Nie mów do mnie nie bój się

Okładka książki Nie mów do mnie nie bój się Alex Staudinger
Okładka książki Nie mów do mnie nie bój się
Alex Staudinger Wydawnictwo: Ridero biografia, autobiografia, pamiętnik
Ridero
2018-01-01
2018-01-01

Tą książkę czyta się ciężko. Zresztą zerknijcie na ten cytat:

"Drzwi. Człowiek przez nie wchodzi i wychodzi. Zamyka. Otwiera. Zaprasza ludzi bądź odgradza się od nich. Człowiek musi mieć swoje drzwi. Własne. Takie, o których może decydować, czy zostaną półotwarte czy zatrzaśnięte. Drzwi do serca, do domu, do szczęścia, do miłości. Drzwi są elementarną, nieuświadomioną potrzebą każdego człowieka. Za nimi mogą się dziać niewyobrażalne rzeczy."

Tak wygląda cała książka. Popis megalomanii i grafomanii gdzie ktoś chciał się zabawić w Paulo Coelho z bardzo marnym skutkiem. Książka wydana jako vanity zdecydowanie nie warta swojej ceny. Zresztą w sieci dostępne są legalnie jej darmowe fragmenty gdzie samemu można zobaczyć i ocenić wartość literacką tego "dzieła".

Tą książkę czyta się ciężko. Zresztą zerknijcie na ten cytat:

Zacznę od tego, że jestem sceptykiem, ale gdybym mogła, dałabym temu podręcznikowi 20 gwiazdek, bo dziesięć to za mało.

Rozmiar i grubość książki jest idealna. Pisana jest bardzo przystępnym językiem, ale wymaga też wielu ćwiczeń, przemyśleń i pracy nad sobą, więc nie przeczytacie jej w trzy wieczory. Mnie zajęła dwa tygodnie.
Właściwie został mi ostatni, rozdział, ale już teraz nie mogę powstrzymać się od wychwalania tej książki pod niebiosa. Wraz z kilkoma innymi psychologicznymi publikacjami, dokonała więcej, niż wszyscy terapeuci, do których przez lata chodziłam razem wzięci i to w niesamowicie krótkim czasie.

Podręcznik jest pozycją wyczerpującą i polecam go każdemu do wykonania głębokiej analizy własnej osoby i poprawy jakości życia.

Każdemu, bo traktuje on owszem o fobiach i lęku, ale w 90% jest to kompendium wiedzy o zmianie naszych destrukcyjnych sposobów i nawyków w myśleniu i działaniu.

Żadna jeszcze książka nie dała mi tyle siły, szczęścia i pomocy, a jestem w sytuacji, w której porzucił mnie narzeczony, straciłam pracę, dom i zmarła najbliższa mi osoba.

Jestem pewna, że z dziką upierdliwością, będę wciskać te pozycję wszystkim moim przyjaciołom.

Jest tylko jedno małe "ale" - jeśli zależy Wam na pracy z asertywnością, czy wewnętrznym dzieckiem, ta książka nie wyczerpuje tematu, więc warto uzupełnić ją dodatkowymi lekturami.

Właściwie został mi ostatni, rozdział, ale już...

Jako psychiatra i psychoterapeuta mogę szczerze polecić tę pozycję wszystkim zmagającym się z zaburzeniami lękowymi i fobiami. Osoby bliskie mające do czynienia z chorymi na agorafobię oraz nerwice otrzymają fantastyczne wskazówki jak stać się podporą i ostoją.
To wydanie literackie do którego wraca się wielokrotnie i można nauczyć się żyć na nowo, od nowa, od początku. Wspaniała książka !!! Będę polecał ją zdecydowanie moim pacjentom. Wypożyczyłem ją u nas w bibliotece uniwersyteckiej w Warszawie, jednak tą książkę muszę mieć u siebie w gabinecie na półce. Mój prezent wielkanocny.
Pozdrawiam i polecam
Michał

Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Każdy ma w nas jakieś lęki i obawy najróżniejszego pochodzenia. Ta książka bardzo mi pomogła zmienić mój wewnętrzny świat. Stać się swoim przyjacielem i tak rozmawiać ze swoją podświadomością, aby ta słuchała wreszcie moich nakazów.
Mogę tylko powiedzieć, że to pozycja dla wszystkich bez żadnych wyjątków. Boisz się, masz niepoukładane życie, jesteś sobie obcy a życie nie układa się po twojej myśli ? Polecam z pełną świadomością tą książkę Alex Staudinger.
Wreszcie potrafię panować nad swoimi emocjami, uczuciami a nawet myślami. Jest coraz lepiej - trenuję codziennie.
Przeczytajcie drogie Mole Książkowe - warto bo ta książka to wspaniała inwestycja w siebie

