Krewni

Piotr Górski Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Sławomir Kruk (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
HarperCollins Polska
Górski krewni sławomir kruk aresztowanie kryminał zabójstwo
Sławomir Kruk (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Górski krewni sławomir kruk aresztowanie kryminał zabójstwo

Wg mnie najsłabsza z 3 książek Górskiego ale bardzo dobra!
Ciekawa formuła i intryga. Trzyma w napięciu i nie sposób się od niej oderwać.

Bardzo zacny kryminał!!

Piotr Górski już na dobre zasiadł w gronie najlepszych polskich pisarzy powieści kryminalnych. Autor chyba nie zgłasza aspiracji do bycia polskim Nesbo, ale jego powieści mają już swój styl, określoną inteligentną fabułę oraz konkretnego, takiego z krwi i kości bohatera.
Sławka Kruka polubiłem od pierwszego tomu i tutaj nic się nie zmienia.
To...

Dialogi jakby słabsze niż w poprzednich częściach, intryga mocno wydumana i mało prawdopodobna, ale to wciąż lepiej niż w większości polskich kryminałów. Kruk to Kruk jest!

Znowu słabo. To raczej moje ostatnie spotkanie z Piotrem Górskim. „Kruk” był taki sobie, „Gorszy” był – jak sama nazwa wskazuje – gorszy. A „Krewni”? Stopniowanie zachowane - słaby, gorszy… Dopowiedzcie sobie sami. Nie wiem, może gdybym tej książki nie czytał krótki czas po tak doskonałych kryminałach jak „Zadra” i „Nietykalny”, to miałbym na nią inne spojrzenie. A tak?...

www.nakanapie.pl
Policja znajduje zwłoki kobiety w jednym z mieszkań, leży w upozorowanej pozie. Policjant Sławomir Kruk rozpoczyna śledztwo. Okazuje się, że zabita wpadła na trop tajemnicy sprzed lat. Kruk musi się pospieszyć, gdyż krewni zamordowanej mają zamiar sami wymierzyć sprawiedliwość.
Trzeci tom o Sławomirze Kruku trzyma poziom poprzednich. Autorowi znów udało się...

Sprawiedliwość według komisarza Kruka. Coraz bardziej mroczny kryminał i coraz bardziej nieobliczalny Kruk. Śledztwo w sprawie morderstwa młodej dziewczyny gmatwa się niemiłosiernie, kiedy już wydawało mi się, że znam zakończenie, następuje zwrot akcji. Wszystko układa się w logiczną całość, poznajemy tok myślenia komisarza Kruka i zostajemy totalnie zaskoczeni rozwiązaniem...

Jestem mile zaskoczona! Wcześniej nie znałam tego autora. Teraz wiem, że na pewno sięgnę po kolejną powieść. Ciekawie sportretowana postać głównego bohatera.

Jakież Piotr Górski ma pióro! Człowiek czerpie przyjemność z czytania. Ta część opowieści o Kruku nie podobała mi się tak bardzo, jak poprzednie pod względem fabuły, natomiast warsztat pisarski i owszem.

Po świetnym drugim tomie ("Gorszy") spodziewałem się równie pasjonującej historii w "Krewnych". Było dobrze, ale nie aż tak dobrze.
Czegoś mi w tej powieści zabrakło. Tak jakby autor nadmiernie i w zbyt skomplikowany sposób rozbudowując fabułę bał się nieco ją uprościć. Aż się o to prosiło. Ileż tu było kluczenia, ile kombinowania i komplikacji z prostą, wydawałoby się,...

Dyskusje

• 2019