Więzy śmierci

Niwen Wydawnictwo: Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów Cykl: Meandry losu (tom 3) powieść historyczna
2018-01-01
Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów
powieść historia polska
Meandry losu (tom 3)
powieść historyczna
powieść historia polska

Autor w kontynuacji swojej powieści opisuje nieznane i nie do koca chlubne wydarzenia z okresu II Wojny Światowej . główni bohaterowie książki muszą się zmierzyć z trudnym czasem okupacji hitlerowskie.Jest to czas terroru i pogromów na tle etnicznym, ale i egzamin z człowieczeństwa. czyta się jednym tchem. Polecam i zabieram się za kolejny tom ! Z niecierpliwością czeka na...

"Książka nie jest oskarżeniem. Jest tylko wołaniem o pamięć wynikającą ze współczucia".(str.10)

Plotki o agresji niemieckiej, pojawiające się w części II spełniają się (czerwiec 1941). Gdyby planowany na lipiec atak wojsk Stalina nie został uprzedzony przez Hitlera, być może nie doszłoby do Holocaustu, największego ludobójstwa Żydów.
Autor pasjonat historii odkrywa i...

"Meandry losu" to saga powieściowa, napisana przez historyka urodzonego w Łomży, Zenona Krajewskiego, który wydaje swoje książki pod pseudonimem NIWEN. Zaczynając przygodę z twórczością pana Zenona nie przypuszczałam, że jego powieści staną mi się bliskie, że będę myślała o ich bohaterach i wszystkich okolicznościach, które doprowadziły do zawirowań w ich życiu,...

• Poszukuję
  • literatura piękna
  • Ebook do kupienia
  • Hity moje ulubione
  • Powieść historyczna/ z historią w tle
  • Tematyka żydowska
  • Książki 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Więzy śmierci