Jak Winston uratował Święta

Okładka książki Jak Winston uratował Święta
Alex T. Smith Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Winston (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
2018-11-14
Piotr W. Cholewa

Okładka książki Królik i Misia. Nie taki król straszny Jim Field, Julian Gough
Ocena 7,7
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Wielkie mycie zębów w zoo Günther Jakobs, Schoenwald Sophie
Ocena 7,4
Wielkie mycie ... Günther Jakobs, Sch...

Oficjalne recenzje i

Zagubiony list do Świętego Mikołaja

267 0 108

Przyznaję szczerze, to nasze wspólne drugie podejście do tej książki. Ja przeczytałam rok temu sama bo mój Skrzat jakoś nie przejawiał entuzjazmu. Ale w tym roku... to już totalnie inna historia.
Miała to być nasza lektura na każdy dzień Adwentu, ale przygoda Winstona tak wciągnęła Skrzata, że skończyliśmy w 4 wieczory. "Mamo, proszę, ja MUSZĘ wiedzieć czy on spotka tego Mikołaja, co dalej?" Nie mogłam odmówić 😂

Zresztą to przepiękna, wprowadzająca świąteczny nastrój opowieść o wielkiej odwadze, o empatii, o chęci niesienia pomocy i o ogromnej determinacji, a także trochę o magicznej sile cudów, które wydarzają się tylko w tym szczególnym świątecznym czasie.

Winston - Tytułowy bohater to myszek o wielkim sercu i małych łapkach, w które przypadkowo trafia pewien zagubiony list. Gdy Myszek odkrywa, że to list do Świętego Mikołaja postanawia za wszelką cenę dostarczyć go do adresata, gdyż nie może znieść myśli, że ktoś (chłopiec o imieniu Oliver) będzie smutny w Święta. I właśnie ta zupełnie bezinteresowna chęć niesienia pomocy sprawia, że ta niespieszna ale mimo wszystko pełna przygód historia jest tak cudownie ciepłą i bardzo wartościową lekturą. Czy Winstonowi się uda? Przekonajcie się sami - naprawdę warto, ta książka rozgrzeje Was niczym kubek ciepłego kakao.

Książka podzielona jest na 24 i pół rozdziału, do czytania w każdy dzień Adwentu, a pomiędzy nimi znajdziecie mnóstwo inspiracji na wspólne aktywności, które niewątpliwie poza przygotowaniem dzieci do Świąt mają jeszcze jeden absolutnie wyjątkowy aspekt. Wspólny czas ❤️ który możecie spędzić wykonując np. Pacynkę Winstona, piekąc pierniczki czy robiąc śnieżną kulę.

A my mamy w planach niebawem zabrać się za kolejną już opowieść z przygodami tego małego Myszka ❤️

Historia małej myszki o dużym imieniu Winston, która podejmuje się dostarczenia listu Oliviera do Świętego Mikołaja.

Książka podzielona jest na 24 i pół rozdziałów, jeden na każdy dzień, aż do wigili co przyznam szczerze jest bardzo fajnym kalendarzem adwentowym. Niestety mój brzdąc chciał coraz więcej i nie udało nam się wspólnie z myszką odliczyć do świat.

Jak dla mnie jest to fajna nieszablonowa opowieść świąteczna. Poznajemy uroczą myszkę która pokazuje że warto pomagać innym, czasami rezygnując z własnych przyjemności. Bajka jest urokliwa, tempo nie jest za szybkie ale dzięki temu dziecko pomału rozumie o co chodzi. Z pewnością codzienne odliczanie do świat z tą książką sprawi przyjemność.

Po każdym rozdziale jest świetne zadanie do wykonania dla młodych czytelników. Można się świetnie bawić, robiąc ozdoby świąteczne, przygotowanie ciasteczek, czy napisanie listu do św Mikołaja.

Jak dla...

Historia małej myszki, która za wszelką cenę pragnie dostarczyć list Mikołajowi.

Książka jest pięknie ilustrowana. Rozdziały są krótkie i podzielone na poszczególne dni grudnia. Ta książka to oryginalny kalendarz adwentowy w postaci opowiadań. Ponadto, jest ona urozmaicona różnymi propozycjami dekoracji do wykonania z dziećmi.

Polecam dla małych i dużych czytelników!

Polecam dla małych i dużych czytelników!

Bardzo przyjemna opowieść przedświąteczna. Najlepiej zaopatrzyć się w nią pod koniec listopada, bo czytanie tej książki to cały proces, trwający od 1-go grudnia aż do Świąt!

Winston jest małą, bezdomną myszką. W dzień Wigilii, kiedy wszyscy są zabiegani, Winston natrafia na list. List, który powinien dawno być wysłany do Mikołaja. Czy to znaczy, że nadawca nie dostanie w tym roku wymarzonego prezentu? Mały myszek koniecznie musi coś z tym zrobić.

Urokliwe, ale nie będę ukrywać, że trochę mi się historia ta kojarzyła z animacją „Artur ratuje gwiazdkę”. Ale pomimo tych skojarzeń, całość dostarcza sporo emocji i wprowadza w świąteczny nastrój. Książka jest podzielona na krótkie rozdziały, których jest 25, a każdy opatrzony datą, od 1-go grudnia do 25-go grudnia, więc czytanie jest niczym otwieranie adwentowego kalendarza! Był to dla mnie i moich dzieci wyjątkowy przedświąteczny rytuał. Do tego książka zawiera wiele pomysłów na różne dekoracje świąteczne itp. I jest przepięknie wydana.

