Revived

Okładka książki Revived Samantha Towle
Okładka książki Revived
Samantha Towle Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Revved (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Revved (tom 2)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-07-08
2015-07-08

India Harris nie miała łatwego życia. Została porzucona, gdy była dzieckiem, potem dorastanie w rodzinach zastępczych. Miała jednak brata bliźniaka, na którym mogła polegać w każdej sytuacji, nawet wtedy, kiedy w bardzo młodym wieku zaszła w ciążę z nieodpowiednim mężczyzną. Pragnąc zapewnić synowi życie, o którym mogła tylko pomarzyć, dostała się na studia i ukończyła je z wyróżnieniem. Teraz ma trzydzieści lat i jest uznaną terapeutką.

Leonardo Silva osiągnął szczyt kariery kierowcy Formuły 1. Jednak tragiczny wypadek dosłownie postawił go twarzą w twarz ze śmiercią. Po prawie roku ciężkiej rehabilitacji może wrócić na tor, ale trauma po wypadku jest tak silna, że Leonardo trzyma się z dala od samochodów. Jego dni i noce są wypełnione litrami alkoholu i mnóstwem anonimowych kobiet, którymi próbuje zagłuszyć frustrację i gniew.
Właśnie zaczyna się jego ostatni rok kontraktu i wie, że ma tylko dwa wyjścia, albo wróci za kierownicę bolidu, albo może się pożegnać ze wszystkim. Tak właśnie trafia do gabinetu Indii Harris.
Już przy pierwszym spotkaniu oboje czują przyciąganie, ale jakiekolwiek uczucia nie są w planie ani Indii and Leonardo. Każdy z nich ma zbyt wiele do stracenia... a może jednak coś zyskają?

Końcówka pierwszego tomu — Revved — była zapowiedzią kolejnego i to mnie zaciekawiło i naprawdę wszystko zapowiadało się o niebo lepiej niż w przypadku pierwszego, ale potem było coraz gorzej. A mam oczywiście na myśli ich relację... Najpierw było okej, oboje próbują walczyć z pożądaniem i przyciąganiem. Dla Indii jest to nieetyczne, w końcu Leonardo jest jej pacjentem, a ona ze względu na syna nie chce stracić pracy. Leonardo większość czasu myśli tym drugim męskim mózgiem, ale nie chce nic robić, bo ona jest jego terapeutką, a on musi wrócić na tor i potrzebuje tej terapii. Potem nie widzą się ponad pół roku (była kłótnia),nie wiadomo, co wtedy się działo, a potem bum! Spotykają się i nagle się mocno kochają... albo w książce zabrakło kilku rozdziałów, albo nie wiem co...
Nie zapomnijmy o kolejnych nieścisłościach związanych ze światem F1, które pojawiły się w Reveed, jednak muszę przyznać, że wątek z byłym „chłopakiem” Indii, a zarazem ojcem jej syna, uratował tę historię. Choć myślę, że fajnie można było go trochę rozwinąć.

Całkiem przyjemna historia. Kierowca Formuły 1 jest po wypadku na torze i ma problem z powrotem za kółko, co w jego zawodzie jest niezbędne. Postawione ma ultimatum albo wraca albo wylot. Czy uda mu się wrócić na tor ? Czy piękna Pani terapeutka mu w tym pomoże?

Bardzo przyjemnie się czyta, India jest bardziej ogarniętą bohaterką niż Andressa. Przewidywalna historia, ale jakoś tak bardziej mi się podoba niż pierwszy tom:)

India Haris nie miała łatwego startu w życie, a kolejne lata wcale nie były lepsze...
India i jej brat bliźniak Kit zostali porzuceni, gdy byli jeszcze niemowlakami. Ciężko było znaleźć dom dla rodzeństwa, a gdy dorastali stawało się to już praktycznie niemożliwe. Mimo ciężkiego dzieciństwa zawsze mogli na siebie liczyć.
India jako nastolatka źle ulokowała swoje uczucia. Zaszła w ciążę i musiała szybko dorosnąć aby zapewnić swojemu dziecku to czego sama nie miała. Z pomocą brata ukończyła studia. Obecnie ma trzydzieści lat i jest uznaną terapeutką. India jest ostatnią deską ratunku dla Leandro Silva.

Leandro Silva po tragicznym wypadku na torze Formuły 1, z którego ledwo uszedł żywy stara się odzyskać dawnego siebie. Po dwunastomiesięcznej ciężkiej rehabilitacji odzyskał sprawność fizyczną, ale lęk, który pozostał w jego głowie nie pozwala mu usiąść za kierownicą samochodu. Ukojenie przynosi mu alkohol i sex.
Mężczyzna ma podpisany kontrakt, który mobilizuje go do walki o siebie. Ma trzy miesiące aby usiąść za kierownicą bolida lub zostaje zwolniony. Z polecenia Andi, Silva udaje się do terapeutki Indii Haris, a po przekroczeniu progu gabinetu nie takiego widoku się spodziewał.

