Tajemnice męskiego umysłu

2009-01-01
2009-01-01
978-83-7582-773-6
mężczyzna tajemnice umysłu psychologia

Poradniki są po to by coś tam z nich sobie wyłuskać. Na jedne sprawy spojrzeć realnie na inne z przymrożeniem oka, ale to już każdy sam musi ocenić co jest ważne, a co ważniejsze. Ktoś kiedyś powiedział że do mężczyzny trzeba mieć odpowiedniego pilota. A ja dodam i odpowiednie oprogramowanie, bo to nie jest taka łatwa sprawa. I vice versa dotyczy też kobiet.

Lektura ma bardzo dużo nawiązań do książki tego samego autora 'Mężczyzna od A do Z'. W zasadzie wypadałoby najpierw przeczytać tamtą, żeby dobrze zrozumieć tą. Chociaż.. Sama w sobie też dobrze opisuje problem.

Autor tłumaczy i pokazuje mnóstwo różnic w postrzeganiu świata, życia i ludzi przez obie płcie. Pomaga zrozumieć kobiecie co ma (jaki typ mężczyzny) w domu i jak w związku z tym postępować, żeby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Tłumaczy dane zachowania partnera. Zwłaszcza jego reakcje na nasze zachowanie. Prawie wszystko wyjaśniane jest na przykładach, jak pocieszać, jak motywować, jak krytykować i wiele innych. Pokazuje przede wszystkim jak być prawdziwym wsparciem i żyć w naprawdę szczęśliwym związku, opartym na przyjaźni.

Dobra książka, dla kobiet i mężczyzn, chociaż o wiele bardziej dla kobiet. Wiele uczy, wiedza przydatna w domu, jak i w pracy. Niebywale ułatwia życie obojgu partnerom.

Jaka książka może być pre­zen­tem walen­tyn­ko­wym dla dziewczyny?
Wiesz czego ocze­kują dziew­czyny jako pre­zentu na walen­tynki, jeśli nie wiesz co to ma być kon­kret­nie, to z pew­no­ścią wiesz, że musi to być roman­tyczne. Czy książka może być roman­tycz­nym poda­run­kiem? Z pew­no­ścią tak i z tego powodu posta­no­wi­łem poda­ro­wać swo­jej dziew­czy­nie książkę jako pre­zent walentynkowy.
Jestem prze­ko­nany, że znasz serię Har­le­quin. Jest to z defi­ni­cji opo­wia­da­nie o tema­tyce miło­snej, żeby nie powie­dzieć „roman­si­dło”, tylko w ogóle nie pasuje do mojej dziew­czyny i two­jej dziew­czyny pew­nie też nie. Moja dziew­czyna, podob­nie jak Twoja, uwiel­bia roman­tyczne rze­czy, cie­szy się jak jej mówię coś miłego i słod­kiego, ale jak­bym jej poda­ro­wał na walen­tynki Har­le­qu­ina przy­spo­rzył­bym sobie tylko kło­po­tów. Po zasta­no­wie­niu stwier­dzi­łem, że kupię jej książkę Pio­tra Marta, autora któ­rego już zna i bar­dzo jej się spodo­bał, o czym mogłeś prze­czy­tać we wpi­sie „Męż­czy­zna od A do Z”.
Tajem­nice Męskiego Umy­słu – Piotr Mart
Wydaw­nic­two Złote Myśli wydało książkę Pio­tra Marta pod tytu­łem „Tajem­nice Męskiego Umy­słu” i stwier­dzi­łem, że będzie to odpo­wiedni pre­zent na walen­tynki. Jest to kolejna książka po „Męż­czyź­nie od A do Z” Pio­tra Marta, która zaj­muje się psy­cho­lo­gią męskiego umy­słu, a kobiety chęt­nie poznają zasady, któ­rymi kie­ruje się męski umysł. Uwa­żam, że wie­dza na ten temat przyda się rów­nież Tobie nie­za­leż­nie od tego czy jesteś męż­czy­zną, czy kobietą. Prze­czy­ta­łem obie książki Pio­tra Marta – „Męż­czy­znę od A do Z” oraz „Tajem­nice Męskiego Umy­słu” i dzięki nim lepiej rozu­miem sie­bie i wiem z jakiego powodu bar­dzo dener­wują mnie nie­które wypo­wie­dzi mojej dziew­czyny, ale wiem rów­nież jak powi­nie­nem sam mówić, żeby spra­wić swo­jemu „kocia­kowi” przyjemność.
Do walen­ty­nek pra­wie dwa tygo­dnie, a moja dziew­czyna już wie, że dosta­nie książkę Pio­tra Marta – „Tajem­nice Męskiego Umy­słu”. Wyga­da­łem się bo bar­dzo nale­gała, ale ja też wiem co dostanę ;P Wiem co poda­ruję swo­jej dziew­czy­nie, ale np. mój brat jesz­cze nie wie i będzie to odkła­dał na ostat­nią chwilę. Żeby pomóc spóź­nial­skim przed­sta­wiam Ci swój pomysł. Sam możesz zde­cy­do­wać czy jest on odpo­wiedni dla Cie­bie i czy Twoja part­nerka ucie­szy się z książki Pio­tra Marta. W „Tajem­ni­cach Męskiego Umy­słu” Piotr Mart sku­pia się na męskim EGO i hie­rar­chii jaką męski umysł przy­po­rząd­ko­wuje ludziom. Zdra­dza rów­nież sie­dem kobie­cych cnót i sie­dem kobie­cych grze­chów. Naj­waż­niej­szą cnotą jest uśmiech – droga dziew­czyno MY (męż­czyźni) naprawdę uwiel­biamy kiedy się uśmie­chasz, więc rób to jak naj­czę­ściej, za to nie lubimy jak się nam roz­ka­zuje, ale chęt­nie wyko­namy Twoje prośby jeśli będzie to tylko w naszej mocy ;)
Prze­czy­ta­nie ksią­żek Pio­tra Marta pozwala mi budo­wać szczę­śliw­szy zwią­zek. Życzę Ci żebyś twój zwią­zek był bar­dzo szczę­śliwy ;)
P.S. Zobo­wią­za­nie Pio­tra Marta
Piotr Mart w swoim liście do czy­tel­ni­czek zobo­wią­zał się prze­ka­zać 30% swo­ich docho­dów ze sprze­daży na rodzinne domy dziecka na tere­nie Kra­kowa. Wię­cej infor­ma­cji na ten temat możesz zna­leźć w pro­mo­cyj­nym Pakie­cie – Instruk­cja Obsługi Męż­czy­zny, możesz tam rów­nież nabyć obie książki Pio­tra Marta – „Męż­czy­znę od A do Z” oraz „Tajem­nice Męskiego Umy­słu” po niż­szej cenie.
P.S.2 Tylko dla mężczyzn
Napi­sa­łem, że można kupić roman­tyczną książkę na walen­tynki i dziew­czyna się ucie­szy. Przy­kła­dem takich ksią­żek były pozy­cje Pio­tra Marta „Męż­czy­zna od A do Z” i „Tajem­nice Męskiego Umy­sły”, albo pakiet – Instruk­cja Obsługi Męż­czy­zny, który zawiera obie powyż­sze książki, ale nie jest to jedyna rzecz jaką dam w pre­zen­cie swo­jej dziew­czy­nie i Ty rów­nież powi­nie­neś dać swo­jej part­nerce coś jesz­cze, nawet jeśli miałby to być naj­tań­szy kwiatek.
Moja dziew­czyna nie dowie się o tym, że mam dla niej dodat­kowy pre­zent nie­spo­dziankę, dopóki nie prze­czyta tego postu :D Wiem, że moja dziew­czyna czyta mój blog, bo kie­dyś poka­za­łem jej jak popra­wiać wpisy na blogu i dzi­siaj napi­sała, że popra­wiła mi lite­rówkę we wpi­sie o Andrzeju Pili­piuku — ależ ona była z sie­bie dumna i ja też, bo poka­za­łem jej to tylko raz jakieś dwa tygo­dnie temu i przy­po­mniała sobie wszystko sama.
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Jaka książka może być pre­zen­tem walen­tyn­ko­wym dla dziewczyny?

