rozwińzwiń

Superman - Action Comics #1000

Okładka książki Superman - Action Comics #1000 Brian Michael Bendis, Geoff Johns, Tom King, Jim Lee, Scott Snyder
Okładka książki Superman - Action Comics #1000
Brian Michael BendisGeoff Johns Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Superman - Action Comics DC Rebirth (tom 5.5) Seria: Odrodzenie komiksy
120 str. 2 godz. 0 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Superman - Action Comics DC Rebirth (tom 5.5)
Seria:
Odrodzenie
Tytuł oryginału:
Superman - Action Comics #1000
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2019-04-10
Data 1. wyd. pol.:
2019-04-10
Liczba stron:
120
Czas czytania
2 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328141322
Tłumacz:
Jakub Syty
Tagi:
Superman DC Odrodzenie
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Batman Noir - Mroczne odbicie Francesco Francavilla, Jock, Scott Snyder
Ocena 9,0
Batman Noir - ... Francesco Francavil...
Okładka książki Amerykański Wampir 1976. Tom 9 Rafael Albuquerque, Scott Snyder
Ocena 6,6
Amerykański Wa... Rafael Albuquerque,...
Okładka książki Batman Noir - Batman Black & White. Pięść demona. Paul Dini, Nick Dragotta, Klaus Janson, Tom King, Andy Kubert, Scott Snyder, Joshua Williamson, Chip Zdarsky
Ocena 8,0
Batman Noir - ... Paul Dini, Nick Dra...
Okładka książki American Vampire Omnibus Volume 2 Rafael Albuquerque, Scott Snyder
Ocena 0,0
American Vampi... Rafael Albuquerque,...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Nightwing: Starzy i nowi wrogowie Scot Eaton, Javier Fernandez, Miguel Mendonça, Tim Seeley
Ocena 7,4
Nightwing: Sta... Scot Eaton, Javier ...
Okładka książki Superman: Czarny świt Patrick Gleason, Scott Godlewski, Mick Gray, Dough Mahnke, Michael Moreci, Peter J. Tomasi
Ocena 6,6
Superman: Czar... Patrick Gleason, Sc...
Okładka książki Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz Ed Brubaker, Frank D'Armata, Steve Epting, Michael Lark, John Paul Leon, Mike Perkins
Ocena 7,5
Kapitan Ameryk... Ed Brubaker, Frank ...
Okładka książki Wonder Woman: Godwatch Mirka Andolfo, Bilquis Evely, Romulo Fajardo Jr., Greg Rucka, Nicola Scott
Ocena 6,8
Wonder Woman: ... Mirka Andolfo, Bilq...
Okładka książki Batman - Metal: Mroczni Rycerze Greg Capullo, Jorge Jimenez, Dough Mahnke, Yanick Paquette, Scott Snyder, James Tynion IV
Ocena 7,7
Batman - Metal... Greg Capullo, Jorge...
Okładka książki Wonder Woman: Prawda Bilquis Evely, Renato Guedes, Laura Martin, Greg Rucka, Liam Sharp
Ocena 6,7
Wonder Woman: ... Bilquis Evely, Rena...
Okładka książki Green Arrow Denys Cowan, Jeff Lemire, Bill Sienkiewicz, Andrea Sorrentino
Ocena 7,4
Green Arrow Denys Cowan, Jeff L...

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1275
681

Na półkach:

Przyjemna antologia, ale większość historii była co najwyżej niezła.

Przyjemna antologia, ale większość historii była co najwyżej niezła.

Pokaż mimo to

avatar
1953
1384

Na półkach: ,

DC Comics postanowiło w przypadku swojej najdłużej wydawanej serii komiksowej powrócić do starej numeracji. W ten sposób „Action Comics”, seria poświęcona głównie Supermanowi osiągnęła numer 1000. Postanowiono to uczcić poprzez zrobienie w tym numerze antologii. Jak to wyszło?

Tom otwiera historia „Od miasta, które ma wszystko” autorstwa Dana Jurgensa. Głównym wątkiem jest tu obecność Supermana na świętowaniu Dnia Człowieka ze Stali. Całkiem fajnym motywem było podkreślenie, iż w tym święcie to ludzie, na których wpłynął Superman są najważniejsi, a nie on sam. Również sympatyczny był wątek typowo superbohaterski w tle. Nie zawodzą też szczegółowe rysunki.