Złamanie tematu TABU dzięki POLSKIEJ pisarce - odwaga autorki jest godna podziwu. Jej podróż jest jakoby przewodnikiem po życiu z agorafobią, czyli paniką i lękiem.
1.Od czego wszystko się zaczęło,
2.jak znalazła się w szponach tego schorzenia,
3. jak szukała wyjścia z tego labiryntu strachu, nerwów
4. Wzloty i upadki
Wspaniale przepleciona bardzo ciekawa biografia ze zmaganiami z tą chorobą. To pozycja warta przeczytania, ona cię niemalże przygwoździ i nie będziesz mógł się oderwać. W myślach będzie tylko jedno pytanie I CO DALEJ, CO DALEJ ?
Nie spodziewałem się, że pod tak zachodnim nazwiskiem, kryje się nasza rodaczka. Może to nie ma większego znaczenia, jednak jej opowieść stała mi się bliższa. W Polsce nie spotkałem się jeszcze z taką książką, owszem w Ameryce wielu autorów otwarcie mówi o swoich najciemniejszych demonach. U nas w kraju jest to prawie zawsze taka rozmowa "ą, ę bułka przez bibułkę " . Alex Staudinger obaliła ten mit i otwarcie mówi w czym rzecz, opowiada fenomenalnie. Ma lekkie pióro i dar przyciągania czytelnika. Po przeczytaniu tej pozycji ma się ochotę wyskoczyć z autorką na kawę. Ona daje poczucie a może nawet staje się dobrą kumpelą, przyjaciółką. Jestem pod ogromnym wrażeniem. świetna biografia i książka psychologiczna . Ja was nie namawiam, abyście przeczytali jakąś tam książkę ja WAM proponuję fantastyczną książkę, którą TRZEBA wręcz przeczytać bo naprawdę warto. Czytając jakiś czas temu opinie o książce, którą polecił mi mój buddy zastanawiałem się , czy to aby nie trochę przesadzone. Teraz sam po ukończonej lekturze wiem , że książka jest strzałem w dziesiątkę. Czekam już na kolejne książki pani Alex. A do tej pozycji na pewno jeszcze wrócę bo to nie jest książka NA RAZ.
Jeżeli szukacie naprawdę dobrej pozycji na rynku, to właśnie ją znaleźliście. Pozdrawiam Artur

1.Od czego wszystko się zaczęło,
2.jak znalazła się w szponach tego schorzenia,
3. jak szukała wyjścia z tego labiryntu strachu, nerwów
4. Wzloty i upadki
Wspaniale przepleciona bardzo ciekawa biografia ze...

Oooooo tak to jest książka!!!! To jest publikacja genialnie pasująca na tą stronę, gdyż TAKIE książki naprawdę lubimy czytać. Dziękuję za ogromną pomoc - mam znów w sobie nadzieję, odczuwam radość życia. Genialna publikacja. Tą książkę trzeba przeczytać Ją naprawdę TRZEBA I NALEŻY Przeczytać.
Jestem pełen pozytywnej , dobrej energii . Ogromne dzięki dla autorki.

Jestem pełen pozytywnej , dobrej energii . Ogromne dzięki dla autorki.

Zupełnie przez przypadek natrafiłem na książkę Alex Staudinger. Zaciekawiony okładką, zaskoczony tyloma pozytywnymi komentarzami postanowiłem poznać temat tak obcy a jak się okazało aż za bardzo znany pt. lęk, ataki paniki , agorafobia.
Książki o podobnej tematyce są napisane najczęściej w formie poradników lub medycznie opisanych zajściach w naszym ciele i umyśle.
Alex zrobiła to zupełnie inaczej, bo książka jest jak powieść psychologiczna. Genialnie wciąga czytelnika jak dragi - już wyjaśniam . Nie znałem wcześniej tego autora , ale ja już czekam na kolejną książkę. Z calą pewnością mogę powiedzieć, że książka jest nie tylko dla samych chorych ale dla osób z ich otoczenia i z całą pewnością takich laików jak np. ja i ty.
Tyle publikacji wychodzi co roku na rynek polski , tyle beznadziejnych pozycji gdzie wyczuwa się na kilometry że autor pisze pod presją czasu i dla kasy , a weny twórczej BRAK. W przypadku książki Nie mów do mnie nie bój się jest całkowicie inaczej. Autor zna temat lepiej niż ktokolwiek inny. Wie o czym pisze, wie do kogo kieruje książkę. Odczuwa się jego miłość, zaangażowanie , poświęcony czas i trud w napisaniu tej książki.
Czasami człowiek myśli co by tu poczytać? po jaką książkę sięgnąć? Zdecydowanie tą. A propo ta książka powinna być w każdej poradni psychologicznej jak i pedagogicznej. W placówkach szpitalnych i w każdej jednej bibliotece. Genialne opisanie jakże ważnego problemu, który należy nagłaśniać aby przestał być tematem tabu i czymś czego należy się wstydzić. Jestem naprawdę pod wrażeniem.

