Wielka księga Mikołajka

2021-11-10
2021-11-10
Barbara Grzegorzewska, Elżbieta Staniszkis, Tola Markuszewicz
mikołajek

Okładka książki Mikołajek. Ale się uśmialiśmy! René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Ale... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Mikołajek. Pierwsze historie René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Pie... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Mikołajek. Psze pani, on ściaga. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Psz... René Goscinny, Jean...

Przedstawiająca więcej historii chłopaków książka. Jeżeli ktoś przeczytał Mikołajka i spodobał mu się to to jest odpowiednia lektura dla tego czytelnika;)

Nie wiem jak to jest.ale niezależnie od wieku mikolajek zawsze się podoba

Nie wiem jak to jest.ale niezależnie od wieku mikolajek zawsze się podoba

Mikołajek doczekał się całego cyklu książek napisanych przez René Goscinnego i zilustrowanych przez Jean-Jacques'a Sempégo .
Do nich należy: Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Wakacje Mikołajka, Mikołajek i inne chłopaki, Mikołajek ma kłopoty, Nowe przygody Mikołajka w dwóch tomach oraz z drugiego obiegu Mikołajek w szkole PRL.
Ten ostatni to już jest autorstwa Maryny Miklaszewskiej pod pseudonimem Miłosz Kowalski.
Poza tym na podstawie książek powstały też filmy o Mikołajku oraz książki wtórne jako opowieści filmowe : Mikołajek, Wakacje Mikołajka, Skarb Mikołajka, Szczęście Mikołajka. Filmy były zarówno fabularne jak i animowane.
Dla młodszych dzieci powstały też skrócone wersje książek, dostosowanych wiekowo i pokolorowanych.

Prawie wszystkie dzieci wiedzą kto to jest Mikołajek. Znają go też rodzice i dziadkowie.
Wielka księga powstała na kanwie wcześniejszych wydań. Książka gruba, większego formatu, pięknie oprawiona w sztywną okładkę , w środku wyłożona gąbką. Doskonały gatunek papieru.
Zostały zebrane najważniejsze dane dotyczące małego francuskiego chłopca. Odnoszą się do jego rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych, kolegów ze szkoły i nauczycieli oraz miejsc , gdzie najbardziej lubi przebywać.
Wydanie jest prześliczne , książka zawiera różne niespodzianki do odkrywania na każdej stronie.
Są to okienka, małe książeczki, koperty, wkładki, zasłony w oknach, doklejanki , harmonijki. Nie sposób wyliczyć. Zabawa przy otwieraniu takich schowanek i czytanie ich sprawia wiele przyjemności, frajdy.
Do czytania też jest sporo. Wiele różnych zdarzeń ,które przewinęły się przez wszystkie książki znalazły się w tej księdze jako podsumowanie.
Pięknie ilustrowana oczywiście czarno-białą kreską, z akcentami złota, czerwieni i niebieskiego.

Ogólnie książeczka jest dla wszystkich miłośników Mikołajka, jako jeszcze jeden dar, dodatkowy tom, podsumowanie, ściągawka do poprzednich wszystkich części.
Myślę, że będzie też świetnym wstępem dla tych, co nie znają go jeszcze. Zorientują się wobec tego w występujących postaciach , miejscach przebywania chłopca, by potem móc przystąpić do szczegółowej lektury od początku cyklu.
Doskonała na prezent.

Zabawa świetna, olbrzymia doza humoru. Spodoba się też i dorosłym.
Polecam gorąco!

Ten ostatni to już jest autorstwa Maryny...

Książek z przygodami Mikołajka w swojej bibliotece mamy już wiele. Ostatnio otrzymaliśmy jednak jedna z najpiękniejszych (nie tylko wizualnie!) jaka widziałam.
"WIELKA KSIĘGA MIKOŁAJKA" Od @znakemotikon to duuuza księga z okienkami, wieloma obrazkami (stworzonymi przez Jean Jacques Sempe) oraz innymi rozkladankami, które zachęcają do przewracania kolejnych stron.
Mysle, że to jedna z lepszych propozycji książkowych, która można przekazać dzieciom w prezencie świątecznym.
Tematem przewodnim jest moim zdaniem poznanie najważniejszych postaci, które możemy spotkać w wielu opowieściach Mikołajka. Wiele ciekawych, i ważnych dla tego chłopca miejsc. Ogrom rozkladanek, książek, klapek, kopert zaskakuje na każdej stronie - dzięki czemu nawet dziecko, które woli przewracać je jak najszybciej, zatrzyma się choć na chwile.

Mysle,...

www.feminadomi.pl
"Wielka księga Mikołajka" to zbiór krótkich zabawnych sytuacji, dowcipów, humoresek, żartobliwych tekstów, dopełnianych niepodrabialną kreską Sempe.

Urok najnowszej odsłony przygód Mikołajka polega na niespodziankach, które kryją się na praktycznie każdej stronie tej jakże starannie wydanej książki. Mamy tu okienka do uchylenia, drzwi do otwarcia, kopertę do zajrzenia, zasłony i jeszcze mnóstwo innych zakamarków, których odkrywanie sprawi fanom Mikołajka wiele radości. Sytuacje zamieszczone w "Wielkiej księdze Mikołajka" są znane z wcześniejszych przygód chłopaka, dla dzieci, które go nie znają mogą się wydać dziwne, nieśmieszne, czy nieciekawe. Dla nich sugeruję podrzucenie pierwszej książki przygó Mikołajka.

Jeżeli znacie małego (lub dużego😉) fana przygód tego zabawnego łobuziaka z Francji, to z pewnością warto rozważyć w ramach prezentu dla niego tę właśnie książkę ☺️

www.feminadomi.pl

Kolejna świetna książka o przygodach małego urwisa :)

W książce znajdują się najlepsze fragmenty przygód chłopca z poprzednich wydań. Są one podzielone na najważniejsze miejsca i postacie. Poczytamy historię o bójce, wakacjach, szkole czy przyjaciołach Mikołajka.

W książce znajduje się wiele atrakcji dla dzieci. Jest mnóstwo okienek, mini książek, harmonijek czy rozkladanych stron. To wszystko sprawia, że opowiadania wydają się ciekawsze a dziecko może pobudzić swoją wyobraźnię.

Polecam :)

Kolejna świetna książka o przygodach małego urwisa :)

• Dla dzieci
  • Dziecięce