Co do samej historii, była naprawdę miła. Winston sprawdził się jako główny bohater, do tego spotkał na swojej drodze kilku innych interesujących bohaterów. Zabrakło mi trochę tempa. Jak na 25 rozdziałów opowieść jest mocno przeciągnięta i brak jej płynności. Są rozdziały w których dzieje się dużo, ale były też takie, w których autor potrafił opisywać przez cały rozdział co znajduje się na wystawie sklepów mijanych przez Winstona. Biorąc pod uwagę, że każdy rozdział czyta się w inny dzień, niektóre dni były po prostu nużące i nieciekawe, bo akcja stała w miejscu, co nie specjalnie podobało się dzieciom.

Mimo tego, że książce zbrakło tempa i opowieść mogła wydawać się przeciągnięta, to wprawiła nas magicznie w przedświąteczny nastrój, za co największy plus.

Książka ładnie wydana, ale bardzo trudna do czytania na głos. Zdania są bardzo długie, opisy nie do końca zrozumiałe dla młodszych dzieci. Jest mało akcji, a na wielu stronach brak ilustracji. Cała opowieść jest po prostu pocięta na krótkie rozdziały, nie stanowią one np. kolejnych dni grudnia, jak to zwykle bywa w książkach adwentowych. Ponad połowę książki stanowią pomysły na prace, przy czym większości nikt nie zrealizuje. Dla mnie duże rozczarowanie.

Fabula przedstawia Winstona, małej myszki, który przypadkowo znajdując zagubiony list do Św. Mikołaja, postanawia dostarczyć go do adresata.
🐭
Książka podzielona jest na 24 rozdziały (i pół- przeznaczony na świąteczny poranek 😉), stanowi więc rodzaj kalendarza. Dodatkowo po każdym rozdziale znajduje się propozycja wykonania świątecznej aktywności - napisania listu do Mikołaja, przygotowanie pierniczków czy ozdób choinkowych. Propozycje te są świetną inspiracją do wspólnego spędzania czasu.

🐭

przeurocza książka, przepięknie wydana (wydanie zachwyca!), a historia niby banalna... ale perfekcyjnie okraszona świątecznym klimatem, coś cudownego! idealna na prezent dla dzieci, świetnie sprawdzi się w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

prócz historii podzielonej na króciutkie rozdziały (które czyta się codziennie) są również fajne wstawki, np. jak zrobić szklaną kulę z brokatem, jak zrobić śliczne ozdoby choinkowe czy upiec pyszne ciasteczka świąteczne, itp.

to jest must have dla dzieci w te Święta, a więc ciocie, babcie, wujkowie, tatowie czy inni ludzie - sprezentujcie super prezent, jakim jest zawsze książka, ale to nie taka banalna książka mimo wszystko ;)

Pozycja ta została podzielona na dwadzieścia cztery i pół rozdziału oraz działa tak jak kalendarz adwentowy. Zaleca się, by każdą część historyjki czytać danego dnia grudnia, począwszy od pierwszego, aż do świąt Bożego Narodzenia. Autor zaleca, by najlepiej robić to w większym gronie i z ciastkami, bo czy jest coś lepszego niż piękna opowieść i przekąska?

O czym jest ta historia? O myszce, a właściwie o myszku imieniem Winston, który mimo swoich małych gabarytów, ma wielkie serce i koniecznie chce dostarczyć list Świętemu Mikołajowi. Nie jest to jednak jego przesyłka, to korespondencja chłopca, który nie zauważył, że jego list wypadł ze skrzynki. Na Winstona czeka wiele przygód, niespodzianek i niebezpieczeństwa po drodze. Czy uda mu się osiągnąć swój cel?

Prócz opowieści, w książeczce znajduje się sporo zadań do wykonania (po jednym na każdy dzień). Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, jednak w ich realizacji powinni pomóc dzieciom dorośli. Można tu znaleźć przepisy na ciasteczka, pomysły na ozdoby świąteczne, sposoby pakowania prezentów oraz wiele innych rzeczy związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Takie właśnie powinny być książki dla dzieci: piękne, kreatywne, niosące za sobą morał, bez przemocy, ale za to uczące empatii, miłości do zwierząt, pomocy innym, z bohaterami zapadającymi głęboko w pamięci. Winston podbił moje serce swą wolą walki, samozaparciem, wielkim sercem, sprytem i urokiem osobistym. A tak na marginesie dodam, że jest jeszcze jeden powód, dla którego zapałałam sympatią do głównego bohatera „Jak Winston uratował święta”, mam na nazwisko Myszke, a my myszki musimy trzymać się razem! :)

Książka skierowana jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Myślę, że wiek ma tu wpływ na zadania, które zostały umieszczone w tej pozycji, ale sama opowieść może być przeznaczona spokojnie dla młodszych milusińskich. Z całego serca polecam Wam tę pozycję, ja co prawda nie mam dzieci, ale zdecydowanie będzie ona czekać na nasze małe myszki, które w przyszłości chcemy mieć :)

Zakochałam się w tej książce! Ogłaszam wszem wobec, że jest to najpiękniejsza świąteczna książka dla dzieci tego roku. Przepięknie wydana, począwszy od prostej okładki z pięknymi wytłaczanymi gwiazdkami i błyszczącym tytułem, poprzez cudowne ilustracje, aż po najdrobniejsze detale. Wydawnictwo Zielona Sowa zawsze dokłada wszelkich starań, by ich książki były piękne....

Piękne ilustracje i jeszcze ładniejsza historia. No i sama idea czytania książki po jednym rozdziale dziennie jest niczym oczekiwanie na kolejną czekoladkę kalendarza adwentowego! <3

Alex T. Smith Jak Winston uratował Święta Zobacz więcej