Dziewczynka ze szkła

Okładka książki Dziewczynka ze szkła Holly Webb
Okładka książki Dziewczynka ze szkła
Holly Webb Wydawnictwo: Papilon Cykl: Magia Wenecji (tom 4) Seria: Uwolnij magię... literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2017-09-27
2017-09-27
9788324522002
Paulina Kielan
magia Wenecja opowieść siostry przyjaźń holly webb

Bardzo ciekawa, wciągająca historia o dziewczynce, córce szklarza tworzącego ze szkła niezwykłe rzeczy, która chce nauczyć się posługiwania się drzemiącą w niej magią. Do tego dochodzi wątek jej młodszej siostry, którego nie chcę zdradzać, bo na nim opiera się fabuła, a który choć smutny, to jest ciekawie poprowadzony.
Nie czytałam na razie innych części z tej serii, ale mimo, że jest to ostatni tom, to kolejność raczej nie ma większego znaczenia. Jeśli ktoś jednak chciałby wiedzieć skąd wzięła się cała ta magia w Wenecji to zapewne jest to opisane w pierwszym tomie "Wodny Rumak". Książkę czyta się naprawdę przyjemnie i choć pojawia się w niej garstka trudniejszych słów (m.in. związanych z ubiorem z ówczesnej epoki),nie przeszkadza to w zrozumieniu tekstu. Warto jednak sprawdzić sobie o czym mowa. Moim zdaniem, jeśli chodzi o wiek odbiorców to ten cykl plasuje się między seriami Holly Webb dla początkujących czytelników typu "Zaopiekuj się mną", czy "Gwiazda", a serią "Rose" i "Lily".

Nie czytałam na razie innych części z tej serii, ale...

Mariana mieszka na Murano - wyspie sąsiadującej z Wenecją i słynącej z magii szkła. Dziewczynka dobrze o tym wie, w końcu jest córką maga i najsłynniejszego wytwórcy szkła na wyspie. Mariana także chciałaby nauczyć się używać swojej magii, jednak jej ojciec uważa, że jest to zajęcie
jedynie dla mężczyzn. Gdy umiera chora, młodsza siostra dziewczynki - Eliza, by pocieszyć żonę
(która jest macochą Mariany) niedługo później szklarz tworzy szklaną lalkę, do złudzenia przypominającą utraconą córkę. I pewnie nie byłoby to niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że dzięki umieszczonemu w niej oddechowi zmarłej, potrafi mówić, poruszać się i odczuwać emocje, a na dodatek zna wszystkie wspomnienia Elizy i chwilami zachowuje się jak ona. Mariana podejrzewa, że w szklanej dziewczynce jest zaklęty duch jej siostry. Lecz gdy Bianka - jej macocha - próbuje rozbić lalkę, dziewczynka wie, że musi chronić tę niezwykłą istotkę. Ale to dopiero początek... Myślę, że ,, Dziewczynka ze szkła '' jest świetnym zakończeniem serii o magii Wenecji. Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/zaczytanamary/

Świetna książka dla nastolatków lubiących książki nie tylko o magii ale i o przyjaźni, odpowiedzialności i dążeniu do realizacji swych marzeń.

• Priorytet do kupienia
  • Rok 2019
  • 2017
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Dziewczynka ze szkła