Bella i Sebastian 2. Przygoda trwa!

Okładka książki Bella i Sebastian 2. Przygoda trwa!
Nicolas Vanier Wydawnictwo: Rebis Cykl: Bella i Sebastian (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bella i Sebastian (tom 2)
Belle et Sébastien: l'aventure continue
Rebis
2015-12-30
2015-12-30
Monika Szewc-Osiecka
Nicolas Vanier Monika Szewc-Osiecka Sebastian Bella

Angelina zaginęła niestety jedynym który może ją odnaleźć jest Pierre którego Cezar nie darzy sympatią

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna, wciągająca książka dla dzieci, ale niektóre fragmenty omijalam gdy czytałam ją córce 6- letniej. Ona jest zachwycona przygodami Sebastiana.

Bardzo ciekawa i piękna historia, szybko się czyta i wciąga , bardzo polecam

Bardzo ciekawa i piękna historia, szybko się czyta i wciąga , bardzo polecam

Polecam wszystkim❤

Polecam wszystkim❤

Kolejna część przygód młodego górala i jego białej suczki nazywanej Bella. Wojna zakończona, Sebastian podrósł, ma prawie dziesięć lat. Z tej okazji, Cezar chce mu podarować łańcuszek z dwoma medalikami..
Do czego to doprowadzi?
Czy ktoś nowy pojawi się w życiu chłopca?
Tym razem przyjaciele stawią czoła kolejnej "bestii" - pożarowi, który według wszystkich strawił Angelinę.
Jednak Sebastian, Cezar i Bella nadal wierzą, że jest cała i zdrowa.

---
Książka bardzo mnie wciągnęła, pisana inaczej niż pierwsza. Większa czcionka, kadry z filmu tylko zachęcają do dalszego czytania. Nie mogę się doczekać, aż "upoluję" ostatnią :)

Do czego to doprowadzi?
Czy ktoś nowy pojawi się w życiu chłopca?

Zachwycona pierwszym tomem postanowiłam sięgnąć po drugi. I tu się zawiodłam. Po pierwsze jest ona o wiele cieńsza niż pierwsza część, akapity są szerokie, a odstępy między linijkami duże, więc książkę czyta się błyskawicznie. Po drugie wypowiedzi są niemal identyczne jak w filmie, więc jeśli ktoś czyta książkę po obejrzeniu filmu to może się zniechęcić.

Mi nie podeszła, ale młodszym dzieciom może się spodobać.

Mi nie podeszła,...

Super książka! 😀😀😀

Super książka! 😀😀😀

Świetna książka <3

Świetna książka <3

Z żalem stwierdzam, że druga część nie była nawet w połowie tak dobra, jak pierwsza. Czytając miałam wrażenie, że wszystko co tam się dzieje, jest w pewien sposób wymuszone. Nie wiem jak to nazwać.
Mam nadzieję jednak, że wam podobała się dużo bardziej niż mi.

Mam nadzieję jednak, że wam podobała się dużo bardziej niż mi.

W 2013 roku dzięki filmowi i książce mieliśmy okazję poznać odważnego i mądrego chłopca imieniem Sebastian oraz jego wierną przyjaciółkę Bellę. Ośmioletni wówczas chłopiec zaprzyjaźnił się z psem, z którym przeżył wiele wspaniałych przygód. Chłopiec wychowywany jest przez rodzinę zastępczą, a jego ulubionym zajęciem są wędrówki po górach, pomoc dziadkowi w owczarni oraz siostrze w piekarni. Niestety czas, w których przyszło mu żyć nie są sprzyjające. Sebastian żyje w roku 1943, w czasie wojny, która pochłania wiele ofiar.

Książka była niezwykle poruszająca i opowiadała o odwadze członków ruchu oporu, którzy z narażeniem własnego życia ukrywali Żydów i pomagali im uciec do Szwajcarii. Wielu wzruszeń dostarczała również bezwarunkowa przyjaźń Sebastiana i Belli oraz poszanowanie chłopca do natury, z którą starał się żyć w harmonii.

Akcja drugiej część książki rozgrywa się po zakończeniu II wojny światowej, gdy społeczeństwo powoli dostosowuje się do nowej rzeczywistości i próbuje zacząć żyć spokojnie. W tym czasie 10-letni Sebastian czeka z niecierpliwością na powrót Angeliny. Wkrótce dociera do niego wiadomość, że samolot, którym leciała rozbił się w Alpach i nikt nie przeżył. Zdruzgotany wiadomością chłopiec spędza dużo czasu w dawnym schronieniu Belli. Dziadek i chłopiec wyruszają wkrótce na miejsce katastrofy, by móc się przekonać o prawdziwości doniesień. Obaj nadal mają nadzieję, że Angelina żyje. Cezar postanawia poprosić o pomoc jedynego w okolicy właściciela samolotu, który jest ojcem Sebastiana, o czym chłopiec nie zdaje sobie pojęcia. Jednakże dziadek jest w stosunku do mężczyzny bardzo podejrzliwy.

W taki sposób Sebastian ponownie wyrusza w miejsce pełne niebezpieczeństw. Wraz z dziadkiem i ojcem przeżywa emocjonujące przygody. W czasie wyprawy poznaje Gabrielle, nieco starszą od niego chłopczycę, z którą się zaprzyjaźnia.

Bella i Sebastian 2. Przygoda trwa to doskonała i pełna mądrości książka, która zachwyci nie tylko dzieci. To opowieść o niezwykłej odwadze i determinacji chłopca starającego się odnaleźć ukochaną przyjaciółkę. Książka ukazuje młodemu czytelnikowi potęgę przyjaźni, dla której mały bohater jest zdolny wiele znieść.

Postawa Sebastiana zachwyci również dorosłego czytelnika, który chciałby przekazać swojemu dziecku pozytywne wzorce zachowań i relacji międzyludzkich. Miłość i oddanie bohatera, widoczne w jego stosunku do rodziny i przyjaciół to wartości, których obecnie ponownie należy nauczyć. Widoczny jest zatem ogromy potencjał dydaktyczny w pozornie prostej historii dla dzieci.

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana filmu oraz poprzedniej książki. Powieść jest dość krótka i napisana językiem przystępnym dla młodego czytelnika, z dużą ilością dialogów. Urozmaicenie historii stanowią zdjęcia- kadry z filmu, który na ekrany polskich kin wszedł 25 grudnia 2015 roku.

Szczerze polecam powieść rodzicom, którzy starają się zainteresować swoje dziecko książkami. Bella i Sebastian 2 to piękna historia o przyjaźni i poświęceniu, którą można czytać razem z dzieckiem. Jest przede wszystkim historia familijna ukazująca wiele pozytywnych emocja, które warto przybliżyć dorastającemu dziecku. Dzieci na pewno będą zachwycone lekkim stylem opowiadania oraz perypetiami głównego bohatera. Dzięki temu szybko zauważą, że świat widziany oczami dziecka nieco różni się od tego, co dostrzegają dorośli. Sebastian z racji niesprzyjających przeżyć dorósł szybciej niż jego rówieśnicy i rozumie więcej. Jego świat jest surowy, niesprzyjający dzieciom, ale dzięki temu chłopiec poznaje czym są dobro i zło. Jego szlachetność i determinacja oraz wierność przyjaciołom są dobrymi wzorami dla młodego czytelnika, który dopiero uczy się życia.

Nicolas Vanier Bella i Sebastian 2. Przygoda trwa! Zobacz więcej