Miasto upadłych

Od pierwszej części przygód Amosa polubiłem tę serię, więc konsekwentnie kupuję kolejne tomy. Ten wciąż jest dobry, ale – w moim odczuciu – słabszy od poprzednich.
Baldacci chyba trochę za dużo upchnął w tym tomie, przez co powieść nieco straciła. W ogóle zabrakło mi trochę Amosa w tej części. Podkreślam, to nadal bardzo solidna pozycja, ale przyzwyczajony do poziomu...

Wrażenie: Amos Decker nie może żyć bez rozwiązywania zagadek kryminalnych, tajemnic starych i nowych morderstw i odkrywania zabójców. Te zaś mnożą się wokół niego jak króliki, żeby broń boże nie narzekał na brak zajęcia.

"Dochodzenia w sprawach o morderstwo zwykle składały się z multum szczegółów i szczególików, z których nic nie wynikało, dopóki któryś z nich nie zaczął pasować do innego, a ten z kolei do innego i tak dalej."

Muszę przyznać, że się nie spodziewałam się aż tak dobrej książki. Wątek wielkiej fortuny i rodu, ale też pokazanie zachowania ludzi. Niekonieczne dobre i...

Kolejna niesamowita książka z Amosem Deckerem w roli głównej ;) Znowu dostajemy mocną historię, która w pewnych aspektach mogłaby się wydarzyć naprawdę. Autor nie zawodzi i nadal utrzymuje szybkie tempo akcji oraz przedstawia nam rozwój głównego bohatera.

Porównując ten tytuł do poprzednich części serii wyczułem zadyszkę u autora, zabrakło polotu i czegoś nowego. Oczywiście nie dyskwalifikuje to serii, z przyjemnością czekam na kolejne części.
Ps. Wysoko postawiona poprzeczka zobowiązuje.

"Miasto upadłych" Davida Baldacci'ego to kolejny tom cyklu z agentem FBI Amosem Deckerem.
Amos i jego partnerka, agentka Alex udają się na wspólny urlop do jej rodziny. Siostra Alex z mężem i córeczką właśnie wprowadzili się do domu w miasteczku Baronville. Już pierwszego wieczoru Decker w sąsiednim domu odkrywa zwłoki dwóch osób. To jednak dopiero początek problemów. Z...

Jeżeli trafisz na jakiś słaby kryminał - a to zdarza się niestety często -dziękujesz swoim sprawdzonym autorom i ich bohaterom, że zawsze możesz do nich liczyć. Dlatego Amosa Dackera traktuję już jak sprawdzonego przyjaciela i w ciemno otwieram kolejną książkę z jego przygodami. W "Mieście upadłych" Baldacci obdarował mnie również dwiema scenami, od których zaszkliło się...

Kolejny kryminał mojego ulubionego autora przeczytałem z radością. Bardzo ciekawa i zaskakująca książka. Czyta się szybko. Akcja jest wartka i trzymająca w napięciu.

Historia która mogła by się wydarzyć w realnym życiu, skorumpowane miasto, powiązania biznesowe, zabójstwa itd.

Czwarta odsłona książki z Amosem Deckerem i znowu bardzo dobra Troszkę końcówka przekombinowana ale to nie ma wpływu na ocenę książki

Dyskusje

• 2019