Tajemnice męskiego umysłu

poradniki
Złote Myśli
2010-01-01
2010-01-01
seks poradnik kobieta mężczyzna psychologia związek mózg

Poradniki są po to by coś tam z nich sobie wyłuskać. Na jedne sprawy spojrzeć realnie na inne z przymrożeniem oka, ale to już każdy sam musi ocenić co jest ważne, a co ważniejsze. Ktoś kiedyś powiedział że do mężczyzny trzeba mieć odpowiedniego pilota. A ja dodam i odpowiednie oprogramowanie, bo to nie jest taka łatwa sprawa. I vice versa dotyczy też kobiet.

Lektura ma bardzo dużo nawiązań do książki tego samego autora 'Mężczyzna od A do Z'. W zasadzie wypadałoby najpierw przeczytać tamtą, żeby dobrze zrozumieć tą. Chociaż.. Sama w sobie też dobrze opisuje problem.

Autor tłumaczy i pokazuje mnóstwo różnic w postrzeganiu świata, życia i ludzi przez obie płcie. Pomaga zrozumieć kobiecie co ma (jaki typ mężczyzny) w domu i jak w związku z tym postępować, żeby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Tłumaczy dane zachowania partnera. Zwłaszcza jego reakcje na nasze zachowanie. Prawie wszystko wyjaśniane jest na przykładach, jak pocieszać, jak motywować, jak krytykować i wiele innych. Pokazuje przede wszystkim jak być prawdziwym wsparciem i żyć w naprawdę szczęśliwym związku, opartym na przyjaźni.

Dobra książka, dla kobiet i mężczyzn, chociaż o wiele bardziej dla kobiet. Wiele uczy, wiedza przydatna w domu, jak i w pracy. Niebywale ułatwia życie obojgu partnerom.

Po przeczytaniu Mezczyzny od A-Z zakupilam kolejna ksiazke autora, nie stety zawiodlam sie na niej tak jak pierwsza czesc bardzo mi sie spodobala tak druga nic ciekawego nie wniosla.

Książka pokazuje jak funkcjonuje męski mózg. Chociaż jakiś rewelacji w niej nie znalazłam to warto ją przeczytać aby uzmysłowić sobie jak sposób w jaki odnosimy się do naszego partnera wpływa na jego ego i zachowanie.

