Gnat #3: Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa

Jeff Smith Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Gnat (tom 3) Seria: Klub Świata Komiksu komiksy
Bone
9788328119864
Jacek Drewnowski
Klub Świata Komiksu
gnat; bone; chwat; kant

Dobre zakończenie długiej i pasjonującej przygody.

Cały cykl znakomity dla 8+. Niektóre pomysły dość oklepane, a sama kreska (zwłaszcza głównych postaci) odrzucająca, ale całość składa się w przygodową i fantastyczną historię, którą młody czytelnik pochłonie błyskawicznie.

Niestety ostatni tom Gnata jest tym zdecydowanie najsłabszym. Przy tej skali zdarzeń jakie w nim obserwujemy zgubiła się gdzieś ta magia i lekkość znana z poprzednich części kolorowych przygód białych stworków. Czujemy, że całość i tak skończy się dobrze przez co przedstawione wydarzenie nie angażują tak jak powinny. Bawiłem się koniec końców dobrze jednak taki spadek...

Świetne zakończenie jednej z najciekawszych komiksowych historii fantasy. Z miłą chęcią wrócę do tego świata.

Jestem w mniejszości, ale po tych 1500 stronach wciąż nie pojmuję, skąd te wysokie oceny, skąd ten zachwyt, to uwielbienie, skąd te wszystkie Eisnery i Harveye, skąd status pozycji kultowej. Dla mnie to tytuł wybitnie przeciętny, przegadany, pełen niepotrzebnych dłużyzn i fabularnych mielizn.

Niektórych - z tego, co zdążyłem zauważyć - fascynuje, jak seria na przestrzeni...

Udane zakończenie. Akcja pędzi szybciej niż w dwóch pierwszych tomach, więc mimo 500 stron, połyka się szybko.

KONIEC GNATA

"Gnat" to seria niezwykła. Przyznam, że kiedy sięgałem po pierwszy jej tom, nie byłem do niego przekonany, mimo iż zebrana w nim opowieść "Wielki Krowi Wyścig" znalazła się na liście stu najlepszych komiksów w historii. Po części dlatego, że nie przepadam za fantasy, po części ze względu na fakt, że całość wydawała mi się powtórką z rozrywki. Szybko okazało...

• Komiksy
  • Komiks