Drive

2019-03-06
Data 1. wydania:
2017-10-14
Katarzyna Agnieszka Dyrek
muzyka dziennikarstwo muzyczne marzenia przyjaźń miłość rozstanie tęsknota

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Drive to książka, która po samym prologu powiedziała mi, że nie jest niczym obiecującym. Momentami akcja była bardzo ciekawa, że wręcz nie mogłam się oderwać, ale gdy Stella zaczęła podejmować głupie i nieprzemyślane decyzje, cała magia uciekła. Często nie rozumiałam jej decyzji.

Pomysł, aby każdy rozdział miał przypisaną piosenkę, bardzo mi się spodobał. Jednak, gdy po przeczytaniu całej książki włączyłam je sobie, odniosłam wrażenie, że kilka z nich nie pasowało.

Zakończenie? Dla mnie Kate Stewart nie popisała się. Oklepane i łatwe do przewidzenia.

Jak wspomniałam na początku, ta książka jest mocno średnia. Osobiście jej nie polecam, ale jeśli macie w planach ją przeczytać, to nie oczekujcie zbyt wiele.

To, że ukończyłam tą książkę jest już dla niej sporym plusem, bo bardzo często romanse tak bardzo mi się podobają, że porzucam je w połowie.

Ale to nie znaczy, że jestem nią zachwycona. Po prostu czytało mi się ją szybko, ale fabularnie to momentami leży.

Początek był obiecujący i nawet się wciągnęłam. Bohaterów polubiłam, co też w moim przypadku nie często się zdarza. Wydali się się tacy autentyczni i wiarygodni. Niestety, nic nie trwa wiecznie i Stella zaczęła podejmować idiotyczne decyzje i mój pozytywny stosunek do tej historii się skończył. Nie rozumiałam jej postępowania, ale jeszcze bardziej niż ona, to irytował mnie Reid. Najpierw uciekł, a potem ma do niej pretensje, że go zostawiła. Jak dla mnie to zachowywał się jak dziecko, które samo nie wie czego chce.
Zakończenie kompletnie mi się nie podobało. Jest tak bardzo przewidywalne i oklepane. Autorka w ogóle nie wykazała się oryginalnością.
Sceny erotyczne omijałam, bo wiadomo, że do fabuły nic nie wnoszą.

Ta książka to taki niewyróżniający się średniak. Nic interesującego.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jaka ta książka była świetna. Wielu sytuacji się nie spodziewałam. Do samego końca nie wiedziałam, który z nich wziął ślub, a który napisał tego sms'a z prologu. W pewniej chwili znienawidziłam Nate'a, ale zrozumiałam, żeby ratować siebie, powinien był wtedy odejść. Może i narobił przy tym zamieszania, ale jeśli chcemy stworzyć zdrową relację najpierw samemu trzeba być zdrowym. Nie spodziewałam się pod koniec powrotu Nate'a. Zamieszanie, które przy tym zrobił dodało książce charakteru.

Zmusiłam się do tej historii. Większa część książki, no tragedia... Zainteresowała mnie końcówka i po prostu już chyba sama chciałam dowiedzieć się jak to się skończy. Jak dla mnie toksyczna relacja. Nie kupuje tej bajki.
Uwaga spojlery więc omiń, jeśli masz zamiar czytać tę pozycję!

Nie kupuję tego, że mając stabilne, ułożone życie u boku wspaniałego faceta, ona wzdycha do gościa z którym była dosłownie chwilę...

Dodatkowo próbowałam czytać i słuchać tej playlisty, to również mnie nie powaliło, po paru rozdziałach odpuściłam nawet sprawdzanie, co to za piosenki.

Uwaga spojlery więc omiń, jeśli masz zamiar czytać tę pozycję!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Właśnie skończyłam czytać tę książkę i muszę przyznać, że będzie inspiracją do wielu cytatów.
Wszystko przeżywa się razem z główną bohaterką, trzyma w napięciu, fascynuje, smuci, daje nadzieję... kurczę dawno mi się tak dobrze nie czytało książki .
Polecam. To jest pozycja po którą warto sięgnąć.

Polecam. To jest pozycja po którą warto sięgnąć.

Mimo że na początku książka w ogóle mi nie podeszła, z czasem zaczęłam wciągać się w miłosne perypetie głównej bohaterki. Historia była lekka, czytało się szybko i przyjemnie a mimo to daje ocenę 6, ponieważ to kolejna pozycja, w której jest romantyzowana toksyczna relacja. Drażniło mnie, że kobieta została przedstawiona jako ta, która swoim cierpieniem może zbawić mężczyznę, który nie radzi sobie sam ze swoimi problemami.

