Nowe szaty króla

Okładka książki Nowe szaty króla Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Nowe szaty króla
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 87) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 87)
Hachette Polska
2018-04-25
2018-04-25
28 min.

Zadufany w sobie i próżny młody władca, nie zważając na interesy i dobro swoich obywateli, pragnie ich kosztem poszerzyć swoje imperium i zbudować Kuzcotopię. Nie obchodzi go, że swoją decyzją pozbawi ludzi wielu domów i gospodarstw. Na jego nieszczęście, jego była doradczyni dworu ma równie niecne plany związane z królestwem. Zależy jej na jego przejęciu, a dzięki różnorodnym miksturom, które posiada, wierzy, że jest w stanie dopiąć swego. Wystarczy tylko pozbyć się króla raz a dobrze!
Niemalże jej plan okazuje się genialny, ale kobieta nie spodziewa się, że jej współpracownikowi nie udaje się dokonać zamachu króla. Kuzco, przemieniony w lamę dzięki magicznej miksturze, która miała go zabić, zostaje zdany na łaskę losu. Udaje mu się przeżyć porwanie, ale niestety, nie zaznaje dobra ani wdzięczności innych. Kuzco myśli tylko o sobie, kłamie, lawiruje po to, aby mógł odzyskać to, co mu zabrano.
Życie nauczy go jednak pokory i zrozumienia, żeby nie stawiać na piedestale wyłącznie swoich potrzeb, a przecież nawet niewielki gest czy dobry uczynek znowu tak wiele nie kosztuje wysiłku, a wręcz potrafi uradować drugą osobę..

Kuzco jest postacią mi znaną z bajek moich nastoletnich lat. Chociaż nie przepadam za jego postacią, która ucieleśnia negatywne cechy (z których najmłodsi absolutnie nie powinni brać przykładu),tak sama bajka i dalsze przygody Kuzco i Kronka oraz ich relacja w ogóle, wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

• Złota Kolekcja Bajek Disneya
  • Przeczytane wielokrotnie
  • K. Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Złota kolekcja bajek
  • Biblioteczka
  • S. Disney Złota Kolekcja Bajek [Hachette]

Dodaj cytat z książki Nowe szaty króla