Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 27.78 zł

Niespłacone długi

Patronat LC
Petros Markaris Wydawnictwo: Noir sur Blanc Cykl: Trylogia kryzysu (tom 1) Seria: Zbrodnia w oficynie kryminał, sensacja, thriller
Lixiprothesma Dania
Przemysław Kordos
Noir sur Blanc
Ateny bankructwo Grecja komisarz kryminał kryzys gospodarczy literatura nowogrecka powieść kryminalna
Lixiprothesma Dania
Trylogia kryzysu (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Przemysław Kordos
Zbrodnia w oficynie

Oficjalne recenzje i

Polubić mordercę

Link do recenzji

Fajny klimat, niestety intryga nierealna. Nie wiem czy to wina tłumacza, ale po kilku stronach było jasne "Kto za tym stoi". Autor potrafi pisać, myślę jednak, że to jedna ze słabszych jego powieści podsumowując:
- 9 za bohatera, którego da się polubić
-9 za klimat, bo kocham Grecję i za nią tęsknię w dobie koroniastego
- 2 za nierealną intrygę
- 8 za dialogi

Jak nic...

Tempo jak u Mankela. Tu grecki komisarz Charitos - jak północny Wallander - brnie powoli przez śledztwo, składając z drobnych faktów całość obrazu. A że tłem są Ateny w dobie kryzysu i wszechobecnych strajków, mamy więc regionalne smaczki. Trochę może nudnawo, bez fajerwerków, ale jakaś logika w tym jest. Całkiem zgrabne, ale może niezbyt lotne. Jednak sięgnę po następną część.

No i proszę. Da się? Da się!
Da się napisać książkę grecką, o Grecji, o Grekach i co lepsze, o kryzysie, która jest strawna i słynne nieszczęście greckie nie wybija się na pierwszy plan.
Odzyskałam wiarę w literaturę grecką. Bardzo sprawnie skonstruowany kryminał w oparciu o greckie społeczeństwo w dobie cięć budżetowych i mocnego kryzysu. Szybkie, miłe czytadło z dość...

Kryminał, gdzie tle jest opisana sytuacja ekonomiczna Grecji i to daje książce uroku. Może nie wciąga aż tak że nie można przerwać ani dreszczyku emocji. Działa natomiast relaksacyjnie. Przynajmniej dla mnie, ponieważ bardzo przyjemnie się ją czytało.

Intryga mogłaby być interesująca. Zabójstwa osób związanych ze światem finansów podczas kryzysu greckiego po 2007 roku. Frustracja zwykłych Greków, którym tnie się pensje, przywileje, emerytury w imię oszczędności. Bankrutujący przedsiębiorcy, ludzie tracący mieszkania oraz wielkie banki przechodzące przez ten trudny czas niemal suchą stopą w imię hasła, które wówczas...

Sensowny kryminał: sympatyczny bohater, przyjemne dialogi, ofiary co se mocno zasłużyły.
Najciekawsza w tej książce jest możliwość podglądania Greków w czasie greckiego kryzysu "pd kuchni".
Z przyjemnością przeczytam następne części.

Niespłacone długi to przyjemna w odbiorze lektura, która będzie dobrą propozycją na urlop. Jest lekka, całkiem wciągająca i pozwala w świeży sposób spojrzeć na to, co działo się jeszcze kilka lat temu na południu Europy.

Cała opinia:

w sam raz na wakacje w Grecji ;)

Polecam

Kryminalne czytało. Nie zaskakuje, fabularnie słabe, nie wnosi wiele do wiedzy o Grecji.

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • Ebook
  • Grecja
  • 2021
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Niespłacone długi