Mystery

FoxGames
2018-01-01
2018-01-01
komiks paragrafowy

Dla mnie może styl rysunków oraz klimat nie pasuje. Nie będę tutaj dużo się wypowiadać (cieszcie się) daję najśredniejszą ocenę i szybko polecam tylko garstce osób. Da radę, nie wiem czy niestety, po okładce bardzo dobrze (przynajmniej dla mnie) ocenić. Ale jest to również krótka paragrafówka dla dzieciaków, więc jak na te kategorie to jest spoczko. Może jako króciutki odmóżdżacz to by się sprawdziło również.

Komiks paragrafowy "Mystery" jest bardzo interesującą książką, która zaprowadziła mnie w ciekawą podróż. Ogólnie książka bardzo mi się podoba, jednak dużym minusem jej jest, że to jedno razowy komiks(jak już uda Ci się przejść tą całą historię). Mimo wszystko jednak polecam tę książkę. Dla osób, które chciałyby przejść w historię, którą można wielokrotnie , różnie powtarzać zalecam przeczytać komiks paragrafowy pt.: "Łzy bogini Nuwy".

Bardzo celna parodia uniwersum superbohaterskiego, ciekawe zagadki i żarty, które zrozumieją tylko spostrzegawczy i obyci kulturalnie czytelnicy. Pozytywne zaskoczenie, zdecydowanie dla starszych odbiorców. Czekam z niecierpliwością na więcej!

Komiksy paragrafowe są doskonałym połączeniem gry i książki, gdzie to my zostajemy głównym bohaterem całej historii i od nas wiele zależy, jak potoczą się nasze losy. W ofercie z Foxgames mamy już kilka bardzo ciekawych propozycji, dedykowanych na różne kategorie wiekowe (chociaż pierwsze cztery propozycje były niesprecyzowane):

- Rycerze – dla młodszych i starszych graczy,

- Wilkołak – dla młodszych i starszych graczy,

- Cztery śledztwa Sherlocka Holmes’a – dla młodszych i starszych graczy,

- Łzy Bogini Nuwy – dla młodszych i starszych graczy,

- Technomagowie 10+,

- Piraci 8+,

- Zombie 10+,

- Mystery 8+.

Z całej kolekcji posiadamy niestety na razie tylko dwie pozycje, mianowicie Rycerzy oraz ostatnio również Mystery. Nie będę ukrywać, że bardzo marzą się mojemu synowi również pozostałe publikacje, w szczególności Zombie. Ja z kolei chciałabym koniecznie przejść przez cztery śledztwa Sherlocka razem z Watsonem oraz zajrzeć o czym będą Technomagowie (mogę zdradzić, że niebawem pojawi się na blogu recenzja tych ostatnich wspomnianych, napisana przez Anię).

Dzisiaj przedstawię Wam Mystery, komiks w którym: Uwaga, uwaga! Wspaniałe wieści: każdy może zostać superbohaterem w Legionie Walecznych! Zainteresowani? No to zapraszam dalej.

Legion Walecznych liczy sobie sześciu superbohaterów, którzy walczą ze złem w Chicago. Zaczynamy przygodę w momencie uzyskania od nich wiadomości, w której informują o rekrutacji w swe szeregi. Kolejny smaczek: w tym komiksie są umieszczone kody QR, które skanując za pomocą odpowiedniej aplikacji ujawniają przed nami różne fajne informacje, chociażby wspomniany tekst zaproszenia od Mystery. Posiadanie aplikacji nie zmienia scenariusza gry, nie ułatwia jej, ani nie umniejsza w żadnym stopniu przyjemności z gry. Na końcu recenzji pokażę Wam z jakiego programu ja korzystałam i jak to działa. Przyznam jednak, że ciekawość mega zżerała i po prostu musiałam skanować wszystko. Tylko w jednej kwestii kod mi się przydał, by uważniej przyjrzeć się danemu kadrowi i dzięki temu wypatrzyłam chyba najbardziej zakamuflowany numerek w grze. Bystrzaki bez tej wskazówki na pewno sobie poradzą. Niezwykłe mamy czasy, nic tylko czekać na książkowe hologramy.

Na początku książki znajdziemy małe wprowadzenie do zaistniałej sytuacji, a mianowicie informują nas o wzrastającej przestępczości i potrzebie zwerbowania kolejnych superbohaterów do Legionu Walecznych. Aby mieć szansę się do nich przyłączyć musimy podczas różnych akcji uzyskać minimum 100 pkt Wielkiej Klasy (WK),dzięki czemu uzyskamy stopień superbohatera poziomu 1 i pieczę nad naszym szkoleniem przejmie ShadowDark. Istnieją trzy poziomy i każdy ma swój próg WK, który raz uzyskany jest przyznany do końca gry. Z każdym poziomem wiążą się nowe możliwości, lecz również zatrzaskują się pewne drzwi bezpowrotnie. O przejściu na kolejny poziom decydujemy jednak sami, nie musimy przerywać historii w połowie z tego powodu, aczkolwiek możemy.

Zanim zaczniemy przeżywać fascynujące przygody, to musimy zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze wypełnić kartę postaci (którą zawsze możemy ściągnąć i wydrukować na stronie producenta KLIK!). Wybieramy imię i decydujemy na jakie supermoce przyznać uzyskane właśnie dwa punkty. Mamy do wyboru takie oczywiste umiejętności, jak latanie, superzmysły i supersiła, oraz najmniej oczekiwaną moc: góra forsy. Każda z nich jest pokrótce objaśniona i uwierzcie, każda przydaje się w różnych kombinacjach. W trakcie grania mamy możliwość zdobycia oraz utraty punktów mocy oraz WK, jedno i drugie jest nam potrzebne w wiadomych celach. Wiele akcji w komiksie przechodzimy tylko jeden raz, niezależnie od tego, czy nam się powiodło, czy też nie. Także miejcie się na baczności, wasze wybory niosą konsekwencje! W sytuacjach patowych możemy skorzystać z metamorfera – lecz zalecam szczególną ostrożność, bo każda manipulacja może się źle zakończyć, np. z głową mutanta.

