My dwie, my trzy, my cztery

Okładka książki My dwie, my trzy, my cztery Sarah Crossan
Okładka książki My dwie, my trzy, my cztery
Sarah Crossan Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Apple and Rain
Dwie Siostry
2018-01-01
2018-01-01
Małgorzata Glasenapp
młodzieżówka dla młodzieży

Kolejny strzał autorki w dziesiątkę. Wyśmienita i nietuzinkowa młodzieżówka.

Kolejny strzał autorki w dziesiątkę. Wyśmienita i nietuzinkowa młodzieżówka.

Dawno nie trafiłem na tak wspaniałą książkę. Wrażliwa i pełna emocji, idealnie wpasowała się w mój gust. Siostrzana miłość została ukazana przepięknie, a wątek Rain i Jenny bardzo mnie poruszył. Jedynie Del z początku działał mi na nerwy, ale jego stosunek do Rain i zaangażowanie w akcję ratunkową udowodniły, że to dobry chłopak. Ujęło mnie wplecenie w fabułę poezji, która odgrywa znaczącą rolę w życiu Apple. Moment, gdy siostry układały własny wiersz, był uroczy i rozczulający. Żałuję, że autorka nie napisała więcej książek prozą, bo po te wierszowane raczej nie sięgnę.

Sarah Crossan jak zwykle nie zawodzi! Autorka po raz kolejny udowodniła, że potrafi napisać świetną, wciągającą i bardzo życiową powieść z interesującą fabułą, ludzkimi bohaterami a przede wszystkim z ważnym morałem. I tym razem jestem mega zadowolona z tej lektury! Może i jest słabsza od genialnego "Tippi i ja", to też gorąco polecam!
Dziękuję Bookholikowi za polecenie po raz kolejny świetnej książki i liczę, że jak najczęściej rekomendowane przez nią powieści mnie będą zaskakiwały!

Dziękuję Bookholikowi za polecenie po...

Przepiękna, prawdziwa, wzruszająca ❤

Przepiękna, prawdziwa, wzruszająca ❤

arcydzieło

arcydzieło

Wyobraź sobie, że twoja matka zostawia cię w wieku 2 lat i bez słowa wyjeżdża w świat. Przez całe życie marzysz o jej powrocie. Lata mijają a po rodzicielce ani śladu. Już 11 lat czekasz z nadzieją, że matka powróci aż nagle przypomina sobie o twoim istnieniu i przyjeżdża bez wyjaśnienia. Czy cieszyłbyś się jej powrotem? A może wytknąłbyś nieodpowiedzialność i bezduszność jaką się wykazała skazując własne dziecko na samotne życie pod opieką babci. W takiej właśnie sytuacji znalazła się Apple- główna bohaterka książki autorstwa Sary Crossan pt. „My dwie, my trzy, my cztery”. Powieść ta opowiada o skomplikowanym, zawiłym życiu 13 letniej Apolliny, które jest jedną wielką niespodzianką. Wszystko idzie nie tak jak powinno wyobrażenia matki wykreowane przez córkę wcale nie są zgodne z rzeczywistością. Apple spotyka coraz więcej problemów. W jej głowie roi się od myśli, które wylewa na papier znajdując ucieczkę w poezji i pisaniu wierszy. Czy powinna opuścić ukochaną babcię i zamieszkać z matką, która pragnie odbudować relacje z córką, a tym samym dać jej szansę na naprawienie błędów z przeszłości? Jak postąpi nastolatka przytłoczona tak ważnymi decyzjami. Czy wybierze mądrze i rozsądnie? „My dwie, my trzy, my cztery” to poruszająca i dająca do myślenia opowieść o tym, że czasami warto iść za głosem serca i wybaczyć nawet największe błędy.

Ta książka była piękna i nie mogłam się od niej oderwać- kocham <3

Ta książka była piękna i nie mogłam się od niej oderwać- kocham <3

"My dwie, my trzy, my cztery" to książka, która mogła mi złamać serce, ale na szczęście tego nie zrobiła.

Sarah Crossan opowiada o macierzyństwie, dorastaniu pod okiem babki, marzeniach i pierwszym zauroczeniu. Wszystko to w sposób dosadny, ale jednocześnie bardzo czuły i delikatny. Autorka pokazuje, że życie bywa trudne i skomplikowane a nie każde rozwiązanie jest tak proste jak nam się wydaje.

Apple to urocza bohaterka. Ma swoje za uszami, ale potrafiłam się z nią utożsamić. Sama nie jestem w stanie powiedzieć, jak postąpiłabym na jej miejscu. Matka tej postaci działała mi na nerwy. Rozumiem, że czasem warto dawać drugą szansę, ale w tym przypadku powinno to nastąpić w jakiś inny sposób, może bardziej stopniowy.

To na pewno wartościowa książka dla dzieci i młodzieży borykającej się z problemem niepełnej rodziny. Uważam także, że mogłaby to być ciekawa propozycja na lekturę szkolną, bo tematów do dyskusji w niej nie brakuje. W ogóle postać nauczyciela języka angielskiego jest przecudowna. Sama chciałabym takiego mieć!

Niezwykła książka, aktualnie jedna z moich ulubionych. Bardzo polecam. Recenzja na instagramie; horti_with_books zapraszam i polecam!

❣︎𝐌𝐲 𝐝𝐰𝐢𝐞,𝐌𝐲 𝐭𝐫𝐳𝐲,𝐌𝐲 𝐜𝐳𝐭𝐞𝐫𝐲❣︎

Apple ma 13 lat I od jedynastu lat mieszka sama z babcią. Jej matka zostawiła ją po tym jak zdecydowała się zostać aktorką. Apple ma najlepszą przyjaciółkę Pilar jednak nawet ona zostawia ją samą.

Zaczynając tą pozycję byłam do niej bardzo pozytywnie nastawiona I zdecydowanie nie zawiodłam się. Książka jest bardzo wciągająca I wazna.

Myśli i przemyślenia głównej bohaterki są bardzo intrygujące i zaskakujące (jakby patrzeć na jej mlody wiek). Apple nie miała łatwo jednak zawsze zostawała w niej resztka nadzieji która powodowała jej szczęście.

Bardzo podobały mi się wiersze pisane przez Apple i wątek jej siostry. Zdecydowanie dzięki temu miałam usmiech na twarzy podczas czytania tej powieści. Sama opowieść pokazuje nam też z strony córki daddyissues co z jednej strony było ciekawe do przeczytania ale też smutne.

Cala Książka pokazuje również jak ważna w naszym życiu jest relacja z siostrą i jak bardzo ważne jest dbanie o nią. Bardzo polecam wam tą książkę bo daje powód do myślenia i pokazuje nam na nowo normalne dla nas rzeczy. Moja ocena to 5/5

❣︎𝐌𝐲 𝐝𝐰𝐢𝐞,𝐌𝐲 𝐭𝐫𝐳𝐲,𝐌𝐲 𝐜𝐳𝐭𝐞𝐫𝐲❣︎

Myśli i...