Sekret czarnego kruka

Okładka książki Sekret czarnego kruka Janet Farell
Okładka książki Sekret czarnego kruka
Janet Farell Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem (tom 2) horror
horror
Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem (tom 2)
Das Geheimnis der „Schwarzen Krähe”
Edipresse
2019-03-07
2019-03-07
Paulina Wojnakowska

W drugim tomie przygód Jessiki Bannister, młoda dziennikarka będzie próbowała przeprowadzić wywiad z amerykańską piosenkarką country Catherine Wilson. Na drodze stanie jej jednak tajemnicza przeszkoda i już wkrótce Jessica uda się w podróż w Góry Skaliste, a w tle towarzyszyć jej będzie trzepot kruczych skrzydeł.

Podobnie jak pierwszy tom, książka nie była niestety niczym wybitnym. Seria przyciągnęła mój wzrok, bo z tytułu "Historie z dreszczykiem" wydawało mi się, że będzie strasznie... Cóż, póki co książki nie spełniają moich oczekiwań.

Historia jest bardzo prosta i przewidywalna, pojawia się w niej delikatny tylko wątek paranormalny, a poza tym jest to do bólu przerabiany układ. Nie ma tu nic odkrywczego, a podczas czytania co chwilę gdzieś odpływałam.

Można powiedzieć, że to czytadło, kiedy nie ma się nic innego pod ręką lub coś na szybko - do autobusu itp. Nie znajdziecie tu niczego wybitnego. Jedyna moja nadzieja w tym, że wątek nadprzyrodzony zostanie nieco bardziej rozwinięty w dalszych częściach.

Ale żeby nie narzekać aż tak bardzo - podoba mi się zmiana klimatu. Mamy tutaj motyw kruków i indiańskich historii, wierzeń. To robi niezłe tło i może gdyby opowieść była dłuższa, dałoby się ją napisać w sposób ciekawy i bardziej przystępny. Poza tym, mam wrażenie, że to seria podobna do przygód Scooby'ego-Doo, ale zdecydowanie nie tak porywająca.

Podobnie jak pierwszy tom, książka nie była niestety niczym...

Bardzo lekka i przyjemna do czytania książka. Idealna na leniwe niedzielne popołudnie. Nie trzeba sie zastanawiać nad jakimiś zawikłanymi wątkami, bo ich tutaj nie ma.
Urokliwe grafiki na końcu każdego rozdziału dodają kolorytu.

Urokliwe grafiki na końcu każdego rozdziału dodają kolorytu.

Książkę znalazłam na bookcrossing, przygarnęłam i nie żałuję. Fajna historyjka i nawet trzyma w napięciu. Gdyby ta seria była w bibliotece z chęcią bym przeczytała kolejne tomy, bo osobiście nie kupiłabym jej dla siebie na własność

Ten tom był trochę lepiej napisany, bo nie tym razem nie było tego słabego wprowadzenia do świata przedstawionego. Słaby był natomiast koniec, bo został on spłycony. Ze względu na małą objętość książki nie mamy jak poznać prawdziwych relacji między bohaterami, więc ostateczne musimy ich losy wziąć w ciemno za pewnik.

Sama historia trochę naciągana, ale pomysł był ciekawy. Nie ukrywam, dałam się porwać. Oczywiście wszystko za szybko się działo, ale trzeba zaakceptować, że seria jest tworzona w takim stylu. To po prostu chwila dobrej rozrywki.
Całe szczęście, że Jessica wreszcie się ogarnęła i zaczęła ufać swoim przeczuciom. To było irytujące, że pomimo mocnych dowodów ona ciągle w nie wątpiła.

Sama historia trochę naciągana, ale pomysł był ciekawy....

seria zapowiada się całkiem przyjemnie.

seria zapowiada się całkiem przyjemnie.

Ten akurat tom był słaby, nie do końca mi się podobał, przez co książkę czytałam na raty i dosyć długo nie mogłam jej skończyć

Ambitna dziennikarka Jessica Bannister sięga po nierozwiązane zagadki i zapomniane tajemnice. Nie boi się trudnych tematów,bo jako jedyna jest w stanie dojść do prawdy. Pomaga jej w tym szósty zmysł,dzięki któremu widzi to,co dla innych pozostaje niewdzialne....
Tom 2
Jessica Bannistera ma przeprowadzić wywiad z Catherine Wilson,gwiazdą muzyki country. Okazuje się,że wokalistka skrywa mroczną tajemnicę,a jej życie jest zagrażone. Czyha na nią Czarny Kruk-groźny mężczyzna,mający władzę nad ptakami....
Ciekawa seria jest to 2 tom. Każdy tom posiada ciękawe obrazki, które odzielają każdy rozdział. Książka jest tak ciekawa,że można ją przeczytać jednego dnia bo jest ciekawa.

Tom 2

Na półkach: , , , , , , ,

Wow.
Coz to była za opowieść.
Jessica znowu ma mnóstwo dziwnych przygód.
Książeczka trzymała cały czas w napięciu. Bardzo mi się podobała. Nie mogę się już doczekać co będzie dalej :D

Wow.
Coz to była za opowieść.
Jessica znowu ma mnóstwo dziwnych przygód.

Główny motyw "powieści" wydał mi się ciekawy. Po raz kolejny, ale ten zarzut będzie się zapewne pojawiał przy każdym tomie, fabuła galopowała z szybkością Pendolino,zanim zdążyłam wsiąknąć w klimat tej historii. Bohaterowie nawet mnie zaintrygowali, ale zanim zdążyłam ich polubić lub wręcz przeciwnie, cała opowieść dobiegła końca. Mam też nadzieję, że w kolejnych tomach nie dostanę powtórki w postaci 1/5 zapychacza o treści "kim jest główna bohaterka", jak tym razem.

Czytadło numer 2 ;). Drugi tom Przygód Jessiki Bannister zaostrzył mi apetyt na kolejne. Nie jest to może literatura ambitna, ale przyjemnie się czyta. Czas szybko mija i chwilami po plecach przejdą "ciarrrry" niewielkiej grozy sytuacji. Główną bohaterkę można przy tym darzyć tylko sympatią. :) W tym tomie musiała zmierzyć się z Czarnym Krukiem... i dzięki otwartemu umysłowi zrobiła to koncertowo ☺.

• Biblioteka
  • Kryminał
  • Marzena
  • Fantasy/Science Fiction

Dodaj cytat z książki Sekret czarnego kruka