Tej książki nie da się tak po prostu opisać, streścić i zachęcić Was do przeczytania. Wierzę, ze historia głównej bohaterki - Stelli, nie przemówi do każdego, ale tak się złożyło, że mi skradła serce i nie mogę przestać jej przeżywać.
- Stella zakochuje się w perkusiście o imieniu Reid, ich romans wybucha nagle i intensywnie, niestety ich historia zaczyna się w okolicznościach, które nie pozwalają na przetrwanie tego związku. Stella bardzo przeżywa rozstanie, ale kontynuuje swoje plany zawodowe - pisze artykuły o zespołach muzycznych, a miłość odnajduje w swoim szefie. Nate nie widzi świata poza Stellą - jest im niemal doskonale. Jednak po kilku latach na drodze Stelli znów pojawia się Reid...
Tutaj się zatrzymam i nie będę zdradzać szczegółów.
Najbardziej poruszyła mnie sytuacja w jakiej znalazła się Stella - szczerze kochała dwóch mężczyzn, z każdym łączyła ją osobna historia, każda prawdziwa. W pewnym momencie musiała wybrać i wybrała SIEBIE (za co szczerze podziwiam), a resztę poukładał los. Tutaj brawa dla autorki, która utrzymała napięcie do ostatnich stron - dopiero wtedy dowiadujemy się, kto jest aktualnie mężem Stelli.
Historia bohaterów nie jest w żaden sposób wyidealizowana, jest wręcz trudna, odbiega od typowych romansów. Nie mamy do czynienia ze schematem. Każdy ma życiowe problemy i przedziera się przez trudy dorosłości.
Każdy rozdział opatrzony jest piosenką, która przewodzi wydarzeniom, co pozwala jeszcze bardziej wczuć się w opisywane emocje.
O co mi w ogóle chodzi? Jeśli ktoś wcześniej powiedziałby, że bohaterka kocha dwóch mężczyzn jednocześnie i jest realnie rozdarta to pewnie zaśmiałabym się i byłabym przekonana, że od razu wskażę tego odpowiedniego. A TU ZASKOCZENIE - zrozumiałabym każdy jej wybór, ona na prawdę kochała ich obu, to było prawdziwe. Ja w to uwierzyłam i uważam, że to jedna z najlepszych książek jakie czytałam.
Zapraszam na mój profil na IG: https://www.instagram.com/moj_cel_to_romans/

Niesamowita, cudowna i niezwykle wzruszająca książka! Przeczytałam ją jednym tchem z bólem, że to już koniec tej pięknej historii. Czytałam naprawdę wiele romansów ,ale ta jest wyjątkowa i zostanie w moim sercu jako jedna z najlepszych <3

DRIVE Kate Stewart @wydawnictwofilia

🥁Moja ocena 9.5/10.

🥁Stella to poszukująca swojej drogi pasjonatka muzyki. Po złamanym sercu przez jednego z muzyków, postanawia, że przez najbliższy czas nie będzie się z nikim wiązać. Reid to chłopak, który, mimo, że kocha grę na perkusji, wie, że nie może stawiać wszystkiego na jedna kartę. Gra w zespole, pracuje w restauracji i pomaga swoim marnym rodzicom w ogarnięciu się. Po kilku latach, gdy Stella, która pracując ze swoim chłopakiem w redakcji odbiera telefon z propozycją wywiadu wie, że wszystko się zmieni.

