ROZWIŃ ZWIŃ

Krewni

Okładka książki Krewni
Piotr Górski Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Sławomir Kruk (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sławomir Kruk (tom 3)
Krewni
HarperCollins Polska
2019-07-17
2019-07-17
Górski krewni sławomir kruk aresztowanie kryminał zabójstwo

więcej Więcej

Komisarz Kruk rewelacyjny ,jednak cała akcja książki a raczej brak akcji nie porywa. Pierwsza część najlepsza a im dalej tym gorzej

Gdy przeczytałam pierwszą część nie byłam pewna co myślę o Kruku. Po 3 mogę powiedzieć, że go uwielbiam. Jego podejście, jego ogromne poczucie sprawiedliwości, które nie zostało wypalone przez lata pracy w policji. Kruk to ten rodzaj stróża prawa, o spotkaniu z którym marzy każda poszkodowana osoba. On nie odpuści. Bez względu na cenę.
3 cześć nie ma związku z dwoma...

Jeśli ktoś polubił już komisarza Kruka (takiego naszego gliniarza, którego grywał Clint Eastwood) to i tym razem się nie zawiedzie. Akcja jest brawurowa i pełna zwrotów akcji. tym razem jednak trochę przeszkadzały mi nadmierne powiązania wszystkich ze wszystkimi i kilka nadmiernych komplikacji - w ich przyciąganiu zresztą specjalizuje się główny bohater. Ale czyta się...

Po dwóch pierwszych częściach wydawało się, że w kolejnej też wystąpi duet Kruk i Krynicka, tymczasem Malwina w zasadzie znika, śledztwo w sprawie zabójstwa Basi prowadzi sam komisarz. Trafia na tropy z przeszłości, trupy w szafie, a rozwiązanie zagadki jest całkowicie nieoczekiwane.

Bardzo lubię serię powieści o komisarzu Sławomirze Kruku. Pierwsze dwie części mnie niesamowicie wciągnęły, a ich akcja zaskoczyła i na długo pozostały w pamięci. Trzecia część dorównuje dwóm poprzednim. Żałuję, że ich autor nie jest w Polsce tak znany jak chociażby Remigiusz Mróz. Uwielbiam Jo Nesbo i myślę, że do jego stylu bliżej jest Piotrowi Górskiemu niż panu Mrozowi....

Trzecia część serii z komisarzem Krukiem. Mocna, mroczna, przerażająca, tajemnicza. Ciężko się od niej oderwać, to co tam Kruk wyczynia... Brawura, inteligencja, błyskotliwość i niedozwolone chwyty. Oj, to nie jest dobry i miły pan policjant. To jest zły glina, któremu nie zawsze wszystko uchodzi na sucho, ale dobrze kombinuje.

Moje trzecie spotkanie z komisarzem Krukiem. Bardzo dobry kryminał a Kruk to bardzo niekonwencjonalny glina, którego z miejsca polubiłam. Czarny humor komisarza i nie do końca legalne metody, którymi sie posługuje sprawiają, że każdą z części czyta się z zapartym tchem. A w tej zagadka była tak zagmatwana, że z czystym sumieniem polecam i wcale nie będzie mi przykro jeśli...

Trzecia seria, nie ostatnia ;)
Czytałam trochę na raty, więc może dlatego druga bardziej mnie porwała. 7+

Bardzo rzadko zdarza mi się czytać całą serię pod rząd, ale jakoś wyjątkowo historia Kruka przypadła mi do gustu. Pierwsze dwie części były naprawdę dobre, ale ta to jak dla mnie mistrzostwo. Pan Piotr Górski awansował do mojej top listy autorów kryminałów.

Ta historia wciągnęła mnie słabiej niż poprzednie i ciągnęłam czytanie trochę na siłę, mimo rosnącej sympatii do komisarza Kruka. A tu pod sam koniec autor wykręcił taki twist, że już przebieram nogami żeby dorwać czwarty tom cyklu. Brawo Panie Autorze! Wie Pan jak utrzymać przy sobie czytelnika.

• 2019
  • 2020