"Revived" nie jest kontynuacją „Revved” jest to odrębna historia, ale to w „Revved” zaznajamiamy się z postacią Leandro. Powracają również Carrick i Andi, ale mimo to nie musimy zaznajamiać się z poprzedniczką.
Ponownie znajdujemy się w świecie F1 i ponownie ten temat jest potraktowany po macoszemu.
Autorka skupia się na relacji głównych bohaterów oraz trudów, z którymi muszą się zmierzyć. Decyzje, które będą musieli podjąć nie będą łatwe. Zdecydowanie bardziej podobała mi się ta opowieść niż poprzednia. Fabuła jest wciągająca i ciekawsza. Każdy wątek ma swój początek i koniec. Autorka nie pozostawia nas z żadnymi niedomówieniami.

India jako nastolatka źle ulokowała swoje uczucia....

No no, co tu się dzieje! Bardzo spodobała mi się historia Indy i Leandra. O takich parach lubi się czytać, wszyscy wiedzą że nie zawsze jest kolorowo w życiu jak i w związku, życie lubi z nas drwić. Ta książka pokazuje nam trochę inne obliczę, mamy tu zamiłowanie do wyścigów oraz pomagania ludziom - jak dla mnie połączenie idealne. A postać Jetta to po prostu strzał w 100kę!! Polecam gorąco!! 😀

"𝙍𝙚𝙫𝙞𝙫𝙚𝙙" 2 tom cyklu Revved - Samantha Towle

"Życie jest tylko tak trudne, jakim je uczynisz."

Leandro Silva - brazylijski kierowca F1. Kto czytał pierwszy tom z pewnością go kojarzy.
Po wypadku jakiego doznał w ostatnim wyścigu, Leandro spędził ostatni rok, próbując odzyskać życie i karierę. Niestety ciągle odczuwa następstwa wypadku, cierpiąc na syndrom stresu pourazowego. Nie może poradzić sobie ze strachem przed powrotem za kółko. Ponieważ kolejny sezon zbliża się nieubłaganie, a szefostwo i sponsorzy wymagają szybkiego powrotu na tor, Leandro zgadza się na wizytę u terapeuty. Tylko zamiast mężczyzny, za drzwiami gabinetu czeka na niego piękna pani doktor India Harris.

(...) Zrozumienie naszych własnych problemów jest połową drogi do pokonania ich."

Po ponad 3ech latach ponownie wróciłam do historii Leandra i Indii w ramach wyzwania #feriezzaczytanąanią.
Niezmiernie miło było znów wejść w świat F1. Leandro i India i ich historia jest tak uroczo-romantyczna, ekscytująca, historia o uczuciu zakazanym, które nie miało prawa zrodzić się między nimi, a jednak stało się inaczej. Ale to nie jest tak, że dostajemy tu od początku słodką opowieść. Relacja Indy i Leandra wcale nie była tak łatwa jak można by się spodziewać. Ryzykowanie miłości może mieć poważne konsekwencje.
No i Jett, ten chłopiec jest taką perełką w tej książce, czytając sceny z nim wiecznie miałam rogala na twarzy 😃

Idealnie wyważona fabuła, ze świetnymi dialogami i dojrzali bohaterowie.
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to polecam, ale najlepiej zacząć od pierwszego tomu 😉

"Zanim cię poznałem, moje życie płynęło po równi pochyłej prosto do piekła. Uratowałaś mnie przed nim na wiele sposobów. Kochanie ciebie uratowało mi życie."

"𝙍𝙚𝙫𝙞𝙫𝙚𝙙" 2 tom cyklu Revved - Samantha Towle

"Życie jest tylko tak trudne, jakim je uczynisz."

Nie porwała mnie ta historia. Pierwsza część była super, a ta tak średnio średnio.

Nie porwała mnie ta historia, ale czytało się dość przyjemnie 😉

Nie porwała mnie ta historia, ale czytało się dość przyjemnie 😉

Obydwie części mega fajne. Napisane tak prostym językiem, że czytasz, czytasz aż tu nagle, pach! Koniec książki 😁
Dobra historia, fajni bohaterowie, dużo humoru, momentami gorąco jak w piekle. Nic dodać nic ująć.

Równie sympatyczni bohaterowie co w pierwszej powieści, ale tutaj gorzej z historią. Polubiłam i jego i ją, początek znajomości zapowiadał się nieźle, okoliczności ciekawe, ale im dalej w las tym słabiej. Jakby wszystko siadło. Niby coś się działo, ale było mdło.
Niemniej nie żałuję, że przeczytałam i autorkę wezmę jeszcze na tapetę.

Niemniej nie żałuję, że przeczytałam i autorkę wezmę jeszcze na tapetę.