Szamanka

Okładka książki Szamanka
Justyna Koronkiewicz Wydawnictwo: Grupa Literyczna Na Krechę Seria: Poezja / Na Krechę poezja
56 str. 56 min.
2016-07-30
2016-07-30
56 min.
natura mistycyzm rytuały mity

„Szamanka”, debiut poetycki Justyny Koronkiewicz, to książka magiczna. Zachwyca od pierwszych słów. Czuły podmiot pozwala nam obserwować Szamankę. Widzimy jej nierozerwalną więź ze światem natury. Ona tam się rodzi, właściwie z natury powstaje – "włosy splata z wiatrem", "sczytuje treść z łodyżek kwiatów i wciera ją w oddech". Natura to ona.

Więcej:...

To jedna z najpiękniejszych poezji kobiecych, szamańskich i mistyczno intymnych, jakie czytałam. Zagłębianie się w słowa Justyny to rodzaj osobistego sacrum.
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, koniecznie powinien.

Czasami potrzebuję resetu. Od wszystkiego.
Wtedy biorę ten tomik i odpływam. A potem długi czas wszystko jest inne.

" wypuść swoje konie na wolność "wypuść swoje konie na wolność" To maksyma ,motto,w wierszu kończącym tomik.To motto zawiera myśli dążenia do wolności,pojedynczego człowieka i całych grup społecznych.Dążenie do wolności wszelakiej/ sposób życia,przeżywania,by wyzwolić swoje myśli z węzłów jak np. moich,gdzie Rodzice narzucili mi w jakiej duchowości i cielesności mam...

• Poezja
  • MySłowianie