Umysł terrorysty

Okładka książki Umysł terrorysty Dean Merrill, Tass Saada
Okładka książki Umysł terrorysty
Dean MerrillTass Saada Wydawnictwo: Aetos Media biografia, autobiografia, pamiętnik
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
The Mind of Terror
Wydawnictwo:
Aetos Media
Data wydania:
2017-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361097617
Tłumacz:
Aleksandra Czwojdrak
Tagi:
terrorysta islam chrześcijaństwo Bliski Wschód
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Zbyt małe, by zignorować Dean Merrill, Wess Stafford
Ocena 6,0
Zbyt małe, by ... Dean Merrill, Wess ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
9868
498

Na półkach:

Po książkę sięgnęłam zaintrygowana tytułem. W końcu dzisiejszy świat pełen jest wariatów, którzy stanowią zagrożenie. Ciekawe byłoby poznać motywacje takich osób.

Kim są autorzy? Dean Merrill to były redaktor czasopism takich jak Campus Life, Leadership Journal czy Christian Herald, pracował też jako redaktor naczelny wydawnictw David C. Cook oraz Focus on the Family. Napisał siedem książek i był współautorem kolejnych dwudziestu. Dwukrotnie nagrodzony Złotym Medalem przez Stowarzyszenie Ewangelicznych Wydawców Chrześcijańskich.
Tass Saada (ur. 1951 r. W Strefie Gazy ) jest byłym członkiem OWP i założycielem Chrześcijańskiego Ministerstwa Nadziei dla Ismaela po tym, jak przeszedł na chrześcijaństwo . Był osobistym kierowcą Yasira Arafata . Przed swoim nawróceniem na chrześcijaństwo Tass Saada był zamachowcem na usługach Arafata. Jego dawne życie pozwala mu na wyjątkowe zrozumienie tematu. Gdy mówi o terrorze, wie z własnego doświadczenia, co prowadzi człowieka do tak drastycznych działań.

Obaj autorzy zagłębiają się rzeczywiście w motywacje kierujące terrorystami. W swoich poszukiwaniach przyczyn konfliktu między Wschodem a Zachodem docierają do czasów Abrahama. Tak, tego biblijnego Abrahama.

Książka jest dla mnie olbrzymim rozczarowaniem. Spodziewałam się opisu konkretnych działań zmierzających do zlikwidowania gniazd terroryzmu, zagłębienia się w działalność organizacji terrorystycznych. Dostałam religijne refleksje. To nie jest książka dla mnie, zdecydowanie. A szkoda. Rzadko się zdarza, żebym nie doczytała książki do końca. Przykro, nie dałam rady.

Po książkę sięgnęłam zaintrygowana tytułem. W końcu dzisiejszy świat pełen jest wariatów, którzy stanowią zagrożenie. Ciekawe byłoby poznać motywacje takich osób.

Kim są autorzy? Dean Merrill to były redaktor czasopism takich jak Campus Life, Leadership Journal czy Christian Herald, pracował też jako redaktor naczelny wydawnictw David C. Cook oraz Focus on the Family....

więcej Pokaż mimo to

avatar
158
155

Na półkach: , , , ,

Co siedzi w głowie terrorysty?
Serwisy informacyjne regularnie donoszą o wybuchach bomb, zamachach
samobójczych i ciężarówkach taranujących przechodniów na ulicach. Prezenterzy wyjaśniają, kto stoi za kolejnymi atakami, podając niewiele mówiące nazwy: Al-Kaida, Hamas, Boko Haram, ISIS... Kim są terroryści dokonujący kolejnych aktów barbarzyństwa? Czym się kierują? Skąd bierze się islamski ekstremizm?

