Prawa sukcesu. Tom I i Tom II

Okładka książki Prawa sukcesu. Tom I i Tom II Napoleon Hill
Okładka książki Prawa sukcesu. Tom I i Tom II
Napoleon Hill Wydawnictwo: Złote Myśli Cykl: Prawa sukcesu (tom 1-2) biznes, finanse
biznes, finanse
Prawa sukcesu (tom 1-2)
The Law of Success in 16 Lessons
Złote Myśli
2015-11-13
2015-11-13
Małgorzata Zaleska

To chyba nie jest książka dla mnie. Bardzo mało konkretów, bardzo dużo zapewnień, że wszystko co jest napisane jest prawdą. Inaczej to ujmując, autor ma staromodne podejście do przekazywania informacji (jak by nie patrzeć jest pionierem w tej dziedzinie),które mi już nie odpowiada i ciężko mi się to czytało.

Sama nauka płynąca z książki (pomiędzy wspomnianymi zapewnieniami) jest przydatna. Na szczęście (pomimo tytułu) nie są to magiczne sztuczki, które zrobią z nas bogaczy w tydzień, tylko rzeczywiście rzeczy, nad którymi trzeba pracować latami i które mają sens.

Polecam zwłaszcza osobom, które nie mają już czego czytać.

Sama nauka płynąca z książki (pomiędzy wspomnianymi...

Polecam naprawdę gorąco. Żadnych tajemnic, żadnych sekretów. Kurs zawiera szesnaście części. W środku wszystko co potrzebne aby odnieść sukces. Wiele rozważań, przykładów jak również osobistych wątków autora, który poniósł w swoim życiu kilka sromotnych porażek. Hill poświęcił 25 lat na opracowanie tego kursu. Polecam wszystkim jego pełną zawartość - a nie wersje skrócone.
Przeczytanie wszystkich tomów zajęło mi około trzy tygodnie. Styl jasny, prosty. Wiele odpowiedzi na proste życiowe pytania. Zupełnie zadziwia fakt, że książka ma aż tyle lat. Momentami wydaje się jakby była pisana dosłownie wczoraj. Z pewnością będę nieraz wracał do tego kursu - bo taka jest właśnie jego konstrukcja - i zaleca to sam Napoleon Hill. Materiał nie do ogarnięcia w pierwszym czytaniu. Polecam wszystkim chociażby z powodu możliwości zrozumienia zasady Superumysłu. Jest w tym kursie wiele bardzo mądrych zasad, które warto sobie przyswoić. Pozycja obowiązkowa dla ludzi , którzy "poszukują" lub zastanawiają się co jest "nie tak" z ich własnym życiem.

To nawet zabawne. Książka nie jest tajemniczą biblią wyciągniętą z zaginionej piramidy. To sprytnie opakowany produkt. Jest to jednak produkt pełnowartościowy, wręcz genialny w swojej prostocie. To trochę tak, jak w przypadku instrukcji do ćwiczeń. Wystarczy sumiennie wykonywać opisane kroki, aby uzyskać założony rezultat. Jednak element pracy, który trzeba włożyć sprawia, że tabletki na odchudzanie sprzedają się równie dobrze, jak kupony w kolekturze lotto.

Dla wytrwałych.

Dla wytrwałych.

Na wstępie chciałbym zacytować pewną osobę która w naszych czasach odniosła niesamowity sukces. Słowa które pokazują nam jak odnieść sukces poprzez dwa klucze życia i właśnie jednym z tych kluczy jest czytanie.

"Kluczem do życia jest bieganie i czytanie. Dlaczego bieganie? Kiedy biegasz, jest taki mały człowiek, który do Ciebie mówi. I ten mały człowieczek mówi: jestem tak zmęczony, zaraz wypluję swoje wnętrzności, jestem tak bardzo zmęczony, nie dam rady biec dalej. I masz ochotę się poddać? Kiedy nauczysz się pokonywać tego małego człowieczka gdy biegasz, nauczysz się jak się nie poddawać, gdy rzeczy w Twoim życiu staną się naprawdę trudne. Czytanie. Powód, dla którego czytanie jest takie ważne. Gdzieś tam były miliony milionów, którzy żyli przed nami wszystkimi. Nie ma żadnego nowego problemu, który możesz mieć. Z rodzicami, ze szkołą, z chłopakiem, z czymkolwiek innym. Nie istnieje problem, który możesz mieć, a którego już ktoś wcześniej nie rozwiązał i nie napisał o tym książki. Więc kluczem do życia jest bieganie i czytanie"

Znając te klucze wiemy jak cenną wartość niosą ze sobą książki. Przeczytałem w życiu wiele książek dotyczących sukcesu i z całego serca mogę polecić Prawa Sukcesu Napoleona Hilla. Przez 25 lat szukał odpowiedzi na pytanie „Dla­czego jedni są bogaci, a inni biedni?”. Przez ten czas badał bibliografię ludzi sukcesu i całą zdobytą wiedzę zapisał w 16 Prawach Sukcesu. Zachęcam Ciebie do przeczytania Praw Sukcesu, wdrożeniu ich w życie i dzieleniu się wiedzą poprzez przekazywanie tych książek rodzinie i bliskim znajomych. Jestem pewny, że nie pożałujesz zainwestowanych pieniędzy i nie jeden raz będziesz wracał do Praw Sukcesu odkrywając coraz to nowsze rzeczy z tej książki.

