Given #3

2018-10-31
Data 1. wydania:
2020-08-11
Tomasz Molski
manga yaoi dramat romans szkolne życie okruchy życia kotori muzyka

Powtórzę siebie samą:
Rysunek - trzyma poziom.
Historia - zgrabnie się rozwija.

Powtórzę siebie samą:
Rysunek - trzyma poziom.
Historia - zgrabnie się rozwija.

Given #3 ♪

Q: Wasz ulubiony zespół muzyczny?

Kariera kapeli rockowej nabiera niesłychanego tempa.
Pierwszy występ odniósł
ogromny sukces.
Widzowie pokochali twórczość zespołu i wiernie śledzą ich dalsze losy w mediach społecznościowych.

Chłopaki jednogłośnie postanawiają zmienić nazwę grupy.
Teraz zespół "Given" symbolizować będzie nowy i co najważniejsze, lepszy początek.

Piosenka, którą zaśpiewał Sato podczas koncertu była przełomowym momentem dla całego zespołu.

Ritsuka wyznaje swoje uczucia rudowłosemu wokaliście, a basista Haruki zdaje sobie sprawę, że chciałby być cały czas przy Akihiko już nie tylko jako przyjaciel.

„Miłość to naprawdę
skomplikowana sprawa...”

Pamiętacie, jak wspominałam w poprzedniej recenzji mangi „Given”, że drugi tom spodobał mi się bardziej od pierwszego?

Niestety tym razem jest na odwrót - w trzeciej części czegoś mi zabrakło.

Zauważyłam, że autorka zapomniała o tragicznej przeszłości Sato i jest to duży błąd.
Ten wątek powinien być lepiej poprowadzony.

Dodatkowo siostra Uenoyamy pojawia się znów na chwilę.
Chciałabym zobaczyć więcej interakcji pomiędzy rodzeństwem.
Yayoi faktycznie ma trudny charakter, jednak zdaje mi się, że jej brat powinien ją wspierać w trudnych chwilach.
Mógłby ją przynajmniej pocieszyć, lecz nawet tego nie robi.
W moim odczuciu zostało to mocno pominięte.

Znalazłam też kilka plusów.

Na dobry początek wspomnę o piesku Sato, który jest tak słodką kulką, że chciałoby się go głaskać w nieskończoność.
Uroczy z niego zwierzaczek ^^

Przy ostatnich stronach mangi można się nieźle uśmiać, a wstawki z dodawanymi postami zespołu też są bardzo fajne.

Dodatkowo w tej części dowiadujemy się czegoś więcej o Akihiko.
Otrzymujemy kilka ciekawych informacji na temat jego życia prywatnego.
Szczerze jeszcze nie umiem zrozumieć jego zachowania, ale nadal lubię tą postać.

Podsumowując, mam tylko nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy, bo tu troszkę się zawiodłam.

Given #3 ♪

Q: Wasz ulubiony zespół muzyczny?

Kariera kapeli rockowej nabiera niesłychanego tempa.
Pierwszy występ odniósł
ogromny sukces.

Chłopaki jednogłośnie postanawiają zmienić nazwę grupy.
Teraz zespół "Given" symbolizować będzie nowy i co najważniejsze, lepszy...

Ładna i dopracowana kreska. Nie przepadam za sposobem prowadzenia fabuły, ale i tak manga (seria) zdecydowanie warta przeczytania.

Po bardzo dobrze przyjętym debiucie na scenie kariera kapeli nabiera rozpędu. Powstają konta na wszystkich social mediach, sesje zdjęciowe promujące grupę oraz nowa nazwa symbolizująca nowy początek.
Oczywiście, to wszystko rozgrywa się równocześnie z problemami miłosnymi całego zespołu.
Uenoyama nadal czuje się niezręcznie w towarzystwie Mafuyu, mimo że jego uczucie jest w pełni odwzajemnione a Haruki czuje, że już dłużej nie może trzymać swojej miłości w ukryciu.

Zatem zasada, która zaczęła rządzić tomem drugim jest tutaj jeszcze bardziej uwydatniona i to za sprawą postaci, której w pierwszym tomie nikt nie podejrzewałby o taki epizod.
Poza tym w mandze nadal pojawiają się wspominki, jednak z o wiele mniejszą częstotliwością niż w poprzedniej części. Po namyśle muszę stwierdzić, że jest to zabieg udany i prawdziwy. W końcu w życiu przeszłość ma jednak ważny wpływ na teraźniejszość i przyszłość.
Moje ukochane przerywniki rozdziałów zostały wzbogacone o miniaturki zdjęć z oficjalnego konta mangowej kapeli. Niektóre z nich są naprawdę urocze.
Manga zarówno fabularnie jak i w relacjach między bohaterami trzyma naprawdę wysoki poziom. Nie mogę się doczekać momentu, w którym w moje ręce trafi kontynuacja.

Emocje po koncercie zeszły, a związek Mafuyu i Uenoyamy w końcu zaczyna kiełkować. Sama kapela również zyskuje nazwę i powoli się rozwija.
Reakcje Uenoyamy zdecydowanie rozwalają tak samo jak w anime. Poznajmy też zalążek historii Harukiego i Kajiego, ale nie ukrywam, że wolałabym chyba dłużej przyglądać się pierwszym krokom związku Uenoyamy i Mafuyu.

Ta część jest już lepsza niż tom drugi. Jestem bardzo ciekawa jak rozwinie się relacja Haruki i Akihito, podejrzewam, że może się sporo dziać.

Ubóstwiam! <3

Ubóstwiam! <3