Druga opowieść to „Niekończąca się walka” ze scenariuszem Petera Tomasiego. Głównym wątkim jest tu starcie Supermana z Vandalem Savagem. Cała opowieść składa się z pojedynczych kadrów z komiksów. Zabieg ten znany już jest z jednego komiksu o Batmanie – „Viewpoint” wydanego po polsku na łamach „Batman & Superman” 11/98. Tutaj jednak nie wynika z niego nic specjalnie ciekawego.

Następna historia to „Wewnętrzny wróg” napisany przez Marva Wolfmana i zilustrowany przez Curta Swana. Tutaj opowieść dotyczy nauczyciela, który w szkole wziął na zakładniczkę jedną z uczennic. Domyślam się, że starano się tu pokazać siłę ludzkiego ducha, ale wyszło strasznie kulawo. Również Curt Swan rysuje tu trochę gorzej niż zwykle.

Swego rodzaju powrót do przeszłości oferuje opowieść „Wóz” autorstwa Geoffa Johnsa i Richarda Donnera. Tutaj głównym bohaterem jest kierowca pamiętnego samochodu z okładki „Action Comics” #1. Jest to kolejna sympatyczna opowieść o tym jak Superman wpływa na pojedyncze osoby. Kreska Oliviera Coipela bardzo dobrze oddaje pewien nostalgiczny klimat.

Swoje pięć minut musi oczywiście dostać Lex Luthor, tym razem w historii „Piąta pora roku” ze scenariuszem Scotta Snydera. Jest to kolejna opowieść ze wspólnej przeszłości Clarka i Lexa. Nic wielkiego, ale całkiem przyjemne. Niestety rysunki Rafaela Albuquerque nie do końca do mnie trafiły.

Z kolei Tom King w historii „Jutro” przenosi czytelników odległą przyszłość, kiedy to Clark odwiedza wymarłą Ziemię. Wielka szkoda, że ogranicza się to jedynie do wizyty na grobie zmarłych rodziców, bo można było zrobić o wiele więcej z tym tematem. Całkiem nieźle wypadają tu rysunki Clay Manna.

Niestety bardzo przeciętnie wypada „5 minut” ze scenariuszem Louise’a Simmonsona. Przedstawione tu jest typowych 5 minut z życia Supermana. Nie jest to nic specjalnie oryginalnego. Podobnie jest z rysunkami Jerry’ego Ordwaya.

O wiele ciekawszym pomysłem okazuje się „Actionland!”. Scenarzysta Paul Dini zabiera tutaj czytelników na wycieczkę po parku rozrywki inspirowanym życiem Supermana. Bardzo interesującym koncept z kreatywnym zwrotem akcji. Kreska Jose Luisa Garcia-Lopeza idealnie tutaj pasuje.

Niestety kolejnym przeciętniakiem okazuje się „Szybszy niż pędzący pocisk” ze scenariuszem Brada Meltzera. Tutaj głównym motywem jest wyścig Supermana z czasem, aby uratować zakładniczkę. Jedynym ciekawym motywem jest tutaj rozmowa bohatera z zakładniczką w finale. Duży plus za rysunki Johna Cassadaya.

Zupełnie nie pasuje do tego zeszytu historia „Prawda” ze scenariuszem Briana Michaeal Bendisa. Jest to tak naprawdę wstęp do kolejnych numerów serii. Niestety poza szarpaniną z nowym przeciwnikiem nie oferuje zbyt wiele. Również Jim Lee rysuje gorzej niż zazwyczaj.

Tom kończy „Gra” rysowana przez Neala Adamsa i ze scenariuszem Paula Levitza. Pomysł jest tu naprawdę kapitalny, bo opowiada o rozgrywce szachowej pomiędzy Supermanem i Lex Luthorem. Niestety poza interesującym motywem nie ma nic więcej do zaoferowania i nawet rysunki Neala Adamsa tego nie rekompensują.

Tom ten zawiera również bardzo dużo alternatywnych okładek. Wiele jest naprawdę bardzo pomysłowych i nawiązuje do klasycznych motywów z komiksów o Supermanie.

Tom ten jest tylko i aż laurką dla Człowieka ze Stali. Na parę interesujących historii przypada wiele przeciętnych. Niestety nie jest to poziom rodem z „Batman Black and White”.

