Małżeństwo z odzysku

Okładka książki Małżeństwo z odzysku Agata Przybyłek
Okładka książki Małżeństwo z odzysku
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Takie rzeczy tylko z mężem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Takie rzeczy tylko z mężem (tom 3)
Czwarta Strona
2017-08-30
2017-08-30
literatura polska kobieta miłość powieść obyczajowa relacje damsko-męskie współczesna obyczajowość

Gorsza od dwóch poprzednich. Zabieram się za ostatnią. Główna bohaterka momentami zachowuje się tak dziwnie, że jest to nierealne. Takie mam odczucie. Ogólnie całość jest w porządku jak chcemy coś bardzo lekkiego. Po tej części też się upewniłam, że nie trzeba znać poprzednich części żeby wiedzieć o co chodzi. Nic nie tracimy 😉

Kolejna część pełna humoru i śmiesznych sytuacji. Polecam przeczytać o codziennych perypetiach Zuzanny i jej rodziny. Lekka obyczajówka :)

Chciałam poznać twórczość p.Agaty Przybyłek i na pierwszy ogień trafiła ta książka. Dopiero po czasie doszukałam się, że to kolejna część, ale stwierdzam, że nieznajomość pierwszej części nie wpływa znacząco na komfort czytania. Lektura lekka i przyjemna, jak dla mnie może zbyt lekka, ale ogólnie czyta się szybko i przyjemnie.

"Czasy, gdy kobiety mogły się nad sobą bezkarnie roztkliwiać, już dawno minęły. Dwudziesty pierwszy wiek wymaga od nas twardych tyłków i ukrywania łez."

Myślicie, że tak naprawdę jest?
Osobiście uważam, że dużo w tym prawdy, ale jestem kobietą przecież... Płaczę, kiedy mi źle, śmieje się, kiedy jest mi dobrze. Ale z tyłu głowy zostaje mi myśl, co w domu to w domu, wszędzie indziej SuperWoman :)

Według mnie to zdecydowanie najlepsza część o przygodach Zuzki. Najbardziej dynamiczna.
Bogaterka, jak bohaterka musiała się w coś wplatać. Matylda Mak niewątpliwie namieszała w Jej życiu, ale czy to tylko wina Meża?
Tylko tu dowiesz się jak to jest być śledzącą i śledzoną.
Bo w życiu, wszystko jest możliwe.

Myślicie, że tak naprawdę jest?

Przychodzę do was z 3 tomem książki Pani @przybylek. Ostatnio zaczytuję się w lekkiej lekturze obyczajówek, co bardzo mnie odpręża. A wy polecacie jakieś fajne książki obyczajowe?
"Małżeństwo z odzysku "
Zuza wraz ze swoją przyjaciółka w biuro detektywistyczne. Chce śledzić swojego męża by dowieść, że ma romans z Panią z fotografii. Na tym zdjęciu patrzy jej centralnie w dekolt. Zuza chce się dowiedzieć czy jej mąż rzeczywiście ma romans.
*********************************************
Ta książka zdecydowanie trochę bardziej trzymała mnie w napięciu przez to śledztwo Zuzy i jej przyjaciółki! Zuza mimo ,że sama ma coś za uszami podejrzewa męża o zdradę. Anonimowo dostaje zdjęcie, gdzie jej mąż patrzy w dekolt jakiejś kobiety. Mąż wybiera się na rajd i nadal zaniedbuje żonę. Ciągle wychodzi na spotkania z kolegami, by oddać się swojej pasji. Zuza natomiast w swojej wiosce uchodzi już za gwiazdę ,aktorkę przez to ,że wystąpiła w filmie dokumentalnym (w tomie 2). Nadal mieszka u niej jej ex narzeczony i Kasia - siostrzenica Ludwika. Strasznie denerwuje mnie mąż głównej bohaterki. Okropny leń związkowo-małżeński. Zostawia ciągle żonę sama z problemami i w ogóle nie interesuje się dzieckiem, ani domem. W 3 tomie miałam go już serdecznie dość. Liczyłam jednak ,że Zuza zwiąże się w końcu z kimś innym i zostawi tego niedojde Ludwika. Jednak sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. A zakończenie sprawiło, że wszystko stało się banalnie śmieszne. Niedomówienia, brak rozmów powoduje ,że każdy staje się podejrzliwy. Stąd naszła mnie myśl, że może jednak warto szczerze rozmawiać i nie dopuszczać do sytuacji ,gdzie kogoś sie o coś podejrzewa. Książkę oceniam słabo, bo historia mnie nie urzekła. Na pewno trzeba dodać, że ten tom jest na pewno lepszy od poprzednich! Książka na jeden dzień, na odpoczynek. Jednak główną bohaterkę bardzo lubię, gdyż stała się trochę bardziej pewniejsza siebie. Moja ocena to 5⭐/10.

"Małżeństwo z odzysku "

Małżeństwo z odzysku" to trzecia część historii Zuzanny u Ludwika.
W tej części Zuzanna ma mocne podstawy do tego aby zastanawiać się nad wiernością swojego małżonka 🤭
______
Co z tego wyniknie ?
Czy Ludwkm zdradza Zuzannę ?
Czy ich małżeństwo uda się uratować ? .

Małżeństwo z odzysku" to trzecia część historii Zuzanny u Ludwika.
______
Co z tego wyniknie ?
Czy Ludwkm zdradza Zuzannę ?
Czy ich małżeństwo uda się uratować ? .

Trzecia część serii "Takie rzeczy tylko z mężem". O wiele lepsza od poprzedniczki. Śledztwo prowadzone przez Zuzannę i jej przyjaciółkę to ciągłe, niekontrolowane wybuchy śmiechu. I choć treść dość przewidująca to i tak podczas lektury ubaw po pachy! 🤷‍♀️😁Taka jest właśnie idealna książka na przyjemne wieczory 👍

Kolejna komedia romantyczna jaką miałem okazję przeczytać. Powiem szczerze jestem bardzo zadowolony , że mogłem przeżyć wraz z bohaterami wspaniałe przygody pełne humoru i miłości. Piękna książka. Nie zawiodłem się. Warto przeczytać.
Polecam

Polecam

Coraz lepiej... Akcja zwariowanej paczworkowej rodzinki rozwija się, dostarczając przy tym w wielu okazji do niekontrolowanych wybuchów śmiechu, ewentualnie chichotow. U Ludwika i Zuzki wszystko się pogmatwalo. Mamusia jak zwykle przejęta pochowkiem. Porządna dawka smiechu i dobrego humoru. Taka powinna być wlasnie lektura na zimowe wieczory.

Perypetie małżeńskie Zuzki i Ludwika wciąż się mnożą, ale jakby mniej zabawnie było w trzeciej części. Troszkę zaczęło mi się już nudzić w Jaszczurkach, chociaż moja sympatia do wszystkich bohaterów jest niezmienna. Zabieram się od razu za czwartą część z nadzieją, że będzie się działo.

Agata Przybyłek Małżeństwo z odzysku Zobacz więcej
Agata Przybyłek Małżeństwo z odzysku Zobacz więcej