Cena pocałunku

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Okładka książki Cena pocałunku
Linda Kage
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Forbidden Men (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Forbidden Men (tom 1)
Price of a Kiss
NieZwykłe
2019-03-13
2019-03-13
Iga Wiśniewska
Inne

Cena złych wyborów

Przez tą książkę się płynie! Jest dość krótka, ciężko mi się było od niej oderwać i wyrwała mnie z zastoju czytelniczego
Szczerze polecam

Szczerze polecam

Zacznę od tego, że styl pisania autorki wiek i zachowanie bohaterów oraz miejsce, gdzie rozgrywa się akcja, a przede wszystkim przemyślenia i często nieco infantylne żarciki bohaterki, zdecydowanie sugeruje, że to literatura młodzieżowa, a nie obyczajowy romans.
Poza tym nie podoba mi się idealizowanie sposobu w jaki zarabiał, czy raczej dorabiał Mason. Nagle życie w innym mieście na koniec było takie inne, łatwiejsze i tańsze, że już nie musiał dorabiać. Trochę brak konsekwencji tu widzę.
Końcówka, czy raczej epilog bardzo, bardzo kiepski, zdecydowanie napisałabym go od nowa. Jakoś bardziej sensownie, wiarygodnie i poważnie.
No i na koniec - bardzo mnie denerwowały teksty w stylu "nie daję za darmo" itp... dosyć żenujące.
Całość ratuje to, że chemia miedzy bohaterami była wyczuwalna i większość dialogów czytało się dobrze i czuć było swobodną atmosferę. No ale to za mało na miano dobrej książki.

DNF ....

DNF ....

Fabuła całkiem ciekawa, gorzej z wykonaniem. Styl jakim książka jest napisana nie podoba mi się. I te niby śmieszne przemyślenia na siłę upchnięte. Oraz to ciągłe wypominanie czym zajmuje się Mason... A szkoda, bo był potencjał.

Urocza. Bardzo fajna kreacja bohaterów (głównie postaci kobiecych, mężczyźni to trochę tło dla nich),pomysł na fabułę i w miarę logiczne a zaskakujące rozwiązanie. Polecam

Niby wszystko gra - i fabularnie jest ciekawie, bo się wciągnęłam i nie mogłam oderwać - i postacie są fajne, bo polubiłam je od początku i te pierwszoplanowe i te w tle, a jednak coś cały czas mi tu nie grało. Trochę mam wrażenie, że książka próbuje być zabawna na siłę - widzę te żarty, te uśmieszki, a jednak wcale mnie to nie bawi i nie wywołuje uśmiechu, bo czuje się, jakby ktoś mi te żarty wciskał. Jakby poruszano bardzo poważny temat, ale jednak ze sztucznym uśmiechem. Sam wątek stalkera mógłby być najmocniejszą stronę tej historii, czekałam na jakiś wielki plot twist i może oczekiwałam za wiele, ale wyszło to bardzo niemrawo i wcale nie odczuwałam tego niepokoju i ani przez chwilę nie martwiłam się o główną bohaterkę.

Ogólnie bardzo przyjemna, ale czegoś zabrakło. Ale jest na tyle fajnie, że chętnie sięgnę po kolejne tomy, bo polubiłam to otoczenie i chwilowo chcę więcej.

Komfortowy i lekki,ale wcale nie nudny czy prosty romans.Wielbiciele bardziej pikantnych scen mogą być zawiedzeni.Co prawda jest gorąco i namiętnie,jednak bardziej przez to,że relacja między bohaterami rozwija się dośc wolno, a napięcie buduje stopniowo.Zdecydowanie ciekawszą postacią jest Mason,ze względu na swoją kontrowersyjną profesję,jej mroki i negatywny wpływ na psychikę i życie chłopaka.On,bardziej intryguje i wzbudza więcej emocji, ale oboje zasłużyli na moją sympatię.Ciekawa i relaksujaca historia,którą zapamiętam na dłużej.Polecam.

Nasuwa się pytanie: dlaczego o kobietach mówią: kurwa, a o mężczyznach: żigolak?

Bardzo słaba pozycja. Pomysł, że 20letni chłopak mógłby być żigolakiem jest idiotyczny. A głównym powodem jest to, że jego matka zapomina płacić rachunki! Naprawdę? Nie to, że nie ma pieniędzy, autorka kilkakrotnie pisze, że matka nie ma pamięci do rachunków! Ludzie, to chyba żart!
Poza tym opisy zwykłych czynności są denerwujące: wstałam, umyłam twarz, wzięłam banana, schowałam do torby, wyszłam, zamknęłam drzwi, pobiegłam na uczelnię, byłam 15 minut przed czasem, zdążyłam, szkoda, że nie wzięłam prysznica!
Nie polecam.

Fajny pomysł na historie. Jest tam troche humoru i to tyle...
Jeżeli chodzi o treść to jestem rozdarta. Zachowanie Reese po tym jak ja były chlopak próbował zabić jest nierealne wręcz żenujące. Bardzo płytko opisane. Mason... aż oczy momentami mi krwawiły. Jego praca i motywy dla których to robił sa szlachetne ale przedstawienie ich w książce jest tak infantylne i mało logiczne... Ręce mi opadają. Żałuję że zmarnowałam na tą książkę czas.

Fajny pomysł na historie. Jest tam troche humoru i to tyle...

• New Adult