W przedsionku piekła

2018-01-01
Kobieta samotna Osoby zaginione Zakochanie

Na półkach: , , , , , ,

"W przedsionku piekła" - Kazimierz Kiljan
Książka jak to autora zaczyna się banalnie, wręcz pokazane jest zwykłe nudne życie, kobiety wchodzącej na próg dorosłości, potem samodzielności. Pierwsza miłość, która zwykle kończy się fiaskiem, realizacja siebie i marzeń, poznanie przystojnego stomatologa. Wydaje się, że wygrała los na loterii kiedy on się nią zaczyna też interesować.
Spotykają się i wydaje się osiąga pełnię szczęścia kiedy biorą ślub.... co potem się zdarzy i jak ułoży się Justynie trzeba czytać albo słuchać. Na szczęście w życiowym zakręcie, kiedy przybiera na sile i rozpędzie piekło, w którym się znajdzie Justyna, ma u swego boku najlepszą i prawdziwą przyjaciółkę, Katarzynę.
Czytajcie, autor jak zwykle zaskakuje, dostarcza emocji i nie pozwala zwątpić w prawdziwe wartości. Nawet jak życie dokopie nieoczekiwanie, jak znajdziemy się w nieodpowiednim czasie i miejscu, jak życie poplącze nam ścieżki i drogi, jak zwątpimy we wszystko, warto mieć siłę w sobie, taką by pokonać to co nas spotyka, warto jednak zawsze mieć kogoś oddanego, lojalnego i szczerego koło siebie. Kiljan to mistrz pokazania tego wszystkiego.... wskazanie drogi i psychologiczny portret towarzyszy wszystkim jego książkom.
Wstrząsająca opowieść proszę niech nie zwiedzie WAS kategoria o jakiej jest zaklasyfikowana ta opowieść.
Mimo to polecam. Za początek trochę może nudniejszy obniżam jedną gwiazdkę.

OCENA 09/10
24/24 ( 06/02)/ OBYCZAJ/ DRAMAT 15/1/24
ilość stron: 304
DATA wyd: 08.02.2023
czas przewidziany czytania: 05 h 04 min.
Czas słuchania: 06 h 21 min
LEKTORKA: Postrzygacz Agnieszka
Anastazja
Skończona 17.02.2024 (słuchana)

"W przedsionku piekła" - Kazimierz Kiljan

Jakiś czas temu sięgnęłam po książki Kazimierza Kiljana i teraz chętnie zagłębiam się w treści jego książek. Tutaj poznajemy życie Justyny, która sprawdza się jako kosmetolożka prowadząc swój zakład. Jednak czasu na życie prywatne ma mało. Od czegóż ma się przyjaciół? Kasia uświadamia dziewczynie że tak dalej być nie może i trzeba zacząć żyć. Poznaje przystojnego Damiana, wychodzi za mąż a potem dzieje się dużo i akcja nabiera sporego tempa. Warto posłuchać/przeczytać, polecam.

Powiedziałabym że dość przeciętny thriller. Sam pomysł na historię nawet mi się podoba ale bohaterowie i cała akcja skrócone do minimum przez co czytając miałam wrażenie że czytam jakieś sprawozdanie.

Książka, której fanką nie jestem. Pierwsza część sielankowa, druga rozbudowana. Mamy tutaj dużo wątków trudna miłość, handel ludźmi. Nie podobało mi się również poprowadzonie akcji po małżeństwie, przeskoki czasowe nie były dla mnie. A może jest to wartościowa książka, ale nie była przeczytana w odpowiednim momencie.

Kiljan jest wspaniałym,znakomitym pisarzem,uzdolniony to autor,ta książka ujęła,zachwyciła mnie pięknym językiem napisana i poprawna polszczyzną.
Pióro pisarza doskonałe,bohaterowie wspaniali,nieźli.
Thriller świetnie napisany i historia ciekawie opisana,dobrze się czyta.
Fabuła bardzo rewelacyjna zaintrygowała mnie,wartkie,szybkie zwroty akcji,budowała napięcie książką.
Historia wzrusza chwyta za serce,mnie chwyciła bardzo.
Przyjemność z czytania zapewniła mi piękna,poruszająca lektura.
Udane,wspaniałe spotkanie z pisarzem miałam,z ochotą czytałam książkę. Następne przeczytać trzeba,wypożyczę pozycje książkowe we własnej bibliotece,jestem zaciekawiona autorem jest genialny.
Po prostu to interesujący,świetny thriller.

Pióro pisarza doskonałe,bohaterowie wspaniali,nieźli.
Thriller świetnie napisany i historia ciekawie opisana,dobrze się czyta.

Audiobook miałam to słuchałam.
Zgadzam się,iż jest to literatura piękna.
Realistyczna bez"cukierkowania",poprawnym literackim językiem napisana. Trochę ku przestrodze,trochę ku pokrzepieniu.Tak czy siak polecam!

Audiobook miałam to słuchałam.
Zgadzam się,iż jest to literatura piękna.

Trochę nudna, prawie nic się nie dzieje w tej książce... do połowy istna sielanka, aż się nic nie dzieje... w polowie mamy maly zwrot akcji i kolejny pod koniec. Ogólnie gdybym przeczytała jakąś opibie, pewnie by mi się nie chciało jej czytać.
Plus, że szybko się czyta ze względu na duże litery ;-)

Plus, że szybko się czyta ze względu na duże litery ;-)

• Kryminał
  • Książki 2022
  • Obyczaj
  • Książki poruszające

Dodaj cytat z książki W przedsionku piekła