Przesuń granice

Przesuń granice
RTCK
2018-03-09
2018-03-09
biegun Himalaje góry podróż wyprawa rozwój

Rewelacyjny wywiad ze znakomitymi podróżnikami - zdobywcami. Ciekawe historie, wspomnienia i anegdoty z wypraw przeplatane refleksjami nad życiem, marzeniami i wyzwaniami. Wielcy ludzie z jeszcze większą pokorą wobec potężnej natury. Dużo pozytywnej energii i budujących myśli przydatnych takim osiadłym stworzeniom jak ja 😉

Książka/ audiobook jest zapisem konferencji, dlatego jest dosyć luźna pod względem wypowiedzi i zwięzła. Panowie robią wrażenie i zostawili mnie trochę z niedosytem, bo mogłabym ich słuchać dniami i godzinami. Dla mnie jak zwykle motywacyjnie i pokrzepiająco posłuchać osób ambitnym i rozwojowych.

Cichy zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, Kamiński – obydwa bieguny.

Różnią się jak ogień i woda, nie przeszkadza im to jednak świetnie współpracować. Z ekstremalnych wypraw każdy z nich przywiózł co innego. Każda z tych historii jest niepowtarzalna i robi na słuchaczach niesamowite wrażenie.

Szczery, głęboki i chwilami zabawny wywiad z Markiem Kamińskim – pierwszym na świecie człowiekiem, który zdobył obydwa bieguny ziemi oraz Leszkiem Cichym, który w duecie z Krzysztofem Wielickim byli pierwszymi ludźmi na szczycie Mount Everest zimą.

Cichy zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, Kamiński – obydwa bieguny.

Przeglądając zasoby @storytel.pl trafiam czasem na takie perełki, że aż się buzia cieszy 😃
🤍 Przesuń granicę. Człowieka wobec wyzwania 📖 Leszek Cichy, Marek Kamiński🤍
Marek Kamiński pierwszy na świecie człowiek, który w jednym roku zdobył obydwa bieguny ziemi.
Leszek Cichy wraz z Krzysztofem Wielickim jako pierwsi zdobyli Mount Everest zimą.
Obaj panowie na swoim koncie mają o wiele więcej dokonań, więc ilość historii do opowiedzenia, anegdot i doświadczeń, mogła by zapełnić o wiele więcej godzin nagrań.
Cudownie się tego słuchało, tym bardziej, że w tym audiobooku przyjaciele sami czytają swój wywiad. To było na prawdę dobre. Polecam wielbicielom tematu 🗻🧭

🤍 Przesuń granicę. Człowieka wobec wyzwania 📖 Leszek Cichy, Marek Kamiński🤍
Obaj panowie na swoim koncie...

Na półkach: , , , , , ,

apis niezbyt długiego wywiadu z Markiem Kamińskim i Leszkiem Cichym. Obaj panowie opowiadają o tym, co pchnęło ich w świat "przesuwania granic" i co dały im te wyprawy. Sporo anegdot, kilka ciekawych, życiowych przemyśleń i trochę wspomnień z Himalajów, Antarktydy i Arktyki. Można sprawdzić, choć ci, którzy słuchali już prelekcji obu panów (choćby na festiwalu w Lądku) raczej wiele nowego się nie dowiedzą.

Nazwanie tego audiobookiem jest lekkim naciągnięciem definicji audioksiążki.
Nie tego się spodziewałem. Mamy tutaj do czynienia z 2 godzinnym zapisem audio ze spotkania z Markiem Kamińskim i Leszkiem Cichym.
Całość jest podzielona na kilka cześć - w zamyśle rozdziałów. Każdej z nich przyświeca jakaś myśl przewodnia, tytuły mają patetyczne, tylko już treść rozmowy nie koniecznie do tytułów rozdziałów pasuje. Prowadząca rzuca hasło przewodnie, a Panowie, bardziej lub mniej się go trzymając snują swoje opowieści, jeden z nich bardziej filozoficzne, drugi anegdotyczne. Moderacja dyskusji wyszła słabo, więc w całość wkrada się chaos, tematy są tylko liźnięte. I tutaj właśnie najbardziej widać, że do książki tej pozycji wiele brakuje.
Tylko, że i tak pozycję tę fajnie się słucha, bo obaj Panowie mają coś ciekawego do powiedzenia, dlatego warto poświęcić im te dwie godziny.

Nazwanie tego audiobookiem jest lekkim naciągnięciem definicji audioksiążki.

To jest wywiad, a nie audiobook.

To jest wywiad, a nie audiobook.

To nie jest audiobook! To zapis nagrania z konferencji...

To nie jest audiobook! To zapis nagrania z konferencji...

Ciekawy. Krótka opowieść, relacja... Warty poświęcenia uwagi.

Ciekawy. Krótka opowieść, relacja... Warty poświęcenia uwagi.

Przesłuchane w formie audiobooka ,przyjemna forma ,ciekawie zaprezentowane ,dużo śmiechu i anegdot przedstawionych w przyjemnej formie.

• Góry
  • Audiobooki
  • Audio
  • Podróżnicze

Dodaj cytat z książki Przesuń granice