Poznaję przyrodę. Zwierzęta Polski

literatura młodzieżowa
Wydawnictwo SBM
2017-04-25
2017-04-25

Dwie książki z serii Poznaję przyrodę czyli „Zwierzęta Polski” oraz „Las wokół nas” to niezbyt grube zeszyty wiedzy i ćwiczeń. W każdej z nich znajdziecie podstawowe informacje o lasach czy zwierzętach oraz różne ciekawostki. Ponadto dzieci będą się bawić poprzez znajdowanie różnic, przechodzenie labiryntów, kolorowanie, szukanie czy tez dopasowywanie.

Myślę, że to super zabawa dla przedszkolaków na zbliżające się jesienne popołudnia i wieczory.

Książki wydane są w sporym formacie i w miękkiej oprawie, mają bardzo ładne, rzeczywiste ilustracje a na końcu znajduje się dyplom.

Myślę, że to super...

Ta bardzo interesująca książka jest idealnym wstępem do nauki przyrody przez Malucha. Śliczne, kolorowe ilustracje przyciągające wzrok, a zagadki pozwalają sprawdzić wiedzę.
"Zwierzęta Polski" pokazują Maluchowi jakie zwierzęta żyją w Polsce, gdzie je można spotkać, co jedzą i jakie mają zwyczaje. Czym różni się żaba od ropuchy? A gdzie chowa zapasy wiewiórka?
Polecamy serdecznie te książeczkę, która zawiera również zestaw naklejek

Polecamy...

Wakacyjny czas nadal trwa, a dzieciom trzeba ciekawie urozmaicić czas, więc przybywam do Was z fantastycznymi propozycjami. Na pewno odpędzą one nudę, a rodzicom pozwolą na wypicie ciepłej kawy. Przy okazji młody czytelnik bliżej przyjrzy się przyrodzie, a ta seria edukacyjna pozwoli na zdobycie przydatnej wiedzy i odkrycie tajemnic natury.
Znajdziecie tutaj prosty i przystępny tekst, piękne i barwne ilustracje oraz kolorowanki, labirynty, wyszukiwanki, naklejki i zagadki, a na końcu obu wydań - dyplomy za znakomite wyniki w poznawaniu świata lasu i polskich zwierząt. Książki uwrażliwią na los fascynujących stworzeń, zainspirują do ochrony przyrody, spaceru po lesie oraz zdobywaniu wiedzy o otaczającym świecie.

Znajdziecie tutaj prosty i...

"Zwierzęta Polski" to pięknie zilustrowany zbiór krótkich charakterystyk wybranych zwierząt naszego kraju podzielonych na następujące kategorie: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby i owady.

Ponadto jest to książeczka aktywizująca, zawierająca 80 naklejek zwierząt oraz zadania do wykonania przez czytelnika. Dzięki nim, dziecko rozwija sprawność motoryki małej, spostrzegawczość i pamięć wzrokową, umiejętności matematyczne, ale także utrwala informacje o zwierzętach.

Mój 4-latek bardzo chętnie sięga po tę książeczkę i nawet w wakacje doskonali swoje umiejętności, wybierając sobie ćwiczenia, które chciałby wykonać.

Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom zwierząt i natury.

To druga książka aktywizująco-edukacyjna, która jest naprawdę godna polecenia. Oprócz ciekawych zagadek, uroczych kolorowanek i wymagających skupienia łamigłówek niesie za sobą dużą dawkę wiedzy na temat polskich zwierząt.
W środku znajdziemy podział na ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby i owady. Dzieci dowiedzą się na co poluje łasica, czym żywi się kret, na jakich terenach występuje niedźwiedź brunatny oraz czym charakteryzuje się wilk. Wszystko okraszone kolorowymi obrazkami i świetnymi ilustracjami zwierząt. Tak jak w poprzedniej części na końcu książki znajduje się dyplom dla małych odkrywców przyrody. Dodatkowym atutem są również kolorowe naklejki, a jest ich aż 80!
Zeszyt ćwiczeń jest wielkości a4 i posiada miękka okładkę. To genialny sposób na nudę i gwarancja wspaniałej zabawy.

Dodaj cytat z książki Poznaję przyrodę. Zwierzęta Polski