Rozstańmy się na rok

Okładka książki Rozstańmy się na rok
Taylor Jenkins Reid Wydawnictwo: Amber literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2014-01-01

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

3/4 książki to zażenowanie i infantylny styl. Koncept był ciekawy i dlatego zdecydowałam się sięgnąć po tą książkę. Natomiast wykonanie autorki jest tragicznie przesłodzone. Główna bohaterka jest irytująca. Właściwie trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy. Nie polecam. Jak ktoś lubi taką literaturę to polecam bardziej " Love, rosie" Cecilii Ahern, zdecydowanie lepsza !

Ta książka jest definicją „nie oceniaj książki po okładce”. Okładka koszmarna natomiast to co jest w środku - skradło mi serce. Odczuwałam każda emocje głównej bohaterki. Książka momentami rozrywała mi serce. Idealna do przeczytania aby zdać sobie sprawę z tego co ważne.

Okładka okrutnie okropna. Zawartość przecudowna.

Okładka okrutnie okropna. Zawartość przecudowna.

Dobrze się czyta, przedstawiona w tle fajna rodzina ale problem małżonków sprowadza się właściwie do braku odpowiedniej komunikacji. Jeżeli to co powinni sobie powiedzieć zawierają w niewysłanych mailach, które i tak mają możliwość podejrzeć logując się na pocztę partnera to właściwie jest smutne. Ciekawie przedstawiona historia, problem nienowy ale mnie nie przekonuje. Kochający się i dojrzali ludzie rozmawiają ze sobą. Średnio polecam.

Piekna, wzruszająca książka.

Piekna, wzruszająca książka.

“Rozstańmy się na rok” Taylor Jenkins Reid to najokropniejsza książka, jaką czytałam w ostatnim czasie. Najokropniejsza, bo złamała mi serce. Bo opowiada o takich emocjach, które są ukryte głęboko, a ich odgrzebanie może zniszczyć niejedną relację międzyludzką. Ta historia jest napisana w taki sposób, że zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy z moim związkiem nie jest coś nie tak. Ale spokojnie, my nie będziemy rozstawać się na rok.

Taylor Jenkins Reid o emocjach pisze naprawdę pięknie, a zwłaszcza o tych negatywnych. Potrafi poruszyć czułą strunę, wywołać dreszcz i głęboki smutek. Mniej poruszająca jest radość, miłość, ale nadal – uczucia opisane jej słowami trafiają do serca.

Powieść opiera się właśnie na takiej analizie psychologicznej bohaterów, ich troskach i przemyśleniach, a brakuje w niej dynamiki i akcji. Muszę przyznać, że w pewnym momencie zaczęło mi to doskwierać i konsekwentna statyczność historii poważnie mnie wynudziła. Doceniam wartościowe rozmowy głównej bohaterki z rodziną czy bliższymi i dalszymi znajomymi, ale nie osadziłabym na nich całej fabuły.

Mimo wszystko, lekturę uznaję za udaną.

Lauren i Ryan, małżeństwo, które wprost nie może na siebie patrzeć. Proza życia i brak chęci słuchania siebie nawzajem stawiają ich przed decyzją o rozstaniu. Ale nie na zawsze. Dają sobie rok bez siebie. Rok, który ma im pozwolić naprawić co zepsute. Ale też rok, który da im wolność. Po drodze wydarza się sporo rzeczy, które mogą różnie wpłynąć na finał tej historii...

Książka skłania do wielu refleksji, a tego się po niej nie spodziewałam. Pokazuje małżeństwo z perspektywy, o której zapominamy, po prostu żyjąc z dnia na dzień. Pokazuje więź z drugim człowiekiem, jako coś naprawdę jedynego w swoim rodzaju. I pokazuje siłę jaka kryje się w każdym z nas.
Jestem zauroczona ukazanymi w tej książce relacjami rodzinnymi. Wielokrotnie się wzruszałam, ale i śmiałam w głos.
Nigdy się nie poddawaj- to zdanie na długo ze mną pozostanie po przeczytaniu tej historii.
Szczerze polecam.

"Rozstańmy się na rok" to dość interesująca powieść Taylor Jenkins Reid, która wielu osobom może przypaść do gustu.

Wyobrażacie sobie rozstać się ze swoim partnerem podczas kryzysu małżeńskiego na cały rok? Na taki krok zdecydowała Lauren z Ryanem. Podczas kolejnej kłótni para doszła do wniosku, że najlepiej będzie sobie zrobić sobie przerwę. Najlepiej tak na rok - a potem zobaczy się co dalej. Podczas tego roku, różne rzeczy się dzieją u nich a także krążą ciekawe myśli. Wszystko to jednak odbywa się w cieniu wzajemnej tęsknoty za sobą, a także poznawania własnych potrzeb.

Książka jest lekka, przyjemna ale i może skłonić do refleksji - zwłaszcza tych którzy są w wieloletnich związkach i nie wiedzą co dalej. Być może ta pozycji sprawi, że niektórym będzie łatwiej spojrzeć na pewne sprawy jak miłość, małżeństwa, oddanie.

Reasumując, powieść jest naprawdę dobra. Pokazuje ona, nie tylko czym jest miłość ale również to, że często nie doceniamy tego co mamy, warto to zmieniać dopóki mamy jeszcze czas. Bardzo dobra książka : )

Na półkach: , , , ,

Wyobraź sobie, że dawno niewidziana przez Ciebie przyjaciółka, umawia się z Tobą na kawę.
Podczas spotkania Lauren zaczyna opowiadać Ci o swoim życiu…
Dziś pragnę przedstawić Wam, moje zdanie na temat drugiej w kolejności powieści wydanej przez Taylor Jenkins Ried, czyli „Rozstańmy się na rok”.

Podczas spotkania Lauren zaczyna opowiadać Ci o swoim życiu…

Lekka, przyjemna , czyta się bardzo szybko. Problem opisywany w książce jest ważny ale opisany w prosty sposób tak aby każdy mógł zrozumieć. Polecam.