Marzenia się spełniają. TIREM DO IRANU zimą 1983 roku

Okładka książki Marzenia się spełniają. TIREM DO IRANU zimą 1983 roku Adam Frąckowiak
Okładka książki Marzenia się spełniają. TIREM DO IRANU zimą 1983 roku
Adam Frąckowiak Wydawnictwo: Graf-Druk literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Graf-Druk
2017-07-01
2017-07-01
kierowca ciężarówka tir

Nie jest to typowa książka, trzeba ją potraktować jako pamiętnik z podróży. Czyta się ją bardzo przyjemnie, można się także dowiedzieć wielu ciekawostek związanych z zawodem kierowcy ciężarówki w dawnych czasach. Kiedyś wyjazd ciężarówką, to była jedna wielka przygoda, nikt nie wiedział co się może przydarzyć, często trzeba było sobie radzić samemu, ale do odważnych świat należy. Polecam ją szczególnie fanom ciężarówek i ciężkiego transportu.
Książkę dość ciężko jest zdobyć, ale mi udało się dostać egzemplarz z dedykacją.

Ksiązka Adama Frąckowiaka opowiada nam o podróży autora który wówczas był kierowcą legendarnej firmy PEKAES Warszawa Autor jechał Fiatem 190NC zabudowa typu solówka i przyczepa do Iranu książka jest bardzo ciekawa pod względem fotografi zamieszczonych które nadają klimatu dla niej autor opisuje po kolei etapy swojej podróży od bazy w Śremie do momentu powrotu opowiada nam o trudnosćiach z jakimi musieli się borykać kierowcy Ciężarowek w latach 80 xx wieku od spalonej nagrzewnicy po płacenie w alkoholu i denerwowanie się kolejkami na granicach jest to piękno transportu z lat 80 podczas gdy polska jeszcze była krajem komunistycznym autor ksiązki zamieszcza równiej w niej mapki które mówią nam ile danego dnia przejechał i ile godzin przepracował książke polecam nie tylko dla fanatyków i miłośników transportu jak i dla zwykłego człowieka który jest ciekawy jak to się odbywało w latach 80 xx wieku . Pan Adam i jego 5 towarzyszy których poznał w trakcie trasy dojechali cali i zdrowi do Iranu jak i domu nie obyło się bez przygód.

• Muszę kupić
  • Papier