rozwińzwiń

Mikołajek. Jak to się zaczęło

Okładka książki Mikołajek. Jak to się zaczęło René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Okładka książki Mikołajek. Jak to się zaczęło
René GoscinnyJean-Jacques Sempé Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Przygody Mikołajka Seria: Mikołajek literatura dziecięca
literatura dziecięca

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Mikołajek. Pierwsze historie René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 9,3
Mikołajek. Pie... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Wielka księga Mikołajka René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 9,1
Wielka księga ... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Mikołajek. Psze pani, on ściaga. Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 8,3
Mikołajek. Psz... Rene Goscinny, Jean...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Ocena 7,8
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Bunia kontra fakir Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Ocena 7,6
Bunia kontra f... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Wakacje Mikołajka René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 7,8
Wakacje Mikołajka René Goscinny, Jean...

To książka, w której są pierwsze opowieści o Mikołajku i jego przygodach. Są tam komiksy, gdyż tak publikowano pierwsze historie o Mikołajku.

Warto przeczytać tę książkę dlatego, że można zobaczyć, jak wyglądał Mikołajek jako pierwsza historia.

Najbardziej podobała mi się historia, w której pytał tatę o to co ma pożyczyć od pana Blédurt, podczas gdy tata wisiał na żyrandolu i potrzebował drabiny.

Michał (lat 11)

Zabawne komiksy, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Tym młodszym trzeba czasem nieco wyjaśnić, ale są też historyjki, które bez dodatkowych komentarzy wprawiają młodego czytelnika w istny rechot ;)

Lubię to!

Lubię to!

Mikołajek doczekał się całego cyklu książek napisanych przez René Goscinnego i zilustrowanych przez Jean-Jacques'a Sempégo .
Do nich należy: Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Wakacje Mikołajka, Mikołajek i inne chłopaki, Mikołajek ma kłopoty, Nowe przygody Mikołajka w dwóch tomach oraz z drugiego obiegu Mikołajek w szkole PRL Maryny Miklaszewskiej, Wielka księga Mikołajka.

Poza tym na podstawie książek powstały też filmy o Mikołajku oraz książki wtórne jako opowieści filmowe : Mikołajek, Wakacje Mikołajka, Skarb Mikołajka, Szczęście Mikołajka. Filmy były zarówno fabularne jak i animowane.
Dla młodszych dzieci powstały też skrócone wersje książek, dostosowanych wiekowo i pokolorowanych.

Prawie wszystkie dzieci wiedzą kto to jest Mikołajek. Znają go też rodzice i dziadkowie.
,,Mikołajek .Jak to się zaczęło’’ jest większego formatu, pięknie oprawiony w sztywną okładkę z polakierowaną ilustracją na matowym tle , z doskonałym gatunkiem papieru w środku.
Książka zawiera 28 plansz komiksowych, które zawierają krótkie jednostronicowe przygody chłopca.
Oczywiście jest to pięknie wydany komiks , stanowiący jakby zaranie późniejszych wydań książkowych z Mikołajkiem w roli głównej.
Owe plansze ukazywały się w belgijskim magazynie ,, Le Moustique”, z którym współpracowali młodzi artyści Goscinny i Sempé. Komiks zapoczątkował pracę tego duetu.
Plansze ukazywały się w latach 1955-1956. A w roku 1959 powstała pierwsza historia o Mikołajku w postaci opowiadania. Obaj panowie osiągnęli ogromny sukces i od tego momentu zaczęli już współpracę na dobre.

Piękne ,dowcipne pokolorowane ilustracje i humorystyczny tekst w dymkach dopełniają całości szczęścia , który możemy odnieść z posiadania tej książeczki w swojej biblioteczce.
Normalnie bardzo rzadko sięgamy po komiksy, gdyż nie gustujemy w tym gatunku, ale to jest Mikołajek , więc robimy z dziećmi wyjątek. To jest strzał w dziesiątkę. Wszyscy całą rodziną świetnie się bawimy, śledząc niesamowite zdarzenia małego chłopca, jego kolegów, rodziców i sąsiada pana Blédurta.

Ogólnie książeczka jest dla wszystkich miłośników Mikołajka, jako jeszcze jeden dar, dodatkowy tom, i tytułowe jak to się zaczęło.
Myślę, że będzie też świetnym wstępem dla tych, co nie znają go jeszcze. Zorientują się wobec tego w występujących postaciach , miejscach przebywania chłopca, by potem móc przystąpić do szczegółowej lektury od początku cyklu.

Miłej lektury! Wesołej zabawy!

polecam śmieszne i mega komiks

polecam śmieszne i mega komiks

Czekałam na ten dodruk. Rewelacyjny komiks, świetna kreska, dialogi są super; czytamy z moja 5 - latka i śmiejemy się do rozpuku. Każda historyjka na jednej stronie i jedynie co mogę przyczepić, że pozostawia niedosyt. Chcemy więcej!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na ten dodruk czekałem! Miałem pewne obawy, czy, po pierwsze, w komiksowej formie Mikołajek będzie równie zabawny, i czy ja sam powracając po latach do tego świata, będę się bawił równie dobrze.
Książka składa się z krótkich, jednostronicowych komiksów i każdy jest równie uroczy i śmieszny jak w wersji książkowej. Największą wadą jest niedosyt, jaki pozostawia po sobie, bo całość można skończyć w ciągu jednej przerwy reklamowej.

Rewelacyjna książka!! Śmieszna, ale i do namysłu. No i sami zaczynamy wspominać przygody szkolne. Do czytania bez ograniczeń wiekowych!!

Rewelacyjna! Urzeka tak jak Paddington. Gorąco polecam.

Rewelacyjna! Urzeka tak jak Paddington. Gorąco polecam.

Mam sentyment do Mikołajka i każdą pozycję witam z wielką radością. Komiks, choć niezwykle krótki, jest warty swojej ceny. Zabawne rysunki, ciekawe dymki dialogowe i klimat niezapomnianego duetu Sempe i Goscinny robią swoje. Dla fanów Mikołajka, pozycja obowiązkowa. Dla rozpoczynających przygodę - swego rodzaju prolog przed głównym daniem ;-)

• Komiksy
  • Dla dzieci