DC Comics postanowiło w przypadku swojej najdłużej wydawanej serii komiksowej powrócić do starej numeracji. W ten sposób „Action Comics”, seria poświęcona głównie Supermanowi osiągnęła numer 1000. Postanowiono to uczcić poprzez zrobienie w tym numerze antologii. Jak to wyszło?

Tom otwiera historia „Od miasta, które ma wszystko” autorstwa Dana Jurgensa. Głównym wątkiem jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
619
418

Na półkach: , , , , ,

Osiemdziesiąt lat to słuszny wiek. Historie zawarte w tym tomie ukazują Supermana w różnym świetle i w różnorodnych sytuacjach. To nie tylko heros czy superbohater, ale również głowa rodziny, zwyczajny mężczyzna, którego można spotkać po drodze do szkoły czy pracy, którego można mieć za sąsiada :) Szkoda tylko, że te historie takie krótkie...

Osiemdziesiąt lat to słuszny wiek. Historie zawarte w tym tomie ukazują Supermana w różnym świetle i w różnorodnych sytuacjach. To nie tylko heros czy superbohater, ale również głowa rodziny, zwyczajny mężczyzna, którego można spotkać po drodze do szkoły czy pracy, którego można mieć za sąsiada :) Szkoda tylko, że te historie takie krótkie...

Pokaż mimo to

avatar
1266
995

Na półkach: ,

W zeszłym roku Supermanowi stuknęła osiemdziesiątka. Choć Człowiekowi ze Stali daleko jeszcze do emerytury, to tak piękny jubileusz bezsprzecznie zasługuje na godne uhonorowanie. Doskonałą okazją ku temu stała się premiera tysięcznego zeszytu kultowej dla komiksiarzy serii „Action Comics”. Oba wydarzenia zostały odpowiednio wyróżnione, a my, czytelnicy, otrzymaliśmy specjalny, okolicznościowy album, który w oryginale ukazał się jako regularny zeszyt, lecz w specjalnej, powiększonej objętości, a w Polsce wydany jest w standardzie znanym z innych komiksów o Supermanie prezentowanych w ramach „Odrodzenia”.

Specjalny numer „Action Comics” przynosi hołd dla bohatera, który od ośmiu dekad nieustannie ratuje nie tylko Metropolis, ale i cały świat. Na kartach tego wydania znajdziemy jedenaście opowieści, w których różni twórcy próbują oddać istotę Supermana. Dowiemy się między innymi w jaki sposób miasto chce podziękować swojemu obrońcy za lata bezinteresownej służby, przypomnimy sobie, że działalność Człowieka ze Stali to przede wszystkim inspiracja do bycia lepszą osobą, a także poznamy wpływ, jaki bohater wywiera nie tylko na zwykłych ludzi, ale i na swoich przeciwników.

Postawmy sprawę jasno – tysięczny numer „Action Comics” to laurka. Nie ma tu miejsca na odcienie szarości, nie doświadczymy też ujęcia tematu w stylu snyderowskim (mowa o Zacku). Superman nie jest tu kimś, nad kogo motywacją można by debatować. On jest dobry. Jest nieskalanym obrońcą ludzkości i basta! Trudno było jednak spodziewać się innego rozwiązania. Numer jubileuszowy to ani czas, ani miejsce na dekonstrukcję mitu superbohaterskiego. Zresztą czy Człowiek ze Stali w ogóle takowej potrzebuje? Sądząc po odbiorze filmu „Batman v Superman”, można mieć w tej materii pewne wątpliwości.

Komiksowe antologie – podobnie jak książkowe - rzadko trzymają równy poziom. Nie inaczej jest z tym krótkim zbiorkiem. Znajdziemy tu zarówno highlighty, jak i ewidentne popierdółki. Autorzy nie dostali zbyt dużo miejsca na prezentację swoich pomysłów, historie zazwyczaj zamykają się na ledwie pięciu stronach (w ośmiu na jedenaście opowiadań),co wymusza pewne skondensowanie treści. Jednym z tych wyjątków jest dwunastostronicowa „Prawda”, stanowiąca zarazem wstęp do serii „Człowiek ze Stali”, którą powierzono nietuzinkowemu twórcy, Brianowi Michaelowi Bendisowi. Mając w pamięci jego dotychczasowe osiągnięcia (jak dla mnie zwłaszcza „Alias”),można mieć duże nadzieje co do tego tytułu. Co prawda zamieszczona tu miniaturka nieco te oczekiwania temperuje (to wszak jedynie dość monotonna i raczej bezrefleksyjna akcja),ale może to błędne wrażenie? Pożyjemy, zobaczymy.

