Psotne nutki

Czytanie z dzieckiem co wieczór to bardzo istotna kwestia. Zacieśnia więzi między rodzicem z pociechą, pozwala im spędzić razem chociaż chwilę w trakcie zabieganego dnia, a także jest doskonałą okazją do przyswojenia nowej wiedzy. Jak najlepiej czegoś nauczyć, szczególnie o późnej porze? Najlepiej za pomocą przystępnych form i zabawnych treści. Rymowanki są do tego celu najlepsze, ponieważ dziecko jest w stanie szybko zapamiętać przesłanie, które z nich płynie.
„Psotne nutki” Joanny Sztroman to książeczka, która w jasny i lekki sposób przedstawia świat muzyki, który okazuje się być pasją autorki, królestwo zwierząt i przeróżne przygody z przedszkola. Czy Ty i Twoje dziecko macie ochotę dowiedzieć się, jakie melodie wygrywał kataryniarz na Starówce, jak przebiegał karnawał w przedszkolu, i kto wchodzi w skład wiejskiej orkiestry, obowiązkowo zajrzyjcie na karty tej książeczki.

"Psote nutki" autorstwa Joanny Sztroman są idealną pozycją dla każdego przedszkolaka. W naszym przypadku książeczka szybko stała się towarzyszką na wspólnych spacerach, a wieczorami Wiktor opowiadał Spiderman'owi jak wyglądają zabawy w przedszkolu oraz kto wchodzi w skład leśnej orkiestry. Wiersze zamieszczone w książce są lekkie, a młody czytelnik nie ma problemu z ich powtórzeniem. Rymowana fabuła wzbogacona rysunkami pobudza wyobraźnię oraz zachęca do spędzania czasu na dworze i przeżywania przygód zamieszczonych w książce. Nie ukrywam, że lubię kiedy razem z Wiktorem spędzamy wspólnie czas ucząc się i bawiąc dlatego bardzo dziękuję Wydawnictwo Psychoskok za egzemplarz

Kolejna propozycja książkowa dla maluchów. Tym razem są to „Psotne nutki” autorstwa Joanny Sztroman.

Jest to zbiór 12 rymowanych wierszyków, o rożnej tematyce. Znajdziemy tutaj wierszyki o zwierzątkach, orkiestrze, balu karnawałowym, instrumentach, i wiele innych. Choć każdy z nich opowiada inna historię, łączy je muzyka, taniec oraz śpiew.
Książeczka jest ciekawa, dźwięczna i wierszowana, a wierszyki są w tak przystępnej formie, że dzieci z wielką chęcią będą chciały ich słuchać. Uważam, że właśnie taka forma książeczek, jest jedną z nielicznych form, która fantastycznie dociera do najmłodszych czytelników. Wierszyki bardzo szybko wciągają i zachęcają nie tylko do zabawy, ale także do tego, aby dziecko nauczyło się ich na pamięć.
Graficznie książeczka tez jest bardzo ładna. Do każdego wierszyka znajdują się przepiękne rysunki, które nie tylko ukazują treść danej opowieści, ale także bawią czytelnika. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie - mowa oczywiście o dzieciach, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym.

Książeczka jest ciekawa,...

• Bajki dla dzieci