W komiksie czeka nas mnóstwo niespodzianek, zagadki, zabawne sytuacje, walki, śledztwo oraz mieszkańcy w potrzebie. Nie sposób się nudzić, dodatkowo dreszczyku emocji dodają niektóre wybory, np. którą fiolkę wypić i co się wtedy stanie? Na stronie 3 mamy mapę Chicago wraz z wszelkimi oznaczeniami objaśniającymi nam, jak mamy się poruszać i gdzie możemy się udać. Szczerze polecam wziąć sobie dodatkowa kartkę, na której możemy zliczać swoje pkt WK (chyba, że lubimy ciągle wycierać i zmieniać punktację). Dodatkowo nastawmy się na mnóstwo kartkowania i skakania z kadru w kadr, czasem było to trochę męczące, jednakże po dłuższym graniu silą rzeczy zaczynało się dobrze pamiętać, co gdzie się znajduje i omijać „niepotrzebne” kadry wejścia.

Czy jest jeszcze coś, co mi się nie podobało? Muszę napisać, że tak. Słabe rozróżnienie (a może raczej wytłumaczenie) kolorystyczne przy numerkach przypisanych do danego poziomu, które mocno mnie zmyliło i źle zabrałam się za zabawę. Już wyjaśniam. Największy problem sprawił mi dostęp do lokalizacji na poziomie 2, czyli czerwone numery i odbiło mi się to właśnie czkawką na poziomie 1. Otóż od razu zaklasyfikowałam do niedostępnych dla siebie na danym etapie kilka lokalizacji, które były niezbędne do przejścia całej historii (z pierwszego poziomu) przez numerki w odcieniu czerwieni na czerwonych obiektach! Ciągle miałam w pamięci, że wchodzę tylko na niebieskie i czarne. Jak się okazało po bardzo długim i nieprzyjemnym już graniu, nie były to „czerwone numery” mimo swego czerwonego koloru – żenujące, naprawdę (na koniec w sumie nie wiedziałam, czy ze mną jest tak źle, czy z grą). Później dopatrzyłam się zasady, że numerki dostępu są zwykle na tle innego koloru, czyli się nie wtapiają oraz występują w niebieskich dymkach. Żeby uniknąć moich dylematów zachęcam do sprawdzania wszelkich lokalizacji, bo jak się okazało, zanim coś konkretnego w nich zobaczymy, to idziemy do kadru, który informuje nas dla jakiego poziomu przeznaczone jest wejście. Na ogólnikowej mapie Chicago naturalnie od razu wiadomo, gdzie możemy się udać.

Na ostatnich stronach znajdziemy supertabelę, po której wypełnieniu i obliczeniu wszystkich punktów dowiemy się, jaki czeka nas koniec. Przyznam, że moje pozytywne zakończenie drugiej przygody dało mi średni wynik, więc jak najbardziej zagram jeszcze raz, by uzyskać maksymalną ilość punktów, chociaż te szalone czasem możliwości tak kuszą, że pewnie ciężko będzie nie stracić sporej ilości WK. ;)

(...) na resztę recenzji oraz na zdjęcia zapraszam: http://www.bookparadise.pl/2018/05/mystery-komiks-paragrafowy-ced-stivo.html

- Rycerze – dla młodszych i starszych...

To musiało się w końcu stać. Gdy na ekranach kin szaleją Avengersi, Strażnicy Galaktyki i rozmaici inni obrońcy świata, nadszedł czas, abyśmy i my spróbowali dołączyć do podobnego grona. Szansę na to daje ten zabawny, pomysłowy komiks paragrafowy.

Jako kandydat na superbohatera czytelnik/gracz, dysponując wybranymi przez siebie supermocami, musi wykazać się pomysłowością i rozsądkiem przy wypełnianiu różnych misji, wśród których będzie m.in. odzyskanie skradzionego lodowego rożka czy unieszkodliwienie złego gangu. Podobnie jak w innym tego typu komiksie, "Czterech śledztwach Sherlocka Holmesa", potrzebna jest spostrzegawczość, poza tym niekiedy trzeba podjąć decyzję, jak postąpić w danej sytuacji, a zły wybór może ostatecznie rozwiać nasze marzenia o wejściu do tego elitarnego towarzystwa. Na końcowy sukces może mieć wpływ nawet błędny wybór supermocy na samym początku - ja sama za pierwszym razem wybrałam źle i ostatecznie mogłam liczyć jedynie na etat w stołówce dla superbohaterów. Na szczęście zabawę można zawsze zacząć od początku, a gdy szczęśliwie zbierze się odpowiednią liczbę punktów i wejdzie do zespołu, na gracza czekają dalsze wyzwania i możliwość awansu.

Komiks zapewnia kilka godzin dobrej zabawy połączonej z kombinowaniem, jak zebrać jak najwięcej punktów, i okraszonej mnóstwem śmiesznych epizodów w tej wciągającej grze. Na plus także bardzo porządne wydanie w twardej oprawie i staranne opracowanie graficzne w pełnym kolorze.

Mega zabawa na kilka godzin dla starych i młodych!

Mega zabawa na kilka godzin dla starych i młodych!

• Komiksy
  • Komiks