Jeżeli ustaliliśmy już, że Superman został w tej miniantologii ukazany jako inspiracja dla innych ludzi i postać kryształowo czysta, to czy w ogóle znajdzie się tu miejsce dla jakichś ciekawych opowiadań? Jak najbardziej, chociaż trzeba się nastawić, że raczej nie zaskakują wielowymarowością. To jednak też ma swój urok. Bardzo dobre wrażenie robi na przykład otwieracz. „Od miasta, które ma wszystko” to opowiastka o przygotowaniach mieszkańców Metropolis do uroczystości na cześć ich obrońcy. Superman robi wszystko, żeby tylko nie uczestniczyć w zabawie (ach, ta skromność...),ale ostatecznie, z małą pomocą przyjaciół, udaje mu się rozprawić z pozaziemskimi problemami i dać ludziom chwilę radości z obcowania ze swoim bohaterem. Dan Jurgens, związany z Ka-Elem nie od dziś, pisze tu z dużym wyczuciem, a opowieść, choć ciepła i bardzo optymistyczna, nie sprawia wrażenia przesłodzonej, o to było w tym przypadku łatwo.

Jako że omawiany komiks to mała antologia, naturalnym jest, że pracowało nad nim wielu różnych twórców. Rzecz tyczy się tak scenariuszy, jak i rysunków. Te drugie właściwie na całej przestrzeni albumu stoją na wysokim poziomie. A który artysta spisał się najlepiej? Cóż, myślę, że to zależy od indywidualnych gustów czytelników, ważne jest jednak, że nikt nie odstawił tu fuszerki. Ze swojej strony wyróżniłbym Oliviera Coipela (ujmująca stylizacja retro),Claya Manna (miła dla oka postapokaliptyczna sceneria ujęta w jasnych, pustynnych barwach) i Josego Luisa Garcię-Lopeza (ufff...),którego prace jako żywo mogłyby znaleźć się w komiksach z eSem w latach dziewięćdziesiątych.

„Action Comics #1000” nie udaje, że ma jakiekolwiek większe ambicje. To komiks okolicznościowy i jako taki spisuje się dobrze. Miał być hołdem dla Supermana, podkreśleniem cech charakterystycznych dla tego bohatera i ponownym pokazaniem tego, dlaczego jest to wciąż tak bardzo popularna postać. I autorom w znacznej mierze udało się osiągnąć ten cel, bowiem większość zamieszczonych na łamach tego albumu historyjek jest po prostu przyjemna i optymistyczna. Jeśli ktoś mieni się fanem Człowieka ze Stali, powinien postawić ten komiks na swojej półce. Może nie na honorowym miejscu, bo aż tak dobry nie jest, ale na docenienie zasługuje.


Recenzja do przeczytania także na moim blogu - https://zlapany.blogspot.com/2019/09/superman-action-comics-odrodzenie-1000.html
oraz na łamach serwisu Szortal - http://szortal.com/node/16415

W zeszłym roku Supermanowi stuknęła osiemdziesiątka. Choć Człowiekowi ze Stali daleko jeszcze do emerytury, to tak piękny jubileusz bezsprzecznie zasługuje na godne uhonorowanie. Doskonałą okazją ku temu stała się premiera tysięcznego zeszytu kultowej dla komiksiarzy serii „Action Comics”. Oba wydarzenia zostały odpowiednio wyróżnione, a my, czytelnicy, otrzymaliśmy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
77
18

Na półkach:

Zgrabne nowelki, które oddają hołd pierwszego super bohaterowi w dziejach. Poziom rysunków i scenariuszy różny, ale ponad serwowaną przez amerykańskich wydawców przeciętną. Nie jest to arcydzieło, ale jako sympatyczna, rozrywkowa celebracja tak okrągłej liczby sprawdza się znakomicie.