🥁Gwarantuje wam, że ten opis nie oddaje książki w minimalnym stopniu, gdyż nie potrafię przekazać wam tylu emocji w zaledwie kilku zdaniach. Książkę mogłabym podzielić na dwie części, pierwsza to pokazanie nam jak wszystko się zaczęło, przez co musieli przejść bohaterowie i jak to wyglądało. Druga to ta z opisu, gdzie po kilku latach, już nie nastolatkowie, ale dalej zranieni bohaterowie spotykają się i mimo wszystko nie mogą przejść obojętnie wobec swoich uczuć. Na samym początku nie wiedziałam jednak, między kim, gdzie i jak będzie się toczyć akcja. Opis nie nastawia nas na konkretnych bohaterów, dlatego na początku bardzo gubiłam się w niepewności, co do fabuły. Całą książkę naprawdę przyjemnie się czyta, wiem, że mówię tak o wielu książkach, ale uwierzcie tutaj jest to nadzwyczajne. Lekka przyjemna mieszanka, dojrzałego a zarazem młodzieżowego języka daje świetny klimat. Stella to najbardziej urzekająca osoba w całej książce, jej charyzma, odwaga, szczerość, ale też troska o najbliższych dają wspaniałą mieszankę cudownej osoby. Niestety musze to powiedzieć, ale relacja Stelli i Reida wydawała mi się trochę toksyczna właśnie ze strony bohatera. Jego zmiany humoru, brak szczerości nie pomagały w budowaniu relacji i niesamowicie mnie to denerwowało. Jedyna drugoplanowa bohaterka, o której muszę wspomnieć to Paige, siostra Stelli. Jej wtrącanie się w relacje bohaterów, rządzenie swoją siostra, chęć mienia kontroli nad wszystkim to mieszanka, której zdecydowanie nie polubiłam.

🥁Niestety muszę powiedzieć, że relacja Reida i Stelli od początku była spisana na straty. Jednak końcowe rozdziały tak namieszały mi w głowie, że nie mogłam wyjść z szoku przez kilka dobrych minut. Tę propozycje zdecydowanie mogę określić, jako dobry rollercoaster.

🥁Moja ulubiona scena to zdecydowanie ta końcowa. Jeśli czytaliście to zgadujcie, o jaką scenę może mi chodzić❤

DRIVE Kate Stewart @wydawnictwofilia

🥁Moja ocena 9.5/10.

Jak zapowiada opis, "Drive" to romans wypełniony muzyką, która jest największą pasją głównej bohaterki, co zdecydowanie stanowi najmocniejszą stronę książki. Dostaniemy również dobrze wykreowanych bohaterów - nie tylko tych pierwszoplanowych - interesujące relacje, trochę rock'n'rollowych klimatów i trójkąt miłosny.

Szczerze mówiąc, za najlepszy fragment książki uważam część opowiadającą o losach dziewczyny tuż po przybyciu do Austin. Wydaje mi się najprawdziwsza, najbardziej emocjonalna i najbardziej angażująca. Młoda Stella próbuje wydeptać sobie własną ścieżkę ku osiągnięciu celu i spełnieniu marzeń, nie kryjąc swojego temperamentu i ekstrawertycznego charakteru. Można polubić jej entuzjazm, sarkazm i odwagę. Jednocześnie, na jej przykładzie, przekonujemy się o druzgoczącej sile pierwszej miłości, jej wpływie na nasze życie oraz wartości determinacji i wiary w siebie oraz drugiego człowieka.

Szkoda, że im bliżej końca, tym bardziej zaciera się oryginalna osobowość dziewczyny i samej opowieści. Coś zaczęło się rozpadać. W moim odczuciu autorka wpadła w pewnien patetyczny nastrój i za bardzo skupiła się na "rozdmuchiwaniu" problemu, przez co przestała do mnie trafiać.

Jednak skonstruowała całkiem dobry trójkąt miłosny. A przynajmniej odnoszę wrażenie, że jest nawet sensowny, przemyślany, chociaż nie przepadam za tym motywem. Obaj panowie są intrygujący na swój sposób, a przeskoki czasu z retrospekcji do teraźniejszości utrzymują napięcie czytelnika, przypominając, że podczas poznawania historii powinien się zastanawiać, kogo to ostatecznie wybrała bohaterka, mimo że rozwiązanie tej kwestii (mnie osobiście) jakoś nie zaskoczyło. Miłość nie jest wymuszona czy zupełnie nierealna, historia została logicznie rozłożona w dłuższym okresie życia postaci, nie dominują też niepotrzebne i irytujące rozmyślania i rozterki Stelli, choć im dalej w las...

Sam pomysł na sposób narracji trochę urozmaica lekturę, a oprawa graficzna książki pomaga się nie pogubić. Wzbogacenie każdego rozdziału tytułem odzwierciedlającej go piosenki - co tworzy playlistę opisującą losy bohaterki - pozwala zbliżyć się do dziewczyny, lepiej ją zrozumieć lub dla niektórych po prostu stanowi ciekawy dodatek.

Ostatenie myślę, że książka jest dobrze napisana i osoby lubujące się w romansach, szczególnie z wątkiem muzycznym, mogą się dobrze bawić.

Szczerze mówiąc, za najlepszy fragment książki uważam...