Tass Saada wie z własnego doświadczenia, co prowadzi człowieka do tak drastycznych działań. Urodził się w Strefie Gazy, dorastał w Arabii Saudyjskiej i w Katarze. Już jako nastolatek został bojownikiem organizacji Fatah, a następnie snajperem - zamachowcem na usługach Jasera Arafata.
Od pewnego momentu jego życie potoczyło się jednak w zupełnie innym kierunku. Po radykalnym zrewidowaniu poglądów założył organizację charytatywną Hope for Ishmael, zabiegającą o pojednanie między Arabami i Żydami. Prowadzi też fundację Seeds of Hope, której celem jest wychowanie palestyńskich i żydowskich dzieci w atmosferze pokoju i pojednania.
W swojej najnowszej książce Tass Saada dociera do korzeni islamskiego ekstremizmu i odsłania sposób myślenia terrorystów. A jednocześnie pokazuje, jak przeciwdziałać terroryzmowi, aby z jednej strony przemienić Bliski Wschód, a z drugiej - chronić nasze własne, coraz bardziej zróżnicowane etnicznie, otoczenie. Przesłanie tej książki doskonale ilustruje biblijne wezwanie do tego, by kochać nieprzyjaciół i nie dać się zwyciężyć złu, lecz zło zwyciężać dobrem. W obliczu najgroźniejszego konfliktu kulturowego i cywilizacyjnego naszych czasów przynosi nadzieję na pojednanie przez kształtowanie alternatywnego sposobu myślenia - "umysłu człowieka pokoju".

W tej książce Tass, rzeczowo tłumaczy jakie są przyczyny stawania się terrorystą. Ale co dużo ważniejsze, pokazuje że jedynym rozwiązaniem dla pokoju jest zmiana serc, która może wydarzyć w Jezusie Chrystusie. Ani polityczne negocjacje ani przemoc nie przyniesie tak wytęsknionego ukojenia.

Czymś co dla mnie było niezwykle cenne, to rady jak rozmawiać z muzułmanami i jak im okazywać miłość. Tass przeżył fakt, że jego rodzina chciała go zabić za porzucenie Islamu i teraz stara się dotrzeć z Dobrą Nowiną do muzułmanów!

Polecam!

Co siedzi w głowie terrorysty?
Serwisy informacyjne regularnie donoszą o wybuchach bomb, zamachach
samobójczych i ciężarówkach taranujących przechodniów na ulicach. Prezenterzy wyjaśniają, kto stoi za kolejnymi atakami, podając niewiele mówiące nazwy: Al-Kaida, Hamas, Boko Haram, ISIS... Kim są terroryści dokonujący kolejnych aktów barbarzyństwa? Czym się kierują? Skąd...

więcej Pokaż mimo to

avatar
476
242

Na półkach:

W książce Umysł terrorysty Tass Saada - były snajper Jasera Arafata ujawnia motywy islamskich ekstremistów i podpowiada jak przeciwdziałać terroryzmowi. Podobnie jak w przypadku książki Syn Hamasu Musaby Hasana Jusufa, autor pozycji o której dziś chcę Wam opowiedzieć również jest byłym wyznawcą Islamu, nawróconym na wiarę chrześcijańską. Ma za sobą również trudną i mroczną przeszłość.

Tass Saada urodził się w Strefie Gazy. Sam nazywa siebie "byłym terrorystą", ponieważ jako nastolatek należał do organizacji Al-Fatah - Palestyńskiego Ruchu Wyzwolenia Narodowego, a następnie został snajperem-zamachowcem na usługach Jasera Arafata. Autor ostatecznie wybrał drogę dobra i pokoju, zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, a w wieku 42 lat przyjął chrzest. Obecnie prowadzi organizację charytatywną Hope For Ishmael, która walczy o porozumienie w stosunkach między Arabami, a Żydami; jest również założycielem fundacji o wymownej nazwie - Seeds of Hope. Jej celem jest wychowanie palestyńskich i żydowskich dzieci w atmosferze pokoju i pojednania, a więc zasianie w tych młodych ludziach ziarna nadziei.

W Umyśle terrorysty autor zagłębia się w sposób myślenia i działania ugrupowań terrorystycznych, które najbardziej zagrażają współczesnemu światu. Punktuje przyczyny dla których takie grupy zaczęły w ogóle powstawać, skupiając się przede wszystkim na znanym sobie od wewnątrz światku terrorystów z Bliskiego Wschodu. Tass Saada za magazynem Forbes tworzy listę dziesięciu najbogatszych organizacji terrorystycznych na świecie. Najbogatsze oznacza tu jednocześnie najbardziej wpływowe i najniebezpieczniejsze, wszak to fundusze właśnie stanowią istotny miernik zdolności danego ugrupowania do realizacji swoich celów. Taka lista obejmuje przede wszystkim Hamas, FARC (Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii),Hezbollah, Taliban, Al-Kaidę, Laszkar-e-Tajjabę, Asz-Szabab, Real IRA (odłam Irlandzkiej Armii Republikańskiej),Boko Haram oraz najbogatsze z nich - Państwo Islamskie (ang. ISIS) - wraz z 243 powiązanymi z nim grupami. Podział ten pozwala czytelnikowi poznać najbardziej niebezpieczne ugrupowania i motywy ich działań. Saada do każdej z organizacji przyporządkowuje szacowaną liczbę bojowników, obecny obszar który jest przez nich kontrolowany, ich cele oraz zbrodnie których się dopuścili i z których są znani całemu światu.