Któregoś dnia natknęłam się na tę książkę w internecie. Nie ukrywam, że jej tytuł bardzo mnie zaintrygował, postanowiłam więc do niej czym prędzej sięgnąć z nadzieją, że czegoś przydatnego się dowiem i nauczę.

Autor w prosty sposób i na przykładach przedstawia nam, jak działa umysł mężczyzny oraz daje wskazówki jak kobieta powinna postępować, by mężczyzna czuł się doceniony i spełniony, zarówno w związku, jak i przyjaźni.

Autor odpowiada na wiele ważnych pytań, np:
- dlaczego mężczyzna kłamie?
- kiedy i jak "budować ego" mężczyzny?
- w jaki sposób powinno się mężczyznę chwalić i mu dziękować?
- jakie są jego psychologiczne potrzeby?
- jak zostać jego przyjacielem?
- jak kobieta powinna budować swą wypowiedź i jakie elementy powinna w niej zawierać?
- jak motywować mężczyznę?
- jak umiejętnie go krytykować?
- co chce usłyszeć od nas mężczyzna?
- jak go umiejętnie pocieszać?
- jak go namawiać, by coś dla nas zrobił i to z chęcią?

Ogółem książka daje wiele wskazówek na to, jak zaprzyjaźnić się z mężczyzną, jak sprawić aby czuł się dobrze w naszym towarzystwie i przede wszystkim - jak postępować, aby nie zburzyć swojego związku/przyjaźni.

Uważam, że jest to całkiem przydatna pozycja uświadamiająca, jak drobny szczegół w wypowiedzi potrafi zmienić dosłownie wszystko.

Polecam każdej kobiecie.

Książka pokazuje jak funkcjonuje męski mózg. Chociaż jakiś rewelacji w niej nie znalazłam to warto ją przeczytać aby uzmysłowić sobie jak sposób w jaki odnosimy się do naszego partnera wpływa na jego ego i zachowanie.

Po przeczytaniu Mezczyzny od A-Z zakupilam kolejna ksiazke autora, nie stety zawiodlam sie na niej tak jak pierwsza czesc bardzo mi sie spodobala tak druga nic ciekawego nie wniosla.

• Psychologia
  • W kolejce
  • Przeczytane w 2019
  • Love
  • Mój

Dodaj cytat z książki Tajemnice męskiego umysłu