :P Ale i tak mi się bardzo podobała ;)

Spodziewałam się czegoś więcej ale nie czuję rozczarowania. Książka po którą sięgnęłam z czystej ciekawości czy będzie tak dobra jak pierwsza część. Z początku akcja była dość przewidywalna i powtarzalna ale z liczbą stron wzrastała ciekawość. Długo zwlekałam aby przeczytać tą książkę i fakt nie jest to moja ulubiona książka do której będę wracać ale jest to coś innego, na co można poświęcić kilka wieczorów.

Uważam, że ta książka jest niepotrzebną kontynuacją.

Uważam, że ta książka jest niepotrzebną kontynuacją.

David Levithan Someday Zobacz więcej
David Levithan Someday Zobacz więcej