Tass Saada systematyzuje naszą wiedzę i wszystko co usłyszeliśmy w środkach masowego przekazu o terrorystach i atakach terrorystycznych. W swojej książce skupia się na Bliskim Wschodzie, po pierwsze, bo w pewnym okresie życia sam był terrorystą - członkiem zbrojnych bojówek Jasera Areafata i dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami i informacjami "z pierwszej ręki", a po drugie dlatego, że to właśnie bojownicy islamscy budzą największe obawy na zachodzie.

Aby odbiór tego o czym pisze autor był pełny, musimy zapoznać się z choćby najbardziej ogólnymi danymi z historii Islamu. Saada ułatwia nam zadanie, zawierając w kiążce najważniejsze fakty - trochę historii, odłamy tej religii i to, dlaczego one powstały, gdzie zamieszkują i gdzie stanowią większość wyznawcy poszczególnych odłamów. Wszystko to jest bardzo ważne, aby zrozumieć religijne i polityczne aspekty konfliktów, do których dochodzi na łonie Islamu.

Autor próbuje odpowiedzieć na bardzo trudne pytania - skąd pochodzi ta zaciekła nienawiść bojowników do Zachodu i jak można ją zneutralizować. Jak należy postępować w obliczu terroryzmu i jak z nim walczyć? Po każdym nagłośnionym przez media akcie terroru możemy zaobserwować pewien utarty schemat - głowy państw składają kondolencje ofiarom, politycy stają się nader aktywni w swoich twitterowych rozważaniach, internauci łączą się w bólu wymyślając chwytliwy hashtag, instagram zalewa fala obrazków z pacyfką i tęczą. Następuje ogólne umartwienie - co według autora jest oczywiście rzeczą ludzką, ale jednocześnie stanowi ślepy zaułek - taka postawa ani nie doprowadzi do pożytecznej reakcji na wydarzenia, ani do wewnętrznego spokoju. Autor przedstawia wiele rozwiązań - choć otwarcie przyznaje, że mogą one nie znaleźć zastosowania w obecnej sytuacji na świecie.

Droga do pokoju na świecie jest wąska i stroma. Należy bardzo się natrudzić, jednak czy taki cel nie jest wart każdej ceny?

To do czego namawia autor, dla wielu zabrzmi jak zwykłe banały - ale zastanówmy się przez chwilę - czy rzeczywiście tak łatwo przychodzi nam obdarzenie drugich prawdziwym szacunkiem? Czy potrafimy otworzyć swój umysł, pytać i być dociekliwi, wytrwali, czy umiemy słuchać?
Czy potrafimy być A U T E N T Y C Z N I ?

W książce Umysł terrorysty Tass Saada - były snajper Jasera Arafata ujawnia motywy islamskich ekstremistów i podpowiada jak przeciwdziałać terroryzmowi. Podobnie jak w przypadku książki Syn Hamasu Musaby Hasana Jusufa, autor pozycji o której dziś chcę Wam opowiedzieć również jest byłym wyznawcą Islamu, nawróconym na wiarę chrześcijańską. Ma za sobą również trudną i mroczną...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  18
 • Przeczytane
  12
 • Posiadam
  2
 • Literatura psychologiczna (SOCJOLOGIA)
  1
 • Różne kraje arabskie
  1
 • Islam, TERRORYZM
  1
 • Chrześcijaństwo i historia Kościoła
  1
 • Świat islamu
  1
 • Historia (biografia, pamiętniki etc.)
  1
 • Arabski Świat
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Umysł terrorysty


Podobne książki

Przeczytaj także