Alex...

Takiej książki potrzebował świat , świat osób delikatnych z wrażliwą osobowością. Jestem ogromnie wdzięczna autorce za tą pozycję , gdyż teraz zrozumiałam jak mogę pomóc mojej siostrze. O wiele lepiej rozumiem jak się zachowywać i co robić.
Tyle emocji targa moim wnętrzem, że nie jestem w stanie opisać mojej ogromnej wdzięczności. Ta książka powinna być dostępna w każdej bibliotece i każdej księgarni. Podziwiam Panią za otwartość ale tylko dzięki tak szczeremu otwarciu się na problem, stworzyła Pani prawdziwe dzieło. Jestem pełna uznania.
Czekam na spotkanie autorskie. Dojadę wszędzie na terenie Polski. Poznać Panią osobiście byłoby zaszczytem.

Nie mogłam doczekać się tej książki, dawno nie czytałam tak dobrej autobiografii :)

Uwierzcie, bardzo długo zastanawiałam się co napisać, jestem tak bogata w słowa a tu.... oniemieniałam

O książce "Nie mów do mnie nie bój sie" dowiedziałam się przez przypadek, była dobra opinia, stwierdziłam, dobra biorę na ślepo ☺

Książka jest o dziewczynie, która przeszła przez wiele smutku, smutku to malo powiedziane. Autorka opisuje wszystko w książce z dokładnością krok po kroku przez co przeszła. Jej przeżycie przemieniło się w ataki paniki, lęki a potem agorofobie, dziewczyna choć nie wiedziała co się z nią dzieje szukała pomocy, gdzie tylko mogła.
Po przeczytaniu książki do dziś nasuwa się wiele pytań ale...

Oczywiście autorce książki obiecałam, że jak książka będzie naprawdę dobra, to przekażę książkę dalej puszczając w świat i słowa dotrzymam.

Kiedy zaczęłam czytać pierwsze strony, stwierdziłam, że dobry początek.

Czytając dalej w pewnym momencie pękłam, dosłownie się rozpłakałam jak dziecko.

Pewnie spytacie: Magda i płacz? Magda z tytanu, twardzielka i płacz? Właśnie tak, Magda ze skorupy zamieniła się w miękkie serce.

Do rzeczy. Myślę, że nigdy nie znajdę juz tak dobrej książki. To przez co przeszła Alex i to jak walczyła, to ja osobiście chylę nisko czoło.

W czym mi pomogła ta książka?
Pierwszy raz dzięki tej książce mam odwagę powiedzieć szczerze. Grudzień 2018r był dla mnie piekłem, bólem, cierpieniem, nie wiedziałam tak dokładnie czy wyjdę z tego szpitala, czy przeżyje drugą operacje. To przeżycie zamieniło się u mnie w ataki paniki. Jestem pod kontrolą specjalisty, ale dzięki książce odważyłam się też pójść do psychologa, przejdę psychoterapie, choć ostatnio na słowo PTSD (zespół stresu pourazowego) zrobiło mi się słabo. Skoro Alex dała rade, to czemu ja mam chociaż nie spróbować.

Zamawiającie książkę, uwierzcie, nie będziecie żałować. Tylko założycie wygodne buty i przyjdźcie drogę przez którą przeszła Alex.

Pozdro :*

Książka jest o...

Coś pięknego.Jak dla mnie nr 1na agorafobię i napady paniki.Czytalam wiele książek o nerwicy,ale ta pomogła mi zrozumieć od czego są lęki i jak zmienić swoje życie,żeby wyjść z tego piekła polecam

• Psychologia
  • W treści choroba, depresja,samotność