Okładka książki Sztuka uczenia się Jorg Knoblauch
poradniki
Oficyna Wydawnicza Vocatio
2000-01-01
2000-01-01

Okładka książki Nadaj życiu kierunek Johannes Huger, Jorg Knoblauch, Marcus Mockler
Nadaj życiu ki... Johannes Huger, Jor...

7,8/10

Książka ta daje czytelnikowi wiele ciekawych rad i taktyk dotyczących "właściwego" uczenia się, które naprawdę działają. Mamy też opisane taktyki "złego" uczenia się, dzięki czemu możemy postarać się nie wpaść w te pułapki w przyszłości. Tytuł ten jest podzielony na naprawdę małe rozdziały, przez co szybko czyta się go. Dodatkowo mamy w nim sporo trafnych ilustracji, które umilają lekturę. Aktualnie ciężko jest zdobyć tą książkę, ale pomimo tego polecam polować na nią, bo jej zawartość jest tego godna.

7,8/10

Książka całkiem dobra. Większość zawartych w niej rad w mojej ocenie użyteczna. Moim zdaniem minusem książki jest nieco nadmierne odwoływanie się do Biblii i Religii, gdyż nie jest to przedmiotem książki.

"Pamięć nie jest szafą, lecz mięśniem"

Konkretne rady pomagające zwiększyć efektywność uczenia się, wykorzystujące proste sposoby. Warta przeczytania.

"Pamięć nie jest szafą, lecz mięśniem"

Bardzo ciekawa książka, łatwo, szybko się czyta. Dużo dobrych rad, które sprawdzają się w praktyce. Według mnie godna polecenia.

• Naukowe
  • Medycyna, psychologia
  • X-2001-2011
  • 2017
  • Poradniki - przeczytane
  • Samorozwój

Dodaj cytat z książki Sztuka uczenia się