Leki z Bożej Apteki

Znaki Czasu
2008-01-01
1986-01-01
978-83-7295-093-2

Książka z 1989 roku, wprowadzenie zawiera treści religijne (więc po pierwsze trochę stara a po drugie trochę mnie zaskoczyła tym wstępem). Część porad pewnie już przebrzmiała, książka raczej o przeciwdziałaniu niż leczeniu, i jednak warto sobie przejrzeć. Nie wprowadzałabym jednak w życie bez potwierdzenia u innych nowycszych źródeł

Na półkach: , , , , , ,

"Leki z bozej apteki" są kompetentnym wydaniem książki na temat ziołolecznictwa, które zaczyna z powrotem być popularne. Autor omawia wiele kwestii- począwszy od naszej diety i jej wpływu na zdrowie, poprzez sposoby leczenia poszczególnych schorzeń za pomoca ziół (w różnej formie),są także rady co do właściwosci poszczególnych ziół i sposobu ich używania. Pozycja warta uwagi dla osób zainteresowanych medycyną niekonwencjonalną (przy czym od siebie muszę dodać- zioła nie zastapią w poważnych przypadkach leków farmakologicznych, mogą jedynie wspomóc ich dzialanie).
Przydatna dla osób początkujacych może się okazać tabela z rycinami, na których mamy przedstawione szkice poszczególnych ziół- szczegolnie jesli chodzi i rośliny rosnace w Polsce i zbierane w konkretnym celu.

Kiedyś ktoś mi o tej książce mówił, ktoś mi ją zachwalał. Naturalne metody leczenia różnych schorzeń, opis naturalnych produktów. Dokładnie opisane warzywa, sposoby przyrządzenia, właściwości. polecam wszystkim tym którzy lubią różne metody oczyszczania organizmu.

Bardzo pomocna lektura,pomaga w wyborze kuracji i leków,a także
diet....