Kwiatki księdza Dolindo

Fundacja Żywe Słowo
2017-11-27
2017-11-27
Magdalena Serejska-Wróbel

Piękne myśli i wspomnienia gorliwego księdza Dolindo. Czyta się to z niesamowitym spokojem ducha. Polecam na wakacyjny czas wypoczynku.

Wcześniej przy pisaniu opinii o książce „Jezu Ty się tym zajmij” krótko nakreśliłam postać ojca Dolindo, który zmarł w 1970 roku. Dla mnie święty, heros pokory i wiary w Boga, choć ciągle nie ogłoszony świętym, ale myślę, że to tylko kwestia czasu.

Tysiące cudownych słów na 250 stronach książki. Króciutkie świadectwa uzdrowień przez wstawiennictwo księdza Dolindo przeplatane Jego przemyśleniami lub lokucjami wewnętrznymi. Ojciec Dolindo zapisywał słowa, które mówił do niego Jezus. To wskazówki jak mamy żyć, aby nie oddalać się od Boga. To ukazanie naszej grzeszności, po to, aby móc się nawrócić.

W ten sposób jednym zdaniem opisałabym tą książkę. Dla mnie przepiękna, wzruszająca, cudowna… Brak mi słów. Wiele razy czytając czułam, jakbym słowa napisane były skierowane wprost do mnie. Podnosiły mnie na duchu, tłumaczyły jak zachowywać się w trudnych sytuacjach życiowych, jak na co dzień wielbić Boga, jak przyjmować trudności, nie narzekać, modlić się i ufać, ufać Bogu na każdym kroku. Oczywiście książkę całą pokreśliłam neonowym markerem, ( mam taki zwyczaj , kiedy czytam książki związane z wiarą, bo lubię do nich wracać) zaznaczałam tylko ważne dla mnie zdania. Wyszło ich strasznie dużo, dlatego każda strona jest prawie cała żółta i dodatkowo naznaczona moimi łzami. Nie brakło ich przy czytaniu...

Szczerze polecam. Jeśli macie jakieś wątpliwości dotyczące wiary, jeśli nie rozumiecie sensu swojego cierpienia, jeśli szukacie ukojenia w swojej trudnej sytuacji życiowej, albo chcecie aby świadectwa uzdrowień innych osób podniosły Was na duchu, umocniły waszą wiarę, to koniecznie sięgnijcie po tą książkę aniołeczki ( tak ojciec Dolindo zwracał się do wszystkich, z którymi rozmawiał). Na pewno długo o niej nie zapomnicie.

„Moi kochani słuchacze, ile razy w życiu bierzemy rozpęd i rzucamy się w objęcia fałszywej przyjemności ? I jesteśmy utytłani? I jesteśmy w żałosnym stanie, i cuchniemy z powodu grzechu?
O, zło prawie zawsze przybiera wygląd uwodzicielski, żeby przyciągnąć naiwnych… Uwaga moje aniołki na kwitnące łąki...GNOJU „

Piękna książeczka. Polecam!

Piękna książeczka. Polecam!