Drive

2019-03-06
2019-03-06
2017-10-14
Katarzyna Agnieszka Dyrek
muzyka dziennikarstwo muzyczne marzenia przyjaźń miłość rozstanie tęsknota

DNF, szkoda życia na tą książkę.

DNF, szkoda życia na tą książkę.

Eh co to było za rozczarowanie.
Po opisie książka wydawała się naprawdę interesująca, lecz niestety taka nie była. Główna bohaterka, Stella, z każdą stroną coraz mocniej mnie irytowała. Trójkąt miłosny z jej udziałem w roli głównej zapowiadał się obiecująco, a skończyło się nudno i toksycznie. W odbiorze tej pozycji nie pomagały liczne przeskoki czasowe - gubiłam się w wydarzeniach i niejednokrotnie miałam ochotę nie kończyć tej książki.

Eh co to było za rozczarowanie.

Opowieść raczej z tych mało zaskakujących i wyszukanych, prosta, lekka i przyjemna.
Mam wrażenie, że skierowana do młodszych czytelników, którzy będą w stanie zrozumieć i wybaczyć bohaterom irracjonalne i nieuzasadnione zachowania czy decyzje.
Całość dosyć przewidywalna, postacie słabo zarysowane, tło wydarzeń nader dramatyczne i rozwój historii oczywiście z bajkowym happy endem.
Wystarczająco jak na jeden wieczór (chociaż te niepodparte niczym dylematy i nieuzasadnione decyzję do tej pory mnie bolą). Ważne, że opowieść się nie nudzi, nie dłuży i nie męczy. Duży plus za koncepcję z przypisywaniem utworów do rozdziałów.

Drive to książka, która po samym prologu powiedziała mi, że nie jest niczym obiecującym. Momentami akcja była bardzo ciekawa, że wręcz nie mogłam się oderwać, ale gdy Stella zaczęła podejmować głupie i nieprzemyślane decyzje, cała magia uciekła. Często nie rozumiałam jej decyzji.

Pomysł, aby każdy rozdział miał przypisaną piosenkę, bardzo mi się spodobał. Jednak, gdy po przeczytaniu całej książki włączyłam je sobie, odniosłam wrażenie, że kilka z nich nie pasowało.

Zakończenie? Dla mnie Kate Stewart nie popisała się. Oklepane i łatwe do przewidzenia.

Jak wspomniałam na początku, ta książka jest mocno średnia. Osobiście jej nie polecam, ale jeśli macie w planach ją przeczytać, to nie oczekujcie zbyt wiele.

To, że ukończyłam tą książkę jest już dla niej sporym plusem, bo bardzo często romanse tak bardzo mi się podobają, że porzucam je w połowie.

Ale to nie znaczy, że jestem nią zachwycona. Po prostu czytało mi się ją szybko, ale fabularnie to momentami leży.

Początek był obiecujący i nawet się wciągnęłam. Bohaterów polubiłam, co też w moim przypadku nie często się zdarza. Wydali się się tacy autentyczni i wiarygodni. Niestety, nic nie trwa wiecznie i Stella zaczęła podejmować idiotyczne decyzje i mój pozytywny stosunek do tej historii się skończył. Nie rozumiałam jej postępowania, ale jeszcze bardziej niż ona, to irytował mnie Reid. Najpierw uciekł, a potem ma do niej pretensje, że go zostawiła. Jak dla mnie to zachowywał się jak dziecko, które samo nie wie czego chce.
Zakończenie kompletnie mi się nie podobało. Jest tak bardzo przewidywalne i oklepane. Autorka w ogóle nie wykazała się oryginalnością.
Sceny erotyczne omijałam, bo wiadomo, że do fabuły nic nie wnoszą.

Ta książka to taki niewyróżniający się średniak. Nic interesującego.

Jaka ta książka była świetna. Wielu sytuacji się nie spodziewałam. Do samego końca nie wiedziałam, który z nich wziął ślub, a który napisał tego sms'a z prologu. W pewniej chwili znienawidziłam Nate'a, ale zrozumiałam, żeby ratować siebie, powinien był wtedy odejść. Może i narobił przy tym zamieszania, ale jeśli chcemy stworzyć zdrową relację najpierw samemu trzeba być zdrowym. Nie spodziewałam się pod koniec powrotu Nate'a. Zamieszanie, które przy tym zrobił dodało książce charakteru.

