Pszczoły miodne i niemiodne

Okładka książki Pszczoły miodne i niemiodne Justyna Kierat
Okładka książki Pszczoły miodne i niemiodne
Justyna Kierat Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2014-01-01
2014-01-01
pszczoły pszczelarstwo ule miód

Okładka książki Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul McCartney
Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul...
Okładka książki Tata już biegnie Nadine Brun-Cosme, Aurélie Guillerey
Tata już biegnie Nadine Brun-Cosme, ...
Okładka książki Wilk, który się zgubił Rachel Bright, Jim Field
Wilk, który si... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Dom babci David Litchfield, Ross Montgomery
Dom babci David Litchfield, R...

Wśród pszczół znajdujemy wiele gatunków, część z nich to tzw. samotnice. Wśród wielu przedstawicieli tych błonkówek spotkamy szereg ciekawych przystosowań. Treści proste i bardziej zaawansowane. Dobrze, że znalazł się autor, który upowszechnia tą tematykę.

2086

Popularnonaukowa książką dla... całej rodziny, bo wiedzę o rodzinie pszczelej każdy powinien posiadać, by je chronić i im mądrze pomagać.
Uroku i humoru książce dodają rysunki autorki.

Uroku i humoru książce dodają rysunki autorki.

Jestem tą książką oczarowana. Rysunki, okładka, ramki dookoła stron - absolutnie piękne. Do tego mnóstwo informacji nie tylko na temat najbardziej znanej pszczoły miodnej, ale przede wszystkim o dzikich zapylaczach, o których istnieniu zdecydowana większość osób nie ma pojęcia. Fantastyczna lektura dla dużych i małych.

Świetna książka, która oswoi dzieciom świat pszczół. Dowiedzą się, jak wiele jest ich gatunków, jak zdobywają pokarm, i co najważniejsze, jak je wspierać w dzisiejszych bardzo trudnych dla wszelkich owadów czasach.

Przekonają się, że chociaż maja żądło,to używają go w ostateczności. Że wiele gatunków pszczół jest łagodnych jak baranki, a obserwacja ich życia jest fascynująca. Polecam mądrym rodzicom, którzy pragną uczyć dzieci szacunku do przyrody. Gwarantuję, że książka i dla dorosłych będzie kopalnią wiedzy i ciekawostek.

Świetna książka, a jedyny minus to brak zdjęć - ale gdy się tak rysuje, to może nawet szkoda psuć efekt jakimiś tam zdjęciami. Szczerze polecam. Dzieciom i dorosłym.

4 letnia psychofanka pszczol jest wniebowzieta ;) a ja razem z Nia :) Piekne ilustracje, konkretna tresc. Obydwie dowiedzialysmy sie tyle o swiecie owadow! Cudowna ksiazka :) Polecam tak dla duzych jak i malych 👍

• Dla dzieci
  • Biblioteka NDM
  • Biblioteka Dąbrowskiego
  • ż2022
  • Dzieciowe
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Pszczoły miodne i niemiodne