Tańczące martwe dziewczynki

Graham Masterton Wydawnictwo: Albatros Cykl: Katie Maguire (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Dead Girls Dancing
Paweł Korombel
Albatros
Dead Girls Dancing
Katie Maguire (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Paweł Korombel

To moje pierwsze spotkanie z autorem. Nie jestem pewna czy chcę go skreślać po pierwszej pozycji czy może sięgnąć po inną książkę.
Tańczące martwe dziewczynki zakupiłam ponieważ tytuł jak i opis książki mówiły że będzie dobra. I była przez pierwsze trzy rozdziały, później siadła i poległam na 243 stronie.

Książka bardzo dobra warta przeczytania

Słabiutko. Totalnie najsłabsza z całego cyklu (przede mną jeszcze jedna pozycja) kryminalnego z panią komisarz. Owszem w pozostałych była makabra, było strasznie, ale była też tajemnica. Tu od początku praktycznie wszystko wiadomo. Poza tym niezrozumiała wstawka soft porno w wykonaniu dwóch pań. Do kolejnej części sięgnę po przerwie. Muszę zapomnieć o tej pozycji.

Najgorsza część ze wszystkich. Odniosłem wrażenie, że nagle wszyscy policjanci w Cork stali się nieudacznikami, Katie coraz słabiej idzie w sledztwach a prawo zostało zmienione na niekorzyść Gardy, gorzej niż w Polsce. W poprzednich częściach jakoś lepiej wszystko grało.

Kolejna z serii z nadkomisarz Katie Maguire. Moim zdaniem udana. Tym razem akcja zaczyna się od wybuchu pożaru w szkole tańca, Katie mimo wysokiego stanowiska jak zawsze angażuje się w śledztwo i ma wiele na głowie. Fabuła ciekawa, czyta się szybko i przyjemnie. Wątki romansowe w moim odczuciu przesadzone.

spoko

Najnowszy wydana u nas powieść cyklu z Katie Maguire.Dzielna komisarz zmaga się ze sprawami z poprzednich książek –wątek organizatorów nielegalnych walk psów oraz korupcja i wrogość innych funkcjonariuszy policji .W jej życiu osobistym wciąż nie ma stabilizacji .Jest już po Brexicie .W dziwnym pożarze ginie cały zespół tancerzy. Z pożaru uratowano 9 letnią dziewczynkę...

Moje pierwsze spotkanie z twórczością G.Masterton jest nieudane.Próbowałam ale coś nie zaiskrzyło.Nie wiem dlaczego "Tańczące martwe dziewczynki"uznano za thriller, a ja za nic w świecie nie widzę tu nic porywającego czy strasznego.
Niby zaczyna się ciekawie,jest pożar,sporo ofiar,jedna ocalała dziewczynka,która nie chce nic mówić.Jest tu poza tym ogromna ilość bohaterów i...

Dobrze się zapowiadało...do drugiego rozdziału. Bo od drugiego rozdziału już było właściwie wiadomo, "że to ogrodnik był mordercą". No i te szczególiki typu kto jakich perfum użył (serio!).

Fuuuu, nie moszna zabijać piesków!
Masterton jak zawsze bogaty w obfitość cytatów, ale stanowczo wolę go w horrorach.
Acz, żeby nie malkontencić: Nowa IRA mocno na plus, wątek brexitowy takoż bardzo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• 2018