Zmusiłam się do tej historii. Większa część książki, no tragedia... Zainteresowała mnie końcówka i po prostu już chyba sama chciałam dowiedzieć się jak to się skończy. Jak dla mnie toksyczna relacja. Nie kupuje tej bajki.
Uwaga spojlery więc omiń, jeśli masz zamiar czytać tę pozycję!

Nie kupuję tego, że mając stabilne, ułożone życie u boku wspaniałego faceta, ona wzdycha do gościa z którym była dosłownie chwilę...

Dodatkowo próbowałam czytać i słuchać tej playlisty, to również mnie nie powaliło, po paru rozdziałach odpuściłam nawet sprawdzanie, co to za piosenki.

Uwaga spojlery więc omiń, jeśli masz zamiar czytać tę pozycję!

Właśnie skończyłam czytać tę książkę i muszę przyznać, że będzie inspiracją do wielu cytatów.
Wszystko przeżywa się razem z główną bohaterką, trzyma w napięciu, fascynuje, smuci, daje nadzieję... kurczę dawno mi się tak dobrze nie czytało książki .
Polecam. To jest pozycja po którą warto sięgnąć.

Polecam. To jest pozycja po którą warto sięgnąć.

Mimo że na początku książka w ogóle mi nie podeszła, z czasem zaczęłam wciągać się w miłosne perypetie głównej bohaterki. Historia była lekka, czytało się szybko i przyjemnie a mimo to daje ocenę 6, ponieważ to kolejna pozycja, w której jest romantyzowana toksyczna relacja. Drażniło mnie, że kobieta została przedstawiona jako ta, która swoim cierpieniem może zbawić mężczyznę, który nie radzi sobie sam ze swoimi problemami.

Tej książki nie da się tak po prostu opisać, streścić i zachęcić Was do przeczytania. Wierzę, ze historia głównej bohaterki - Stelli, nie przemówi do każdego, ale tak się złożyło, że mi skradła serce i nie mogę przestać jej przeżywać.
- Stella zakochuje się w perkusiście o imieniu Reid, ich romans wybucha nagle i intensywnie, niestety ich historia zaczyna się w okolicznościach, które nie pozwalają na przetrwanie tego związku. Stella bardzo przeżywa rozstanie, ale kontynuuje swoje plany zawodowe - pisze artykuły o zespołach muzycznych, a miłość odnajduje w swoim szefie. Nate nie widzi świata poza Stellą - jest im niemal doskonale. Jednak po kilku latach na drodze Stelli znów pojawia się Reid...
Tutaj się zatrzymam i nie będę zdradzać szczegółów.
Najbardziej poruszyła mnie sytuacja w jakiej znalazła się Stella - szczerze kochała dwóch mężczyzn, z każdym łączyła ją osobna historia, każda prawdziwa. W pewnym momencie musiała wybrać i wybrała SIEBIE (za co szczerze podziwiam),a resztę poukładał los. Tutaj brawa dla autorki, która utrzymała napięcie do ostatnich stron - dopiero wtedy dowiadujemy się, kto jest aktualnie mężem Stelli.
Historia bohaterów nie jest w żaden sposób wyidealizowana, jest wręcz trudna, odbiega od typowych romansów. Nie mamy do czynienia ze schematem. Każdy ma życiowe problemy i przedziera się przez trudy dorosłości.
Każdy rozdział opatrzony jest piosenką, która przewodzi wydarzeniom, co pozwala jeszcze bardziej wczuć się w opisywane emocje.
O co mi w ogóle chodzi? Jeśli ktoś wcześniej powiedziałby, że bohaterka kocha dwóch mężczyzn jednocześnie i jest realnie rozdarta to pewnie zaśmiałabym się i byłabym przekonana, że od razu wskażę tego odpowiedniego. A TU ZASKOCZENIE - zrozumiałabym każdy jej wybór, ona na prawdę kochała ich obu, to było prawdziwe. Ja w to uwierzyłam i uważam, że to jedna z najlepszych książek jakie czytałam.
Zapraszam na mój profil na IG: https://www.instagram.com/moj_cel_to_romans/

• Romans