Scenki z życia osiedla
Caza to doświadczony badacz współczesnego życia zachodniej cywilizacji, który zgłębia jego najdrobniejsze zakamarki. W serii krótkich opowieści, zebranych w Scenkach z życia osiedla stworzył kronikę epoki rozdartej między powszechnym konformizmem i pragnieniem, by zmienić świat. Spotykamy w tych opowieściach korsarzy na pokładach podmiejskich willi, wznoszących czarną banderę rewolty, nimfetki o krok od samobójstwa, w ostatniej chwili ratowane przez obnośnych przedstawicieli handlowych miłości i mieszczuchów o tępym spojrzeniu, szukających wyjścia bezpieczeństwa. Na próżno.
Urodzony w 1941 roku Caza (właściwie Philippe Cazaumayou) należy do największych gwiazd komiksu francuskiego. Debiutował w 1970 roku, publikował na łamach magazynów "Pilote" i "Metal Hurlant". Jest autorem projektów graficznych do filmów animowanych (Gandahar) oraz wielu okładek powieści SF. Stworzył m.in. serię Le monde d'Arkadi i album Arkhe.
Scenki z życia osiedla to jego pierwszy album wydany w Polsce.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
OPINIE i DYSKUSJE
Stare frankofony niekoniecznie dobrze znoszą próbę czasu, więc do Cazy podchodziłem jak pies do jeża. No i znów się myliłem. "Scenki" to zbiór błyskotliwych historii, których kontekst stanowią blokowiska oraz ograniczenia, konformizm i konsumpcjonizm przeciętnego mieszkańca betonowych osiedli wraz z jego rytuałami, marazmem, niezdolnością do działania czy dostrzeżenia czegoś więcej niż relacja telewizyjna. Dodatkowo autor wykorzystuje pokłady swej nieograniczonej wyobraźni, więc całość ma znamiona groteski z mocno odjechanymi, często psychodelicznymi pomysłami. "Scenki z życia osiedla" zachwycają też od strony graficznej, w której czuć pokrewieństwo Moebiusa. Zresztą z niektórymi krótszymi opowiadaniami Jeana Girauda całość także mi się kojarzyła. Caza lubi wychodzić poza standardowy układ kadrów, widać, że każda ze stron była dokładnie przemyślana i projektowana tak, by zrobić na czytelniku wrażenie. Podobnie z kolorystyką, która wali po oczach dosyć konkretnie.
Ten komiks chyba nie sprzedał się u nas w oszałamiających ilościach, bo nadal można go bez problemu kupić, ale doskonale zniósł próbę czasu, więc przegapienie go byłoby zbrodnią
Stare frankofony niekoniecznie dobrze znoszą próbę czasu, więc do Cazy podchodziłem jak pies do jeża. No i znów się myliłem. "Scenki" to zbiór błyskotliwych historii, których kontekst stanowią blokowiska oraz ograniczenia, konformizm i konsumpcjonizm przeciętnego mieszkańca betonowych osiedli wraz z jego rytuałami, marazmem, niezdolnością do działania czy dostrzeżenia...
więcej Pokaż mimo toPokręcona ponarkotyczna jazda pełna zjadliwej ironii na społecznych "pikników" z bloków - odpowiednik typowego Kowalskiego wpatrzonego w telewizor. Ciekawe w zestawieniu z ówczesną Polską. Alternatywy 4. Strona wizualna - choć dopieszczona to niestety pełna grafomanii. Plus kilka wizjonerskich pociągnięć. Tym niemniej klasyk i chwała mu za to.
Pokręcona ponarkotyczna jazda pełna zjadliwej ironii na społecznych "pikników" z bloków - odpowiednik typowego Kowalskiego wpatrzonego w telewizor. Ciekawe w zestawieniu z ówczesną Polską. Alternatywy 4. Strona wizualna - choć dopieszczona to niestety pełna grafomanii. Plus kilka wizjonerskich pociągnięć. Tym niemniej klasyk i chwała mu za to.
Pokaż mimo to