To

Robert P. Lipski
2096 ocen 214 opinii

2096 ocen

Opinie [1 064]

Książka mimo że długa bardzo mi się podobała jest świetna uwielbiam ta Historię obowiązkową pozycja dla fanów horroru

Jedna z moich ulubionych książek napisana przez jednego z moich ulubionych autorów ;) Podobało mi się w niej wszystko: wielowątkowa akcja, ogrom postaci i to, że niemal każda z nich była dość dokładnie przedstawiona, to, że akcja toczyła się dwutorowo, że pojawiało się mnóstwo niejednoznacznych scen i sytuacji, które zmuszały mnie do tego, żebym przerwała czytanie i...

Kiedy zaczynałem czytać „To”, zaplanowałem sobie lekturę na mniej więcej dwa tygodnie – około 100 stron dziennie, wieczorami – dla „relaksu”. Nie wyszło... Książkę przeczytałem w tydzień. Bez jednego dnia.

Nie twierdzę, że „To” jest świetne, bo nie jest. Po drodze czytelnik natrafia na wiele mankamentów, które ciężko uzasadnić. Chociażby jeden z elementów wydostania się z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

rewelacja :)

Lubię dreszczyk strachu, co zapewniła mi ta powieść

Chociaż lubię ten rozwlekły styl Kinga, te niekończące się opisy, niewnoszące nic do fabuły, ale tak świetnie budujące napięcie, tym razem było mi raczej ciężko dobrnąć do końca książki. Prawdę mówiąc, znużyła mnie. Do tego scena "seksu" dwunastolatków, bzdurna i zupełnie niepotrzebna, jakoś mnie zraziła do tej opowieści ostatecznie.

W niewielkim amerykańskim miasteczku zalęgło się osobowe zło. Co pewien czas daje o sobie znać. Doświadczyła tego grupa dzieci, którym przyszło mierzyć się z trudnościami zdecydowanie niedostosowanymi do ich wieku. Po latach, jako dorośli ludzie wracają, aby jeszcze raz zmierzyć się ze złem.
Akcja toczy się dwutorowo, co bardzo mi się podobało. Każdy z bohaterów jest dobrze...

Witajcie dziś zapraszam Was na nawet nie recenzję, ale krótką pogadankę o audiobooko “To” Kinga. Za audiobook odpowiada wydawnictwo Albatros oraz audioteka.
Historia rozgrywa się w mieście Dery w dwóch planach czasowych. Pierwszy plan to rok 1958 kiedy nasi bohaterowie są jeszcze dziećmi. W mieście dochodzi do brutalnych zabójstw dzieci dokonywanych przez coś. Za chwilkę...

Okropnie przedłużona. Przez obszerne opisy nie potrafiłam się wciągnąć w fabułę, więc nawet te ciekawe momenty były dla mnie niezauważalne, gdyż byłam tak znudzona. Opisy autor odpuszcza dopiero po 800 str i czyta się już potem dość płynnie. Ale te 800 stron to była dla mnie męka

Jeżeli szukacie książki, która was nie rozczaruje i zapewni rozrywkę na wiele dni to - jak najbardziej POLECAM!

Dyskusje

12 894