Jaka książka może być pre­zen­tem walen­tyn­ko­wym dla dziewczyny?
Wiesz czego ocze­kują dziew­czyny jako pre­zentu na walen­tynki, jeśli nie wiesz co to ma być kon­kret­nie, to z pew­no­ścią wiesz, że musi to być roman­tyczne. Czy książka może być roman­tycz­nym poda­run­kiem? Z pew­no­ścią tak i z tego powodu posta­no­wi­łem poda­ro­wać swo­jej dziew­czy­nie książkę jako pre­zent walentynkowy.
Jestem prze­ko­nany, że znasz serię Har­le­quin. Jest to z defi­ni­cji opo­wia­da­nie o tema­tyce miło­snej, żeby nie powie­dzieć „roman­si­dło”, tylko w ogóle nie pasuje do mojej dziew­czyny i two­jej dziew­czyny pew­nie też nie. Moja dziew­czyna, podob­nie jak Twoja, uwiel­bia roman­tyczne rze­czy, cie­szy się jak jej mówię coś miłego i słod­kiego, ale jak­bym jej poda­ro­wał na walen­tynki Har­le­qu­ina przy­spo­rzył­bym sobie tylko kło­po­tów. Po zasta­no­wie­niu stwier­dzi­łem, że kupię jej książkę Pio­tra Marta, autora któ­rego już zna i bar­dzo jej się spodo­bał, o czym mogłeś prze­czy­tać we wpi­sie „Męż­czy­zna od A do Z”.
Tajem­nice Męskiego Umy­słu – Piotr Mart
Wydaw­nic­two Złote Myśli wydało książkę Pio­tra Marta pod tytu­łem „Tajem­nice Męskiego Umy­słu” i stwier­dzi­łem, że będzie to odpo­wiedni pre­zent na walen­tynki. Jest to kolejna książka po „Męż­czyź­nie od A do Z” Pio­tra Marta, która zaj­muje się psy­cho­lo­gią męskiego umy­słu, a kobiety chęt­nie poznają zasady, któ­rymi kie­ruje się męski umysł. Uwa­żam, że wie­dza na ten temat przyda się rów­nież Tobie nie­za­leż­nie od tego czy jesteś męż­czy­zną, czy kobietą. Prze­czy­ta­łem obie książki Pio­tra Marta – „Męż­czy­znę od A do Z” oraz „Tajem­nice Męskiego Umy­słu” i dzięki nim lepiej rozu­miem sie­bie i wiem z jakiego powodu bar­dzo dener­wują mnie nie­które wypo­wie­dzi mojej dziew­czyny, ale wiem rów­nież jak powi­nie­nem sam mówić, żeby spra­wić swo­jemu „kocia­kowi” przyjemność.
Do walen­ty­nek pra­wie dwa tygo­dnie, a moja dziew­czyna już wie, że dosta­nie książkę Pio­tra Marta – „Tajem­nice Męskiego Umy­słu”. Wyga­da­łem się bo bar­dzo nale­gała, ale ja też wiem co dostanę ;P Wiem co poda­ruję swo­jej dziew­czy­nie, ale np. mój brat jesz­cze nie wie i będzie to odkła­dał na ostat­nią chwilę. Żeby pomóc spóź­nial­skim przed­sta­wiam Ci swój pomysł. Sam możesz zde­cy­do­wać czy jest on odpo­wiedni dla Cie­bie i czy Twoja part­nerka ucie­szy się z książki Pio­tra Marta. W „Tajem­ni­cach Męskiego Umy­słu” Piotr Mart sku­pia się na męskim EGO i hie­rar­chii jaką męski umysł przy­po­rząd­ko­wuje ludziom. Zdra­dza rów­nież sie­dem kobie­cych cnót i sie­dem kobie­cych grze­chów. Naj­waż­niej­szą cnotą jest uśmiech – droga dziew­czyno MY (męż­czyźni) naprawdę uwiel­biamy kiedy się uśmie­chasz, więc rób to jak naj­czę­ściej, za to nie lubimy jak się nam roz­ka­zuje, ale chęt­nie wyko­namy Twoje prośby jeśli będzie to tylko w naszej mocy ;)
Prze­czy­ta­nie ksią­żek Pio­tra Marta pozwala mi budo­wać szczę­śliw­szy zwią­zek. Życzę Ci żebyś twój zwią­zek był bar­dzo szczę­śliwy ;)
P.S. Zobo­wią­za­nie Pio­tra Marta
Piotr Mart w swoim liście do czy­tel­ni­czek zobo­wią­zał się prze­ka­zać 30% swo­ich docho­dów ze sprze­daży na rodzinne domy dziecka na tere­nie Kra­kowa. Wię­cej infor­ma­cji na ten temat możesz zna­leźć w pro­mo­cyj­nym Pakie­cie – Instruk­cja Obsługi Męż­czy­zny, możesz tam rów­nież nabyć obie książki Pio­tra Marta – „Męż­czy­znę od A do Z” oraz „Tajem­nice Męskiego Umy­słu” po niż­szej cenie.
P.S.2 Tylko dla mężczyzn
Napi­sa­łem, że można kupić roman­tyczną książkę na walen­tynki i dziew­czyna się ucie­szy. Przy­kła­dem takich ksią­żek były pozy­cje Pio­tra Marta „Męż­czy­zna od A do Z” i „Tajem­nice Męskiego Umy­sły”, albo pakiet – Instruk­cja Obsługi Męż­czy­zny, który zawiera obie powyż­sze książki, ale nie jest to jedyna rzecz jaką dam w pre­zen­cie swo­jej dziew­czy­nie i Ty rów­nież powi­nie­neś dać swo­jej part­nerce coś jesz­cze, nawet jeśli miałby to być naj­tań­szy kwiatek.
Moja dziew­czyna nie dowie się o tym, że mam dla niej dodat­kowy pre­zent nie­spo­dziankę, dopóki nie prze­czyta tego postu :D Wiem, że moja dziew­czyna czyta mój blog, bo kie­dyś poka­za­łem jej jak popra­wiać wpisy na blogu i dzi­siaj napi­sała, że popra­wiła mi lite­rówkę we wpi­sie o Andrzeju Pili­piuku — ależ ona była z sie­bie dumna i ja też, bo poka­za­łem jej to tylko raz jakieś dwa tygo­dnie temu i przy­po­mniała sobie wszystko sama.
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Jaka książka może być pre­zen­tem walen­tyn­ko­wym dla dziewczyny?

Któregoś dnia natknęłam się na tę książkę w internecie. Nie ukrywam, że jej tytuł bardzo mnie zaintrygował, postanowiłam więc do niej czym prędzej sięgnąć z nadzieją, że czegoś przydatnego się dowiem i nauczę.

Autor w prosty sposób i na przykładach przedstawia nam, jak działa umysł mężczyzny oraz daje wskazówki jak kobieta powinna postępować, by mężczyzna czuł się doceniony i spełniony, zarówno w związku, jak i przyjaźni.

Autor odpowiada na wiele ważnych pytań, np:
- dlaczego mężczyzna kłamie?
- kiedy i jak "budować ego" mężczyzny?
- w jaki sposób powinno się mężczyznę chwalić i mu dziękować?
- jakie są jego psychologiczne potrzeby?
- jak zostać jego przyjacielem?
- jak kobieta powinna budować swą wypowiedź i jakie elementy powinna w niej zawierać?
- jak motywować mężczyznę?
- jak umiejętnie go krytykować?
- co chce usłyszeć od nas mężczyzna?
- jak go umiejętnie pocieszać?
- jak go namawiać, by coś dla nas zrobił i to z chęcią?

Ogółem książka daje wiele wskazówek na to, jak zaprzyjaźnić się z mężczyzną, jak sprawić aby czuł się dobrze w naszym towarzystwie i przede wszystkim - jak postępować, aby nie zburzyć swojego związku/przyjaźni.

Uważam, że jest to całkiem przydatna pozycja uświadamiająca, jak drobny szczegół w wypowiedzi potrafi zmienić dosłownie wszystko.

Polecam każdej kobiecie.

• Psychologia
  • W kolejce
  • Przeczytane w 2019
  • Love
  • Mój

Dodaj cytat z książki Tajemnice męskiego umysłu