Dąbrowszczacy

Piotr Ciszewski Wydawnictwo: Fundacja Oratio Recta Seria: Historia bez IPN historia
2018-01-01
2018-01-01
Fundacja Oratio Recta
Dąbrowszczacy wojna domowa w Hiszpanii dwudziestolecie międzywojenne XX wiek Ciszewski Hiszpania Madryt IPN Stalin Przegląd tygodnik

Okładka książki Wszystkich nas nie spalicie Piotr Ciszewski, Robert Nowak
6,9
Wszystkich nas... Piotr Ciszewski, Ro...

W przerwie od świątecznej krzątaniny, postanowiłam zrecenzować pracę Piotra Ciszewskiego pt. ''Dąbrowszczacy. Na świecie szanowani, w Polsce poniżani'' Od razu zwrócę Wam uwagę na fakt, iż publicysta nagimnastykował się, aby obalić zarzut o komunistycznym rodowodzie tej formacji, którą nadzorowała NKWD.

Kilka lat temu, wraz z nadchodzącą dekomunizacją ulic, Instytut...

Brygady międzynarodowe to bardzo ciekawy epizod historii XX wieku. Polacy biorący w nich udział - dąbrowszczacy, również stanowią interesujący przypadek.
Autor starał się przedstawić ich losy w czasie wojny domowej w Hiszpanii i w latach IIWŚ.
Niestety, książka jest bardzo chaotyczna, brak jakiegokolwiek sensownego OdB jednostek Dąbrowszczaków, brak szerszego tła dla ich...

Link do mojej recenzji książki:

• Historia
  • E-booki