Zgrabne nowelki, które oddają hołd pierwszego super bohaterowi w dziejach. Poziom rysunków i scenariuszy różny, ale ponad serwowaną przez amerykańskich wydawców przeciętną. Nie jest to arcydzieło, ale jako sympatyczna, rozrywkowa celebracja tak okrągłej liczby sprawdza się znakomicie.

Pokaż mimo to

avatar
3994
2028

Na półkach: ,

Dopiero co pisałem o Batmanie, a tu się okazało, że i Superman obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny! Ale ten czas leci. Uratowany z pewnej planety dzieciak, wyrósł na bohatera, bez którego świat już dawno by zginął. Clark nie tylko jako reporter broni tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej. Przez te wszystkie lata nasz kosmita doczekał się nie tylko licznych komiksów, ale i filmów, w których ratuje świat przed zagładą. Historia zakręciła koło i z klasycznego Supermana niewiele zostało we współczesnych historiach, jednak i tutaj są opowieści, które warto znać. Niedawno trafiłem na zeszyt „Action Comics. #1000”.

Można się o nim dowiedzieć że:
Przez osiem dekad Człowiek ze Stali wielokrotnie ratował Metropolis oraz Ziemię, ale to nie koniec jego niezwykłej przygody! Teraz rozpoczyna się nowy rozdział podróży tego ikonicznego już superbohatera. W jubileuszowym wydaniu Action Comics #1000 znani i cenieni scenarzyści i rysownicy oddają hołd magazynowi, od którego wszystko się zaczęło. 

Przekonajcie się sami. Krótkie historyjki mające uczcić nie tyle tysięczny numer legendarnego magazynu, ale przede wszystkim 80 urodziny Supermana – który - mimo podeszłego wieku na emeryturę się nie wybiera. Godne podsumowanie tysiąca numerów, a jednocześnie rozpoczęcie nowej ery która dopiero się zaczyna.

Dopiero co pisałem o Batmanie, a tu się okazało, że i Superman obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny! Ale ten czas leci. Uratowany z pewnej planety dzieciak, wyrósł na bohatera, bez którego świat już dawno by zginął. Clark nie tylko jako reporter broni tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej. Przez te wszystkie lata nasz kosmita doczekał się nie tylko licznych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7933
6788

Na półkach: , ,

JUBILEUSZ SUPERMANA

Oto niezwykły album Supermana. Rzecz bezprecedensowa w dziejach komiksu, bo będąca jubileuszowym, tysięcznym zeszytem „Action Comics”, pierwszej i jednocześnie najstarszej superbohaterskiej serii w dziejach. To tam narodził się Człowiek ze Stali, a wraz z nim komiksy superhero, które po dziś dzień podbijają serca kolejnych czytelników, coraz bardziej się rozrastają i święcą triumfy na wielu różnych polach, choćby w formie kinowych hitów. Z tej też okazji powstał ten właśnie komiks, w którym najważniejsi pracujący nad przygodami Supermana żyjący autorzy spotykają się, by oddać mu hołd, dodać od siebie coś do jego mitologii i przekazać pałeczkę nowej ekipie.

Superman powstrzymuje kosmiczną inwazję na naszą planetę. To jednak najmniej istotna rzecz, jaką szykuje dziś dla niego Ziemia. Mieszkańcy Metropolis zbierają się by uhonorować swojego bohatera, jednak czy Człowiek ze Stali będzie mógł spokojnie świętować tę okazję?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/superman-action-comics-1000-brian.html

JUBILEUSZ SUPERMANA

Oto niezwykły album Supermana. Rzecz bezprecedensowa w dziejach komiksu, bo będąca jubileuszowym, tysięcznym zeszytem „Action Comics”, pierwszej i jednocześnie najstarszej superbohaterskiej serii w dziejach. To tam narodził się Człowiek ze Stali, a wraz z nim komiksy superhero, które po dziś dzień podbijają serca kolejnych czytelników, coraz bardziej...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    41
  • Posiadam
    17
  • Chcę przeczytać
    10
  • Komiksy
    7
  • Komiks
    2
  • DC Comics
    2
  • 2019
    2
  • Komiksy
    2
  • Posiadane komiksy
    1
  • Posiadam - komiks/manga
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Superman - Action Comics #1000


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,0
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...

Przeczytaj także