Łącznie 15 tomów, wszystkie są obowiązkową lekturą

Łącznie 15 tomów, wszystkie są obowiązkową lekturą

Dwa­dzie­ścia pięć lat
Ile lat poświę­cił­byś na bada­nie suk­cesu? Przez ile lat ana­li­zo­wał­byś biblio­gra­fie ludzi suk­cesu w jed­nym tylko celu — żeby zna­leźć odpo­wiedź na pyta­nie: „Dla­czego jedni są bogaci, a inni biedni?” Napo­leon Hill poświę­cił dwa­dzie­ścia pięć lat na zna­le­zie­nie odpo­wie­dzi na to pyta­nie. Przez dwa­dzie­ścia pięć lat badał biblio­gra­fię ludzi suk­cesu. Jego bada­nia dopro­wa­dziły go do opra­co­wa­nia praw suk­cesu, które zebrał w kurs skła­da­jący się z szes­na­stu lekcji.
Co zro­biły Złote Myśli?
Pierw­sze dwie lek­cje, czyli Super­u­mysł i Okre­ślony Cel Główny, zostały wydane przez Złote Myśli w postaci jed­nej książki — Prawa Suk­cesu. Tom I i Tom II. Co ozna­cza, że Złote Myśli pla­nują wydać w sumie osiem ksią­żek. Sam widzisz, że jest to zabieg mar­ke­tin­gowy, mający na celu zaro­bie­nia więk­szej ilo­ści pie­nię­dzy. Oso­bi­ście takie podej­ście uwa­żam za nie­uczciwe, ale wydaw­nic­two zapro­po­no­wało już oferty spe­cjalne dla praw suk­cesu, więc może Złote Myśli nie są aż takie złe. Do tej pory zostały wydane tomy od I do VI i z oka­zji szó­stych uro­dzin można je kupić w spe­cjal­nej ofer­cie uro­dzi­no­wej.
Decy­zja na całe życie w dwa­dzie­ścia dzie­więć sekund
Pona­rze­ka­łem na wydaw­nic­two, ale książka Napo­le­ona Hilla Prawa Suk­cesu. Tom I i Tom II jest warta swo­jej ceny. Czy­ta­jąc książki Napo­le­ona Hilla możesz zaosz­czę­dzić wiele czasu i sam stać się jed­nym z ludzi suk­cesu. Lek­cje Napo­le­ona Hilla nie są pro­ste, czę­sto wyma­gają zmiany nasta­wie­nia i podej­ścia do życia, ale opie­rają się o ana­lizę życia ludzi suk­cesu i wie­lo­let­nie bada­nia, więc warto z nich skorzystać.
Autor decy­zję o poświę­ce­niu swo­jego życia ana­li­zie praw suk­cesu pod­jął w dwa­dzie­ścia dzie­więć sekund. Potra­fisz tak szybko podej­mo­wać decy­zje mające wpływ na resztę swo­jego życia? Co myślisz na temat czło­wieka, który podej­muje tak szybko decy­zje, ale przy nich nie zostaje? A co myślisz o czło­wieku, który pod­jął decy­zję w tak krót­kim cza­sie i przy niej pozo­stał? Odpo­wie­dzi na te pyta­nia przy­bliżą Ci postać Napo­le­ona Hilla.
Czy sam był­byś w sta­nie tak szybko doko­nać decy­zji, która miała by zmie­nić Twoje całe życie? Jestem pewien, że tak. Już teraz możesz odpo­wie­dzieć sobie na takie pyta­nie: Czy prze­czy­tam Prawa Suk­cesu? Ile potrze­bo­wa­łeś czasu na odpo­wiedź? Pew­nie mniej niż trzy­dzie­ści sekund, bo prze­cież wiesz, że na opra­co­wa­nie Praw Suk­cesu Napo­leon Hill poświę­cił dwa­dzie­ścia pięć lat swo­jego życia i doko­nał tego ana­li­zu­jąc bio­gra­fie naj­bo­gat­szych ludzi swo­ich cza­sów.
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Dwa­dzie­ścia pięć lat